zwierzęta

zwierzęta

W Europie kwitnie przemyt rasowych szczeniąt, a jednym z liderów jest niestety Polska. Przemyt zwierząt odbywa się w fatalnych warunkach i z fałszywymi paszportami. To całe szajki, cały system i intratny biznes z wielką szkodą dla zwierząt. Organizacje prozwierzęce protestują i apelują, że trzeba zmienić przepisy i zaostrzyć prawo. Patryk Rabiega.

Strażacy ochotnicy z Byczyny (województwo opolskie) ruszyli z pomocą uwięzionemu, w nieużywanym zbiorniku przeciwpożarowym, bobrowi. Nie wiadomo, jak długo zwierzak był w potrzasku. Nie potrzebował jednak pomocy weterynaryjnej, a po odzyskaniu wolności - jak mówią strażacy - żwawym krokiem ruszył w rejon żerowania.

W środę obchodziliśmy międzynarodowy dzień psa przewodnika. W Polsce mamy 125 czworonożnych bohaterów, bo dzięki nim osoby z niepełnosprawnością wzroku stają się bardziej samodzielne, pewne siebie, mogą bezpiecznie podróżować. W pandemii, gdy konieczne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących dystansu społecznego, osoby z dysfunkcją wzroku są w jeszcze trudniejszej sytuacji niż zazwyczaj. Patryk Rabiega. 

Jeszcze żaden pseudohodowca w Polsce nie usłyszał tak wysokiego wyroku za znęcanie się nad zwierzętami. Małżeństwo, które w tragicznych warunkach rozmnażało 170 psów, zostało skazane na karę bezwzględnego więzienia. Ich "hodowla", przez błędy legislacyjne, była prowadzona legalnie. To luka w prawie pozwoliła im niekontrolowanie rozmnażać psy rasopodobne. I nadal pozwala.