Oklaski na stojąco dla premiera. Zobacz, jak zareagował Zbigniew Ziobro

TVN24 | Polska

Autor:
akr//rzw
Źródło:
TVN24
Oklaski na stojąco dla premiera, Ziobro siedzi w ławach ze spuszczoną głowąTVN24
wideo 2/32
TVN24Oklaski na stojąco dla premiera, Ziobro siedzi w ławach ze spuszczoną głową

Owacje na stojąco otrzymał premier Mateusz Morawiecki po wystąpieniu z sejmowej mównicy, podczas którego namawiał do głosowania "ponad podziałami", które otworzy drogę do pozyskania środków z unijnego Funduszu Odbudowy. Wstali i klaskali niemal wszyscy politycy obozu rządzącego. Nie wstał Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski.

We wtorek Sejm zajmuje się projektem ustawy o ratyfikacji unijnej decyzji o zasobach własnych, dotyczącej Funduszu Odbudowy. Posiedzenie rozpoczęło się około godziny 16. Według harmonogramu, jeszcze tego dnia ma odbyć się głosowanie.

W SEJMIE O FUNDUSZU ODBUDOWY. OGLĄDAJ TRANSMISJĘ W TVN24 GO

Oklaski po przemówieniu premiera ...

Z sejmowej mównicy głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował do całej izby o głosowanie za przyjęciem ustawy dotyczącej ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Kiedy zakończył przemówienie, na sali plenarnej rozległy się oklaski.

Kamera zarejestrowała, jak niemal wszyscy politycy obozu rządzącego biją brawa, a także wstają.

ZOBACZ CAŁE PRZEMÓWIENIE PREMIERA W TVN24 GO >>>

Premier otrzymał oklaski po wystąpieniu w SejmieRafał Guz/PAP

... i brak reakcji Ziobry

Na nagraniu widać, że w tym samym czasie minister sprawiedliwości i lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro siedzi w ławie rządowej pośród stojących wokół polityków. Nie widać jego dłoni, nie ma pewności, czy klaszcze. Siedzi ze spuszczoną głową i wzrokiem skierowanym w dół. Także wtedy, kiedy szef rządu wraca na miejsce, przechodząc tuż przed Ziobrą.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z POSIEDZENIA SEJMU I DYSKUSJI WOKÓŁ FUNDUSZU ODBUDOWY >>>

Oklaski na stojąco dla premiera, Ziobro siedzi w ławach ze spuszczoną głowąTVN24
Zbigniew Ziobro nie wstał i nie klaskałTVN24
Oklaski w Sejmie. Zbigniew Ziobro nie bił brawaSEJM RP

Solidarna Polska przeciw ratyfikacji

Solidarna Polska od dawna wyraża sprzeciw wobec przyjęcia ratyfikacji. Na niespełna godzinę przed wtorkowym posiedzeniem Sejmu Ziobro mówił na konferencji, że "są takie sprawy, w których możemy głosować inaczej i nasi koledzy też muszą to zrozumieć". - W tej sprawie widzimy zbyt wielkie ryzyka dla Polski, żebyśmy mogli zmienić zdanie – podkreślił. Wyjaśniał, że posłowie Solidarnej Polski będą głosować w sprawie ratyfikacji "zgodne z własnym przekonaniem, patrząc na dalekosiężne skutki, jakie te decyzje mogą przynieść dla Polski".

Ziobro o Funduszu Odbudowy: my zdania nie zmieniamy >>>

Ziobro o Funduszu Odbudowy: my zdania nie zmieniamyTVN24

Autor:akr//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: SEJM RP