TVN24 | Polska

Pijana matka chciała odebrać dziecko z przedszkola. Opiekunki wezwały policję

TVN24 | Polska

Autor:
bp/gp
Źródło:
tvn24/pl/podkarpacka policja
Radymno (Podkarpacie)
Radymno (Podkarpacie)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthRadymno (Podkarpacie)

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 37-latka, która chciała odebrać z przedszkola swojego syna. Pracownice placówki uniemożliwiły jej wyjazd i wezwały policję.

Do tej sytuacji doszło w piątek, 20 maja, po południu w miejscowości Radymno pod Przemyślem (Podkarpacie). 37-latka zgłosiła się do jednego z przedszkoli po odbiór dziecka. Zachowywała się dziwnie, więc przedszkolanki nie dopuściły jej do syna. Kobieta przyjechała samochodem. Opiekunki wezwały policję i nie pozwoliły jej odjechać.

Pijana matka prowadziła bez uprawnień

Przypuszczenia pracownic przedszkola okazały się słuszne. - Funkcjonariusze z komisariatu w Radymnie sprawdzili stan trzeźwości 37-letniej mieszkanki powiatu przemyskiego. Wynik badania to 3,38 promila alkoholu w organizmie - informuje podinspektor Marta Tabasz-Rygiel, oficer prasowa podkarpackiej policji.

Na tym nie koniec, bo policjanci ustalili, że kobieta nawet na trzeźwo nie powinna siadać za kierownicą. - Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kobieta nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym przyjechała, nie ma aktualnych badań technicznych - mówi Tabasz-Rygiel.

Dziecko trafiło pod opiekę ojca.

Matka usłyszy zarzuty

Kobieta odpowie karnie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co może jej grozić do dwóch lat pozbawienia wolności. Wkrótce usłyszy zarzuty. Jej sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/gp

Źródło: tvn24/pl/podkarpacka policja

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Pozostałe wiadomości