Polska

Ojciec Rydzyk wzmocniony?

Polska

Ojciec Rydzyk wzmocniony?
TVN24Ojciec Rydzyk wzmocniony?

- Ja nie jestem od tego, żeby zbawiać polski Kościół i rozwiązywać za niego problemy - powiedział w "Magazynie 24" TVN24 Stanisław Janecki, redaktor naczelny tygodnika "Wprost". Po publikacji oświadczenia prowincjała redemptorystów o. Zdzisława Klafki, znowu rozgorzała dyskusja nad "taśmami Rydzyka".

Redaktor naczelny tygodnika "Wprost" nie krył zaskoczenia faktem, że o. Klafka w swoim oświadczeniu kładzie nacisk nie na to, co zostało powiedziane, ale na to, że słowa ojca Rydzyka zostały utrwalone na taśmie.

Według Tomasza Terlikowskiego, dziennikarza "Rzeczpospolitej" ważne jest nie to, czy wolno, czy nie wolno było nagrać wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, ale to, że ojciec dyrektor szerzy antysemityzm i obraża parę prezydencką.

Publicysta Stanisław Michalkiewicz uważa z kolei, że publikacja "Wprost" miała zniszczyć medialną pozycję ojca Rydzyka i Radia Maryja, ale nie przyniosła planowanego rezultatu.

Nie obyło się bez utarczek słownych
Nie obyło się bez utarczek słownychTVN24

- Panowie jesteście niezadowoleni, że ojciec Rydzyk ma taką pozycję z której nie możecie go strącić - mówił do Stanisława Janeckiego i Tomasza Terlikowskiego.

Na łamach "Naszego Dziennika" warszawski przełożony redemptorystów Zdzisław Klafka, wydał w poniedziałek oświadczenie broniące dyrektora Radia Maryja, w którym pisał m.in., że "publikacja tzw. "taśm o. Rydzyka" nosi znamiona prowokacji i manipulacji medialnej".

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości