Cichanouska po słowach Terleckiego: nie walczycie ze sobą, tylko dla Białorusinów, razem z Białorusinami

Autor:
akr/adso
Źródło:
TVN24
Cichanouska komentuje słowa Terleckiego
Cichanouska komentuje słowa TerleckiegoTVN24
wideo 2/8
TVN24Cichanouska komentuje słowa Terleckiego

Bardzo dziwny tweet – powiedziała liderka opozycji na Białorusi Swiatłana Cichanouska poproszona o komentarz do wpisu wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego na jej temat. Szef klubu PiS napisał, że jeśli opozycjonistka chce "występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie". Cichanouska podkreślała, że w sprawie Białorusi "kraje się jednoczą, partie się jednoczą".

Białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska spotkała się w piątek w Warszawie z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowskim (PO), a później wzięła z nim udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Solidarności. Tego dnia rozmawiała również z prezydentem Andrzejem Dudą. Trzaskowski przekazał też w piątek, że Cichanouska pojawi się za dwa miesiące jako gość na wydarzeniu Campus Polska Przyszłości organizowany przez jego ruch.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Po południu kontakty opozycjonistki z politykiem PO skomentował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. "Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" – napisał na Twitterze. Później opublikował wpis na temat Cichanouskiej także na Facebooku.

Gowin o tweecie na koncie Terleckiego: niezależnie od tego, kto jest autorem, jest to wpis godny potępienia >>>

"Nie walczycie między sobą, tylko dla Białorusinów i razem z Białorusinami"

Do słów Terleckiego odniosła się w rozmowie z dziennikarzami sama Swiatłana Cichanouska, która w piątek wieczorem odebrała we Wrocławiu Nagrodę Jana Nowaka-Jeziorańskiego 2021.

- W tej sytuacji to nie jest w porządku wobec Białorusinów. Istnieje porozumienie wśród wszystkich ugrupowań politycznych sprzeciwiających się wobec tego, co się dzieje na Białorusi. Białoruś jednoczy w tym szczególnym momencie. Kraje się jednoczą, partie się jednoczą – mówiła.

- Teraz nie walczycie między sobą, tylko dla Białorusinów i razem z Białorusinami – zaznaczyła. Pytana o napięcia pomiędzy polskimi ugrupowaniami politycznymi Cichanouska odparła: - Nie wydaje mi się, byśmy (Białorusini – red.) musieli być w centrum sporu.

Wpis, o który została zapytana, określiła jako "bardzo dziwny".

Cichanouska komentuje słowa Terleckiego
Cichanouska komentuje słowa TerleckiegoTVN24

Autor:akr/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości