"Zakaz sprzedaży akcji jest, zakazu wyprzedaży gruntów nie ma". Posłowie o ustaleniach w sprawie Lotniska Chopina

Źródło:
TVN24
Szczerba: Komitet Stały Rady Ministrów zdecydował o tym, że wykreśla się lotnisko Chopina z sieci lotnisk w Polsce
Szczerba: Komitet Stały Rady Ministrów zdecydował o tym, że wykreśla się lotnisko Chopina z sieci lotnisk w PolsceTVN24
wideo 2/5
Szczerba: Komitet Stały Rady Ministrów zdecydował o tym, że wykreśla się lotnisko Chopina z sieci lotnisk w PolsceTVN24

Posłowie KO Michał Szczerba oraz Dariusz Joński przedstawili nowe ustalenia w sprawie Lotniska Chopina. Jak podali wcześniej, Stały Komitet Rady Ministrów rozstrzygnął, że stołeczne lotnisko na Okęciu z chwilą otwarcia CPK i przeniesienia ruchu komercyjnego traci status portu lotniczego.

W poniedziałek posłowie Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba oraz Dariusz Joński, na spotkaniu z uczestnikami Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie, mówili o "ostatnim skoku PiS-u na klejnot w koronie naszego majątku narodowego". - To plan likwidacji i wyprzedaży terenu Lotniska Chopina - mówił Szczerba.

Jak podali posłowie, informacja o wyeliminowaniu cywilnego ruchu lotniczego z Okęcia pojawiła się w decyzji Stałego Komitetu Rady Ministrów z dnia 25 maja 2023 roku. Lotnisko Chopina miałoby przestać funkcjonować w obecnej formie w momencie rozpoczęcia działania CPK.

CZYTAJ WIĘCEJ: Posłowie KO o planach likwidacji i wyprzedaży terenu Lotniska Chopina

Pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała w odpowiedzi przekonywał między innymi, że "nie ma żadnej decyzji o likwidacji Lotniska Chopina, rozstrzygnięcie SKRM (Stały Komitet Rady Ministrów - red.) dotyczy tylko przeniesienia głównego ruchu komercyjnego, nie ma żadnych planów sprzedaży gruntów pod lotniskiem Chopina".

"Komitet Stały Rady Ministrów zdecydował o tym, że wykreśla się lotnisko Chopina z sieci lotnisk w Polsce"

Posłowie w czwartek zorganizowali kolejną konferencję na ten temat. - PiS kłamie, lotnisko ma zakończyć działalność, grunty mają być wyprzedane. Spółka CPK przygotowała nawet koncepcję osiedla, które ma powstać w tym miejscu. Chcemy przedstawić Państwu gołe fakty, które wskazują jednoznacznie na zamknięcie działalności lotniska Okręcie i również na wyprzedaż tych gruntów - przedstawił Joński.

Szczerba przyznał, że "w państwie kłamstwa jedyną skuteczną bronią jest prawda". - Dlatego też przedstawiamy państwu nowe dokumenty, które pozyskaliśmy w toku kontroli poselskich, również w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – ogłosił.

- Wczoraj dotarliśmy do dokumentów, które powinny być poznane przez opinię publiczną, przede wszystkim przez mieszkanki i mieszkańców Warszawy, bo to jest ich lotnisko i to oni mają prawo zdecydować, co dalej z nim będzie. Chcemy przedstawić państwu ustalenia Stałego Komitetu Rady Ministrów z 25 maja 2023 roku. Dotychczas te ustalenia były zdawkowe, my dotarliśmy do dokumentów – mówił dalej.

Szczerba przedstawił następnie "protokół z posiedzenia Komitetu Stałego Rady Ministrów". Opisał, że wynika z niego "jednoznacznie, że Komitet Stały Rady Ministrów zdecydował o tym, że wykreśla się lotnisko Chopina z sieci lotnisk w Polsce". - Przypomnijmy, w tym komitecie brało udział 34 ministrów i wiceministrów – zauważył.

Pokazał przy tym na slajdzie aktualną mapę lotnisk w Polsce. - Tu jest uwaga, którą zaproponował pełnomocnik rządu do spraw CPK, że mapę należy zastąpić (inną - red.) mapą i legendą jak niżej: "lotnisko Chopina z chwilą otwarcia CPK i przeniesienia ruchu komercyjnego traci status portu lotniczego". I tu mamy mapę, gdzie nie ma już lotniska Chopina – opisał.

Dariusz Joński i Michał Szczerba na konferencjiTVN24

Decyzja "przesądzona". "To zapis, który znalazł się w protokole"

Joński mówi dalej, że w protokole Komitetu Stałego Rady Ministrów, do którego dotarli posłowie, napisano, że "decyzję o przeniesieniu całego ruchu cywilnego z lotniska Chopina na CPK należy uważać za przesądzoną". - To jest zapis, w którym się znalazł w protokole, który został również przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów – zaznaczył.

Poseł mówił dalej, że uzupełnieniem załącznika do projektu uchwały z 25 maja 2023 roku jest stanowisko pełnomocnika.

- W rządzie PiS była dyskusja i minister (infrastruktury Andrzej) Adamczyk był tym, który uważał, że to lotnisko powinno zostać. Pełnomocnik do spraw CPK uważał, że powinno zostać zamknięte. Została przyjęta ostatecznie wersja pełnomocnika do spraw CPK, czyli pana ministra (Marcina) Horały o zamknięciu działalności z chwilą uruchomienia CPK – zauważył.

Szczerba stwierdził przy tym, że "minister Horała to jakby głos premiera Morawieckiego". – Pana pełnomocnika Horałę wsparli wszyscy ludzie Morawieckiego w rządzie. To oni parli do tego, żeby przesądzono jednoznacznie o likwidacji portu lotniczego – dodał.

Dariusz Joński i Michał Szczerba na konferencjiTVN24

"Zakaz sprzedaży akcji jest, zakazu wyprzedaży gruntów nie ma"

Podając kolejne informacje, Szczerba przypomniał, że "2 października weszła w życie ustawa o usprawnieniu procesu inwestycyjnego CPK". - Artykuł dwunasty mówi o tym, że w ciągu sześciu miesięcy od przekształcenia portów lotniczych z przedsiębiorstwa na spółkę, wniesione zostaną akcje portów lotniczych tej spółki na podwyższenie kapitału zakładowego CPK – podał.

- Od kilku dni słyszymy kłamstwo Morawieckiego, który mówi o tym, że nieruchomości polotniskowe, które będą wniesione do grupy kapitałowej CPK, będą chronione, bowiem akcjonariuszem spółki CPK nie może być wyłącznie Skarb Państwa czy inna państwowa osoba prawna – wspomniał.

Poseł, odnosząc się do tego, tłumaczył, że "nie można zbywać akcji spółki CPK, ale można zbywać nieruchomości spółki CPK".

- Jest furtka prawna, którą sami wprowadzili, żeby nieruchomości polotniskowe, po likwidacji portu lotniczego, zostały przekazane do sprzedaży. Chcemy bardzo wyraźnie to podkreślić: zakaz sprzedaży akcji jest, ale zakazu wyprzedaży gruntów w tej ustawie nie ma – zaznaczył.

Poseł poinformował, że Horała potwierdził posłom w trakcie ich kontroli w KPRM, że istnieje furtka prawna do sprzedaży gruntów.

Lotnisko ChopinaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Joński: spółka CPK zleciła "rozpoczęcie prac nad nowym życiem terenów pozalotniskowych"

Joński dodawał do tego, że "1 kwietnia przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze stały się jednoosobową spółką Skarbu Państwa, a następnie w ciągu sześciu miesięcy, a więc do końca września, jeszcze przed wyborami, ta spółka będzie wchłonięta przez CPK".

Stąd też, jak mówił, przygotowano dokument pod nazwą "Cele i ambicje projektowe dla zagospodarowania terenów polotniskowych Okęcia".

- To jest dokument, który przygotował Centralny Port Komunikacyjny. Co w nim znajdujemy? Przede wszystkim postulat utworzenia spółki celowej, która miałaby przejąć te nieruchomości po likwidowanym porcie lotniczym, zarządzać nimi oraz również sprzedawać w ramach różnego rodzaju form prawnych, także deweloperom komercyjnym – opisał.

ZOBACZ DOKUMENT CPK: Cele i ambicje projektowe dla zagospodarowania terenów polotniskowych Okęcia

Joński mówił, że spółka CPK zleciła "rozpoczęcie prac nad nowym życiem terenów pozalotniskowych". - Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że tam będzie lotnisko, że tam będzie port lotniczy, jak niektórzy twierdzą? – zapytał.

Nie "teren lotniska" a "masa majątkowa"

Szczerba mówił, że z ustaleń posłów, opartych na dokumentach, do których dotarli, wynika, że "Komitet Stały Rady Ministrów rozstrzygnął, że lotnisko Chopina z chwilą otwarcia CPK i przeniesienia ruchu komercyjnego traci status portu lotniczego, czyli jest likwidacja portu lotniczego".

Poseł stwierdził także, że z ich informacji wynika, że "z CPK zaczynają lecieć głowy za to, że udostępniono te dokumenty, które w sposób jasny pokazują plany spółki CPK, dziecka Morawieckiego".

- Chciałbym również bardzo wyraźnie powiedzieć, że z tych dokumentów, w szczególności z pisma pełnomocnika Horały do Komitetu Stałego Rady Ministrów wynika, jak traktują już w tej chwili te tereny. W dokumentach, w pismach nie pojawia się słowo "teren lotniska Okęcie", tylko pan minister Horała używa już sformułowania "masa majątkowa". Bez zgody warszawianek i warszawiaków z lotniska Chopina, który jest sercem naszego miasta, sercem rozwoju, komunikacji ze światem zrobili masę majątkową – skwitował.

- Złapaliśmy złodzieja na gorącym uczynku. Takiego kieszonkowca, który próbuje nam wyjąć portfel. Tylko w tym portfelu jest ponad 10 miliardów złotych, bo kwoty transakcyjne tych terenów to jest grubo ponad 10 miliardów złotych – podsumował Joński.

Autorka/Autor:akw/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Po wycofaniu się prezydenta Joe Bidena z wyścigu o Biały Dom wszystko wskazuje na to, że kampania w wyborach prezydenckich w 2024 roku między wiceprezydentką Kamalą Harris a byłym prezydentem Donaldem Trumpem rozpoczyna się bez wyraźnego lidera - donosi stacja CNN, która opublikowała wyniki najnowszego sondażu wyborczego.

"Drastyczna zmiana". Nowy sondaż przed wyborami w USA

"Drastyczna zmiana". Nowy sondaż przed wyborami w USA

Źródło:
CNN

883 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. - Otrzymaliśmy wyraźny sygnał, że Chiny popierają integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy oraz potwierdzenie, że nie dostarczają Rosji uzbrojenia - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując wizytę szefa MSZ swego kraju Dmytra Kułeby w Chinach. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

"Jasny sygnał" z Chin. "Dmytro Kułeba poinformował mnie o wynikach spotkania"

"Jasny sygnał" z Chin. "Dmytro Kułeba poinformował mnie o wynikach spotkania"

Źródło:
PAP

Płonie Park Narodowy Jasper w Kanadzie. W środę płomienie objęły swoim zasięgiem pobliski kurort, zmuszając mieszkańców i turystów do ewakuacji. Strażacy próbują opanować ogień, zanim dotrze on do krytycznej infrastruktury, w tym rurociągu transportującego produkty naftowe.

Płonie park narodowy i położony w nim kurort

Płonie park narodowy i położony w nim kurort

Źródło:
Reuters, CBC, Alberta Wildfire

Chciałbym, aby rozwiązanie, dotyczące składki zdrowotnej, zostało wypracowane w ciągu kilku najbliższych tygodni. Naprawdę nie ma na co czekać - powiedział w programie "Jeden na Jeden" na antenie TVN24 minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że chciałby, aby nowa składka zdrowotna weszła w życie od 1 stycznia 2025 roku.

Minister finansów o składce zdrowotnej: naprawdę nie ma na co czekać

Minister finansów o składce zdrowotnej: naprawdę nie ma na co czekać

Źródło:
TVN24

Rosyjski śmigłowiec wojskowy Mi-28 rozbił się w czwartek w obwodzie kałuskim na południowy zachód od Moskwy. Zginęła cała załoga - podała agencja informacyjna Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.

Katastrofa rosyjskiego śmigłowca. "Załoga zginęła"

Katastrofa rosyjskiego śmigłowca. "Załoga zginęła"

Źródło:
Reuters

Lokalne władze poprosiły mieszkańców wyspy Santorini w Grecji o ograniczenie przemieszczania się. To ze względu na bardzo duży napływ turystów. Tylko jednego dnia - we wtorek - na zamieszkaną przez około 15 tysięcy osób wyspę przypłynęło 11 tysięcy gości.

Wyspa dla turystów, dla mieszkańców lockdown. W sieci słowa oburzenia

Wyspa dla turystów, dla mieszkańców lockdown. W sieci słowa oburzenia

Źródło:
PAP

- Podwyżka akcyzy wejdzie już w przyszłym roku, ponieważ ekonomiczna dostępność papierosów w Polsce radykalnie wzrosła - poinformował w TVN24 minister finansów Andrzej Domański. - Aspekty zdrowotne są absolutnie priorytetowe. Wiemy, że dostępność papierosów jest bardzo wysoka, bardzo młodzi ludzie również sięgają po wyroby tytoniowe. Chcemy to w pewien sposób ograniczyć - tłumaczył.

"Mamy drugie najtańsze papierosy w Unii". Minister finansów: będą droższe

"Mamy drugie najtańsze papierosy w Unii". Minister finansów: będą droższe

Źródło:
TVN24

Naukowcy opisali "nowe El Nino" - anomalię pogodową kształtującą pogodę na świecie. Pojawia się na Pacyfiku nieopodal Australii i ma wpływ na całą półkulę południową. Jak twierdzą badacze, odkrycie może pomóc w tworzeniu dokładniejszych modeli klimatycznych i prognozowaniu pogody.

Naukowcy odkryli "nowe El Nino"

Naukowcy odkryli "nowe El Nino"

Źródło:
University of Reading, tvnmeteo.pl

Prezydent USA Joe Biden ocenił w przemówieniu do narodu, że USA są "w punkcie zwrotnym". Powiedział, że planuje spędzić następne sześć miesięcy na wykonywaniu swojej pracy, koncentrując się na obniżeniu kosztów życia rodzin, rozwoju gospodarki, obronie wolności osobistych i praw obywatelskich, od prawa do głosowania po prawo wyboru.

Joe Biden: Ameryka jest w punkcie zwrotnym, demokracja jest w waszych rękach

Joe Biden: Ameryka jest w punkcie zwrotnym, demokracja jest w waszych rękach

Źródło:
PAP

Profilaktyka to klucz do zdrowia, a badanie piersi doskonale się z tym łączy. Tym razem to akcja skierowana do młodych, bo ich rak też dotyka. Zaledwie jedna trzecia uprawnionych do bezpłatnych badań kobiet faktycznie z nich korzysta. Materiał magazynu "Polska i Świat". Całe wydanie dostępne w TVN24 GO.

"Pokazałam obcemu facetowi cycki". Ty też powinnaś

"Pokazałam obcemu facetowi cycki". Ty też powinnaś

Źródło:
TVN24

Roman Giertych zapowiada wystąpienie kolejnego sygnalisty na posiedzeniu zespołu do spraw rozliczenia rządów PiS. Kampania Kamali Harris bije rekordy pod względem zgromadzonych środków. Premier Izraela Benjamin Netanjahu apelował w amerykańskich Kongresie o powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi. Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek, 25 lipca.

Zapowiedź Giertycha, rekord Harris, twarde stanowisko Netanjahu. Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek

Zapowiedź Giertycha, rekord Harris, twarde stanowisko Netanjahu. Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w czwartek

Źródło:
PAP, TVN24

Szefowie dyplomacji Korei Północnej i Białorusi chcą zacieśnienia i pogłębienia więzi, aby otworzyć nowy rozdział - przekazała reżimowa północnokoreańska agencja KCNA. Minister spraw zagranicznych Białorusi Maksym Ryżenkow przybył z czterodniową wizytą do Pjongjangu.

Reżimy zacieśniają współpracę. "Jasny cel"

Reżimy zacieśniają współpracę. "Jasny cel"

Źródło:
PAP

W poniedziałek hiszpański sąd wezwał premiera Pedro Sancheza do złożenia zeznań w charakterze świadka w sprawie korupcyjnej dotyczącej jego żony Begony Gomez. Szef rządu zapowiedział, że przedstawi swoje zeznania, ale na piśmie.

Premier będzie zeznawać w sprawie żony, ale postawił warunek

Premier będzie zeznawać w sprawie żony, ale postawił warunek

Źródło:
PAP

W czwartek o godzinie 16 zostanie przedstawiony raport z prac komisji śledczej w sprawie wyborów kopertowych - przekazał były przewodniczący tej komisji, europoseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. Mówił, że złożonych zostanie kilkanaście zawiadomień do prokuratury, które będą dotyczyć między innymi byłego premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Dodał, że tym politykom grozi "do 10 lat pozbawienia wolności". W ich kontekście przytoczył dwa artykuły Kodeksu karnego, o których ma być mowa w zawiadomieniach.

Joński: będą zawiadomienia do prokuratury na Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wskazuje na dwa artykuły 

Joński: będą zawiadomienia do prokuratury na Kaczyńskiego i Morawieckiego. Wskazuje na dwa artykuły 

Źródło:
TVP Info, tvn24.pl, PAP

Premier Donald Tusk powiedział w środę, że będzie rozmawiał z wicepremierem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem o Funduszu Kościelnym, bo nie widzi "jakiegoś dynamicznego procesu" w tej sprawie, a "wiadomo, że ten sposób finansowania Kościoła nie jest najlepszy".

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Co z likwidacją Funduszu Kościelnego? Zapowiedź premiera

Źródło:
PAP

Do tragicznego zdarzenia doszło na plaży w Dziwnówku. Nie żyje 48-latek, który wszedł do wody mimo czerwonej flagi.

Była czerwona flaga, wszedł do wody, by się ochłodzić. Nie żyje

Była czerwona flaga, wszedł do wody, by się ochłodzić. Nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

W Parku Narodowym Yellowstone w USA wybuchł gejzer, gdy w pobliżu stała grupa ludzi. Na dużą wysokość z ziemi wystrzeliła gorąca para i fragmenty skał. Świadkowie zarejestrowali ten moment na nagraniu. Według służb nikomu nic się nie stało. Obszar w pobliżu gejzeru jest tymczasowo zamknięty.

Nagła eksplozja w parku narodowym. Ludzie rzucili się do ucieczki

Nagła eksplozja w parku narodowym. Ludzie rzucili się do ucieczki

Źródło:
CNN, volcanoes.usgs.gov, tvnmeteo.pl

Senat chce uwzględnić tak zwane prawo Romea i Julii w zmieniającej definicję zgwałcenia nowelizacji Kodeksu karnego. Chodzi o relację seksualną między małoletnimi, których wiek jest zbliżony do tak zwanego wieku zgody, czyli do 15 lat. - Sprzeciw musi budzić stworzenie pola dla choćby potencjalnej odpowiedzialności dzieci jak za zbrodnię za czyny związane z wzajemnymi relacjami seksualnymi w wieku zbliżonym do tak zwanego wieku zgody - podkreślała rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak.

Prace nad zmianą definicji gwałtu. Senat chce uwzględnić prawo Romea i Julii

Prace nad zmianą definicji gwałtu. Senat chce uwzględnić prawo Romea i Julii

Źródło:
PAP

Roman Giertych zapowiada, że "jeżeli nie zdarzy się nic niespodziewanego", to w czwartek na posiedzeniu zespołu do spraw rozliczenia rządów PiS wystąpi "kolejny sygnalista". "Wiele już rzeczy o PiS słyszałem, ale ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach" - napisał Giertych na platformie X.

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Źródło:
tvn24.pl

Z Korei Północnej do Rosji wysłano ponad pięć milionów pocisków artyleryjskich na potrzeby inwazji na Ukrainę - powiedział południowokoreański minister obrony Szin Won Sik. Zaznaczył, że to początek zacieśniania stosunków.

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Źródło:
PAP

Senat przyjął z poprawkami ustawę o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami. Wcześniej wydawcy i redakcje apelowały, by wyższa izba zmieniła uchwalone w Sejmie niekorzystne przepisy tak, by łatwiej było negocjować z platformami cyfrowymi.

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Źródło:
PAP

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przemówił w środę przed amerykańskim Kongresem. - Irańska "oś terroru" zagraża cywilizowanemu światu, USA i Izrael muszą się jej wspólnie przeciwstawić, dlatego powinny utworzyć nowy antyirański sojusz - oświadczył. W związku z wizytą polityka w Waszyngtonie wzmocniono środki bezpieczeństwa. Podczas jednego z protestów użyto gazu łzawiącego.

Netanjahu w Kongresie. Premier Izraela zapowiada powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi

Netanjahu w Kongresie. Premier Izraela zapowiada powołanie nowego sojuszu przeciwko Teheranowi

Źródło:
PAP, Reuters

"Brawo uśmiechnięta Polska", "Tusk przysłany przez Niemców wykończy Polskę" - piszą internauci, komentując upadłość Browaru Kościerzyna. Tylko że historia ta działa się za poprzedniego rządu. Wyjaśniamy.

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Źródło:
Konkret24

"W pokoju obok" - anglojęzyczny debiut Pedro Almodovara, "Queer" Luki Guadagnino, "Maria" Pablo Larraina, a nade wszystko druga część filmu, który triumfował w Wenecji w 2019 roku - "Joker: Folie à Deux" Todda Phillipsa, znajdą się w Konkursie Głównym zbliżającego się festiwalu filmowego w Wenecji. Na czele jury, w którym zasiada między innymi Agnieszka Holland, stanie francuska gwiazda kina Isabelle Huppert.

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Źródło:
Biennale Cinema 2024, "Variety", "IndieWire", tvn24.pl

Ceny hoteli idą w górę o sto procent, restauracje są gotowe na najazd, sklepy szykują pasujące ubrania i bransoletki przyjaźni, a piekarnia sprzedaje ciastka "inspirowane Taylor". Jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie przyjeżdża na trzy koncerty do Warszawy.

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Źródło:
tvn24.pl

- Chciałam przede wszystkim zrobić płytę o Warszawie. Podejść do powstania w humanistyczny sposób, mówiący o emocjach - mówiła o swoim nowym albumie Monika Brodka. Krążek powstał z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Premierowy koncert pokaże TVN24.

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Źródło:
tvnwarszawa.pl