Ochrona zdrowia

Ochrona zdrowia

10 tysiącami pacjentów zajmują się dwie lekarki, w dodatku na emeryturze. Tak jest w Braniewie, ale takich miejsc w Polsce jest więcej. Anna Wilczyńska.

W efekcie rozmów Ministerstwa Zdrowia z przedstawicielami sektora prywatnego przybędzie tysiąc łóżek na tzw. cele covidowe. Te łóżka od szpitali prywatnych znajdują się głównie w dużych miastach, a więc tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Inne kraje w Europie na takie rozwiązanie zdecydowały się wcześniej. Anna Wilczyńska.

Zewsząd w ostatnich dniach słychać informacje o brakach w personelu medycznym. Rozwiązaniem mogłoby być sprowadzanie lekarzy z zagranicy, ale czy to wykonalne? Czy ich uprawnienia obowiązywałyby też w Polsce? Anna Wilczyńska.

Przez pandemię i obostrzenia matki zostały oderwane od swoich nowo narodzonych dzieci na tygodnie, a nawet miesiące - to rzeczywistość niejednego polskiego szpitala. Historie są różne, ale zawsze są łzy.

Łzy matek i ojców - to dramat całych rodzin związany z rozłąką przez pandemię. Czy faktycznie jest w pełni uzasadniona? Są pytania i specjalna petycja do ministra zdrowia. Materiał Karoliny Bałuc.