Andrzej Adamczyk

Andrzej Adamczyk

Zastanawiające zakupy ministra infrastruktury

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk za pieniądze podatników kupił antyradar. Tłumaczy, że chodziło o "maksymalne bezpieczeństwo podróży". Jak na szefa resortu odpowiadającego za drogi jest to zastanawiające posunięcie. Bartłomiej Ślak. 

Skąd wziął się kryzys na polskim niebie? Kalendarium zdarzeń, miesiąc po miesiącu

Dziesiątki niebezpiecznych incydentów lotniczych, także podczas startów maszyn z prezydentem i premierem na pokładzie. Dyscyplinarki dla tych, którzy ostrzegali o niebezpieczeństwie. Alarmujące pisma do ministra oraz szefa rządu, które miesiącami pozostawały bez reakcji. To kulisy narastającego od dwóch lat konfliktu w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, który doprowadził do największego kryzysu w jej historii.

Nieudany sojusz ołtarza z dronem, czyli kulisy konfliktu w agencji kontrolującej ruch lotniczy

Od ponad roku alarmujemy w tvn24.pl i w "Czarno na białym" TVN24, że bezpieczeństwo na polskim niebie może być zagrożone. Nasze ustalenia potwierdziła właśnie Najwyższa Izba Kontroli. Zmniejszenie obsady na stanowiskach kontrolerskich, a co za tym idzie zmniejszenie pensji kontrolerów lotu doprowadziło do największego kryzysu w historii Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Kryzysu, który trwa akurat, gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna.