Ukradła z uczelni dwa szczeniaki. "Powiedziała, że sama lepiej by się nimi zajęła"

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Do zdarzenia doszło w Lublinie
Do zdarzenia doszło w Lublinie Google Earth
wideo 2/4
lublin (2) (2)

Na nagraniu z monitoringu widać było zamaskowaną kobietę, która weszła na teren Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i zabrała dwa psy rasy beagle. Po kilku dniach czworonogi wróciły na uczelnię. Jak się okazało podrzucił je ojciec 22-latki, która przyznała się do kradzieży. Kobiecie grozi teraz do pięciu lat więzienia. Policjantom powiedziała, że "sama lepiej zajęłaby się zwierzętami".

Policja dostała w sobotę (23 kwietnia) zgłoszenie, że z terenu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie skradzione zostały dwa sześciomiesięczne szczeniaki rasy beagle.

- Z ustaleń w sprawie wynikało, iż zamaskowana kobieta weszła do budynku i dokonała kradzieży czworonogów. Nagrania monitoringu wskazywało, że osoba doskonale wiedziała, gdzie szukać psów. Łączną wartość zwierząt oszacowano na sześć tysięcy złotych - mówi komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Skradzione psy to beagle (zdjęcie ilustracyjne)Shutterstock

22-latka wyraziła chęć poddania się karze

W środę (27 kwietnia) szczeniaki wróciły na teren uczelni. - Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że zwierzaki odwiózł mieszkaniec powiatu lubelskiego. Jak się okazało, był to ojciec 22-latki, która dokonała kradzieży - relacjonuje policjant.

Czytaj też: Ukradł psa ze schroniska i "ukrył" na balkonie

Za kradzież grozi do pięciu lat więzienia

Kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

- Powiedziała, że sama lepiej zajęłaby się zwierzętami. Wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież grozi do pięciu lat więzienia - podkreśla Gołębiowski.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Kradzież oraz powrót czworonogów na teren uczelni potwierdza Iwona Pachcińska, rzecznik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. - Ze względu na dobro śledztwa, nie udzielamy szczegółowych informacji - zaznacza.

Psy skradziono z terenu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości