"Proszę zostać z nami". Nietypowy problem wicemarszałka Terleckiego

Autor:
pp/kg
Źródło:
TVN24
Terlecki o wątpliwościach Gowina wokół Polskiego Ładu: co ja mu poradzę?
Terlecki o wątpliwościach Gowina wokół Polskiego Ładu: co ja mu poradzę?TVN24
wideo 2/5
TVN24Terlecki o wątpliwościach Gowina wokół Polskiego Ładu: co ja mu poradzę?

Co ja mu poradzę? - powiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, pytany o stanowisko Jarosława Gowina i zarządu partii Porozumienie, który chce zmian w Polskim Ładzie.

W dokumencie o tytule "Stanowiska Zarządu Porozumienia Jarosława Gowina", do którego dotarła Wirtualna Polska, czytamy: "Naszym zdaniem zawarta we wstępnej wersji Polskiego Ładu koncepcja reformy podatkowej wymaga istotnej korekty. W szczególności dotyczy to likwidacji możliwości odpisywania od podatku składki zdrowotnej".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Terlecki: co ja mu poradzę?

O tę kwestię był pytany w Sejmie przez dziennikarza TVN24 Radomira Wita wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. - Co ja mu poradzę? - odpowiedział na pytanie o wątpliwości Jarosława Gowina wokół Polskiego Ładu.

Przez grupę dziennikarzy wicemarszałek Sejmu był pytany też o większość sejmową dla obozu rządzącego, ustawę anty-TVN i wypowiedź Marka Suskiego. Terlecki nie udzielał jednak odpowiedzi na pytania i próbował jak najszybciej oddalić się od dziennikarzy. Drzwi do sejmowego korytarza jednak się nie otwierały, mimo przykładania przez wicemarszałka odpowiedniej karty do czytnika.

Terlecki o wątpliwościach Gowina wokół Polskiego Ładu: co ja mu poradzę?
Terlecki o wątpliwościach Gowina wokół Polskiego Ładu: co ja mu poradzę?TVN24

- Zablokowany jest pan, panie marszałku - powiedziała jedna z dziennikarek. - Chyba tak, zostanę tu z wami - odparł Terlecki. - Proszę zostać z nami - zaapelował Wit.

Za trzecim razem drzwi udało się jednak otworzyć i wicemarszałek Sejmu pozostawił pytania bez odpowiedzi.

Terlecki pytany, czy ustawa anty-TVN jest potrzebna: okaże się

O ustawę anty-TVN szef klubu PiS był też pytany wcześniej przez reporterkę TVN24 Agatę Adamek. I tym razem polityk, który jest jednym z posłów podpisanych pod projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, nie był chętny do rozmowy. Pytany, czy ta ustawa jest potrzebna, odparł lakonicznie: "okaże się".

Terlecki pytany, czy ustawa anty-TVN jest potrzebna: okaże się
Terlecki pytany, czy ustawa anty-TVN jest potrzebna: okaże sięTVN24

Polski Ład

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i zwiększenie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. W programie zaproponowano też m.in. zlikwidowanie odliczenia składki zdrowotnej od podatku.

Autor:pp/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości