TVN24 | Polska

Obowiązkowe szczepienie dla trzech grup. Jest rozporządzenie ministra zdrowia

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Obowiązkowe szczepienie dla trzech grup. Jest rozporządzenie ministra zdrowia
Obowiązkowe szczepienie dla trzech grup. Jest rozporządzenie ministra zdrowiaTVN24
wideo 2/22
TVN24Obowiązkowe szczepienie dla trzech grup. Jest rozporządzenie ministra zdrowia

Medycy, farmaceuci i studenci "kształcący się na kierunkach przygotowujących do wykonywania zawodu medycznego" będą mieli obowiązek, by do 1 marca zaszczepić się przeciw COVID-19 - wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia.

W czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji została opublikowana nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia dotyczącego epidemii. Zakłada wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla trzech grup: osób wykonujących zawód medyczny, zatrudnionych i realizujących usługi farmaceutyczne oraz studentów kształcących się na kierunkach przygotowujących do wykonywania zawodu medycznego.

Będą oni musieli nie później niż do 1 marca 2022 roku "zaszczepić się szczepionkami przeciwko COVID-19 schematem podstawowym: dwoma dawkami lub jedną dawką, zależnie od charakterystyki produktu leczniczego danej szczepionki, w celu otrzymania unijnego cyfrowego zaświadczenia". Z obowiązku wyłączone są osoby, które "mają przeciwwskazana do szczepienia w zakresie stanu ich zdrowia".

Rozporządzenie o zmianie rozporządzenia zostało wysłane do opublikowania w Dzienniku Ustaw.

CZYTAJ CAŁE ROZPORZĄDZENIE

Autor:ads/kab

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości