zwierzęta

zwierzęta

Zwierzęta mają mieć lepiej. Tak wynika z przyjętego właśnie przez rząd projektu ustawy dotyczącego wykorzystywania zwierząt do celów naukowych. Rocznie w Unii Europejskiej w laboratoriach wykorzystywanych jest do dziesięciu milionów zwierząt, w Polsce to 140 tysięcy. Co trzeba zrobić, by zmniejszyć ich cierpienie? Naukowcy powinni w pierwszej kolejności sięgać po te metody, do których niepotrzebne są eksperymenty na zwierzętach. Materiał Patryka Rabiegi.

Przygotowywał się do skoku, powoli podchodził, a w końcu podrapał pazurami jedną z krów. Tak zachowywał się bóbr, który wdarł się na teren prywatny i zaczął atakować bydło. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Agresywne zwierzę zostało przekazane do inspektoratu weterynarii na obserwację.  

Przyszedł pod osłoną nocą, zrobił dziurę w ścianie i wszedł sobie do biura. Zabrał kasetkę z pieniędzmi i tak pozbawił schronisko w Koninie (woj. wielkopolskie) środków między innymi na remont kojców. - Jak można było coś takiego zrobić tym biednym zwierzętom? - zastanawiają się pracownicy placówki i liczą, że policja znajdzie sprawcę.

Karim - niespełna trzyletni samiec żyrafy - przyjechał do Warszawy z Danii. To czwarty przedstawiciel tego gatunku w stołecznym ogrodzie zoologicznym.