PiS znów na szczycie, spadek Nowoczesnej. Najnowszy sondaż

Polska

tvn24PiS po raz kolejny na czele sondażu

36 proc. osób deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na PiS - wynika z sierpniowego badania preferencji partyjnych TNS Polska. PO mogłaby liczyć na 18 proc., Kukiz'15 - 9 proc., Nowoczesna - 8 proc. a PSL - na 5 proc.

PiS i PO uzyskały w tym badaniu dokładnie taki sam wynik, jak w sondażu sprzed miesiąca. W porównaniu z lipcowym badaniem Kukiz'15 odnotował wzrost o 1 punkt proc., co zapewniło ruchowi trzecie miejsce w sondażu. Nowoczesna, która w lipcu mogła liczyć na 10-proc. poparcie, w sierpniu uzyskała 8 proc. Na czwartej pozycji uplasowało się PSL z wynikiem 5 proc. Taki wynik zapewniłby Stronnictwu miejsce w Sejmie (przed miesiącem PSL otrzymało 4 proc. - wynik poniżej progu wyborczego).

Według sondażu w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań

Poza Sejmem

Pozostałe ugrupowania brane pod uwagę w badaniu nie przekroczyłyby progu wyborczego. Miały one następujące wyniki: SLD - 3 proc., KORWiN - 3 proc., Twój Ruch - 1 proc., Razem - 0 proc. Spośród osób, które zapowiedziały zamiar wzięcia udziału w wyborach, 17 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazałoby swoje poparcie. Odsetek niezdecydowanych przed miesiącem był taki sam. Sondaż został przeprowadzony 5-10 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1022 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Autor: js/kk / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Kula/sejm.gov.pl