TVN24 | Polska

Marcin Ociepa zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
TVN24Ociepa: podaję się do dymisji z funkcji wiceministra obrony narodowej

Poseł Marcin Ociepa rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu. "W związku z różnicą zdań, co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii" – napisał na Twitterze.

W środę rano poseł Marcin Ociepa podał się do dymisji z funkcji wiceministra obrony narodowej. Jak mówił, jest to gest solidarności z Jarosławem Gowinem, liderem Porozumienia, do wtorku także wicepremierem i ministrem rozwoju, pracy i technologii. Ociepa zastrzegł też wówczas, że nie podjął jeszcze decyzji, czy opuści wraz z Gowinem klub PiS.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Marcin OciepaTVN24

Marcin Ociepa odchodzi z Porozumienia

Wieczorem poinformował, że odchodzi z Porozumienia. "Wierzę, że silnej Polsce może służyć tylko rząd Zjednoczonej Prawicy. W związku z różnicą zdań, co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii" - napisał polityk na Twitterze.

W środę w ciągu dnia pojawiły się doniesienia, jakoby Marcin Ociepa miał zostać nowym ministrem rozwoju, pracy i technologii, ale zdementował te pogłoski. - Nie było takiej propozycji, nikt nie rozmawiał ze mną, bym objął resort po Jarosławie Gowinie - powiedział Ociepa.

Podczas środowych głosowań w Sejmie Ociepa głosował tak, jak posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Poparł między innymi reasumpcję głosowania w sprawie odroczenia obrad izby do 2 września. Marcin Ociepa zagłosował również za nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji zwaną lex TVN.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości