TVN24 | Polska

Ministerstwo Zdrowia zmienia zasady dotyczące raportowania zakażeń. Raporty co tydzień

TVN24 | Polska

Autor:
mart
Źródło:
tvn24.pl
Dr Cholewińska-Szymańska o luzowaniu obostrzeń: wszystkie te decyzje są, co to dużo kryć, lekko podszyte ekonomią
TVN24Dr Cholewińska-Szymańska o luzowaniu obostrzeń: wszystkie te decyzje są, co to dużo kryć, lekko podszyte ekonomią

Ministerstwo Zdrowia będzie informowało o nowych zakażeniach koronawirusem raz w tygodniu, w środy - podało MZ na Twitterze. Najbliższy raport dotyczący zakażeń zostanie opublikowany 20 kwietnia. Jak podaje resort zdrowia, ma to związek z "cały czas spadającą liczbą zakażeń".

"W związku z cały czas spadającą liczbą zakażeń oraz idącym w ślad za tymi spadkami słabnącym zainteresowaniem opinii publicznej prezentacją bieżących danych 'covidowych', począwszy od jutra modyfikujemy system raportowania" - czytamy we wpisie Ministerstwa Zdrowia opublikowanym w piątek na Twitterze.

Resort będzie teraz podawał dane dotyczące zakażeń w odstępach tygodniowych. Zestawienia te, wraz z informacją o hospitalizacji, będą prezentowane w każdą środę, a pierwsze zostanie opublikowane 20 kwietnia.

Koronawirus w Polsce. Dane z ostatniej doby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 1201 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Podano, że w tej liczbie odnotowano 103 ponowne zakażenia. Zmarły 34 osoby.

Od początku epidemii w Polsce Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 5 983 864 infekcje. Z powodu COVID-19 zmarło 115 809 osób.

Od 1 kwietnia w aptece i punkcie wymazowym nie ma już możliwości wykonania bezpłatnego testu antygenowego. O zleceniu takiego testu zdecyduje lekarz. Natomiast na test PCR skieruje pacjenta, jeśli uzna to za konieczne, przed przyjęciem do szpitala. Równocześnie zniknęła możliwość samodzielnego umówienia się na test PCR.

Resort zdrowia nie publikuje już informacji o liczbie zleceń na testy na koronawirusa i dziennej liczbie wykonanych testów antygenowych.

Autor:mart

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości