Komorowski: Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy w Polsce

Źródło:
TVN24
Komorowski: Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy
Komorowski: Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzyTVN24
wideo 2/5
Komorowski: Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzyTVN24

Lekarze zarabiają przyzwoicie w tej chwili, ale między innymi dlatego, że ich brakuje - mówił w "Kropce nad i" były prezydent Bronisław Komorowski. Komentował w ten sposób słowa Jarosława Kaczyńskiego, że "pogoń za pieniądzem" wśród lekarzy jest "przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić". Jak stwierdził Komorowski, prezes PiS "powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy w Polsce".

Jarosław Kaczyński w niedzielę na spotkaniu w Nowej Soli mówił, że "są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo. Jego zdaniem "pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić".

CZYTAJ WIĘCEJ: Kaczyński o "przesadnej pogoni za pieniądzem wśród lekarzy"

Kaczyński: pogoń za pieniądzem wśród lekarzy jest przesadna, trzeba coś z tym zrobić
Kaczyński: pogoń za pieniądzem wśród lekarzy jest przesadna, trzeba coś z tym zrobić

Komorowski: Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy

Do wypowiedzi szefa PiS odniósł się w "Kropce nad i" w TVN24 były prezydent Bronisław Komorowski. - Niewątpliwe lekarze zarabiają przyzwoicie w tej chwili, ale miedzy innymi dlatego, że ich brakuje. I dyrektorzy (placówek medycznych - przyp. red.) się starają bardzo pozyskać lekarzy - mówił.

W ocenie Komorowskiego "pan Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy w Polsce".

- Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat krytykowało poprzedników za to, że lekarze wyjeżdżają za granicę. Gdzie są te sukcesy Prawa i Sprawiedliwości w obszarze reformy służby zdrowia, tak aby lekarze nie musieli pracować na trzech etatach, aby lekarze nie musieli wyjeżdżać za granicę? Pan Kaczyński poszedł w łatwą krytykę, ale nie znalazł przez tyle lat sposobu na rozwiązanie naprawdę dotkliwego problemu - ocenił.

Komorowski: Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzy
Komorowski: Kaczyński powinien mieć świadomość, że jest współodpowiedzialny za brak lekarzyTVN24

Blisko trzy miliardy złotych dla mediów państwowych. Komorowski komentuje

Gość TVN24 był też pytany o złożoną przez kierującego komisją finansów Andrzeja Kosztowniaka z PiS poprawkę zwiększającą finansowanie mediów państwowych o 700 milionów złotych do 2,7 miliarda. Komorowski skomentował w tym kontekście wypowiedź posła PiS Radosława Fogla, do niedawna rzecznika prasowego PiS, że to "pewnego rodzaju waloryzacja".

Zdaniem byłego prezydenta "tylko naiwny może uwierzyć w tego rodzaju argumentację". - Telewizja publiczna jest tubą propagandową PiS-u, to jest agencja PR-owska - PiS-owska - i jeszcze zachowująca się wyjątkowo obrzydliwie w stosunku do innych sił politycznych i chcą ją finansować - ocenił. - To jest wydatek na wybory, to jest inwestycja w wybory idące już szybkimi krokami - kontynuował.

- Myślę, że opozycja całkiem zwyczajnie powinna zażądać wpisania tych 700 milionów złotych jako wydanych z funduszu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Bo tak niewątpliwie będzie - dodał.

Komorowski: powinniśmy przyjąć tę niemiecką propozycję

Komorowski ocenił też, że polski rząd popełnia "dramatyczny błąd", nie przyjmując na tę chwilę niemieckiej propozycji przekazania Polsce systemów obrony powietrznej Patriot.

- Niestety, ale jest to dowód na stawianie przez ministra obrony narodowej, ale i przez całą ekipę, wyżej interesów partyjno-wyborczych niż interesów bezpieczeństwa Polski - stwierdził gość "Kropki nad i". Jego zdaniem oferta Niemiec "psuje obrazek, który chcą stworzyć na wybory, że Niemcy są naszym przeciwnikiem, wrogiem". - Jeżeliby żołnierze niemieccy bronili polskiego nieba, to trochę by im się ta propaganda rozpadła - dodał.

Według byłego prezydenta "oczywiście powinniśmy przyjąć tę niemiecką propozycję i ją dobrze wykorzystać".

Komorowski: powinniśmy przyjąć tę niemiecką propozycję
Komorowski: powinniśmy przyjąć tę niemiecką propozycjęTVN24

Komorowski: Macierewicz zgodził się na rolę pożytecznego idioty

Bronisław Komorowski mówił również o sejmowej uchwale uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Nie została ona przyjęta, a powodem była nagle zgłoszona poprawka autorstwa Antoniego Macierewicza z PiS. Dotyczyła ona bezpośredniej odpowiedzialności Federacji Rosyjskiej za katastrofę samolotu Tu-154 M w Smoleńsku w Rosji 10 kwietnia 2010 r. Parlamentarzyści opozycji w ramach sprzeciwu wobec propozycji wyjęli karty do głosowania i zerwali kworum, uniemożliwiając przegłosowanie całej uchwały przez Sejm.

Czytaj też Konkret24: Macierewicz tłumaczy swoją wrzutkę. Wyjaśniamy, co nie jest prawdą

Zdaniem byłego prezydenta, wnosząc poprawkę, Macierewicz "przede wszystkim chciał przymusić opozycję do uznania jego punktu widzenia na katastrofę smoleńską". - Punktów widzenia, w którym mieści się zarzut zamachu, zamordowania polskiego prezydenta. I uznał, że to może być okoliczność zmuszającą opozycję do głosowania razem z nim - powiedział.

- Myślę, że nie mógł tego zrobić bez akceptacji Jarosława Kaczyńskiego, więc myślę, że możemy powiedzieć, że obaj mają na sumieniu to, że w wyniku ich działania tej uchwały nie ma - dodał Komorowski.

Zobacz także: Macierewicz o sejmowej uchwal w sprawie Rosji: wrócimy do niej i na pewno przyjmiemy >>>

Na pytanie, czy jego zdaniem opozycja miała rację, krzycząc pod adresem szefa podkomisji smoleńskiej "ruski agent", odparł, że jego zdaniem "Antoni Macierewicz jest człowiekiem, który pewnie nigdy by się nie zgodził na żadna formę współpracy z obcym wywiadem". - Ale jest człowiekiem, którego obcy wywiad bardzo łatwo może wykorzystać - ocenił.

- Zgodził się na taką rolę, tak się w polityce mówi, nie chciałbym go obrażać, pożytecznego idioty - kontynuował.

Były prezydent: mam nadzieję, że ostatecznie zostanie przetrącony kręgosłup kłamstwu smoleńskiemu

Były prezydent komentował też informacje, do których dotarli dziennikarze TVN24 i tvn24.pl, a które wskazują, do jakich wniosków doszedł międzynarodowy zespół biegłych powołany przez Prokuraturę Krajową w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Wynika z nich, że eksperci nie znaleźli na ciałach ofiar katastrofy dowodów na wybuch.

CZYTAJ WIĘCEJ: Międzynarodowi biegli: w ciałach ofiar katastrofy w Smoleńsku brak obrażeń wskazujących na wybuch

Jak mówił Komorowski, "od 12 lat jest ten sam mniej więcej schemat". - To znaczy stawiamy jakąś tezę absurdalną, która jednak politycznie PiS służy - powiedział. - Mam nadzieję, że dzisiaj, po ujawnieniu - a może i będzie odtajnienie - dokumentów, które przywołują stanowisko biegłych międzynarodowych, którzy zaprzeczają jakiemukolwiek wybuchowi - a byli powołani przez polską prokuraturę już za rządów PiS - (...) ostatecznie zostanie przetrącony kręgosłup temu kłamstwu smoleńskiemu - dodał.

Komorowski: mam nadzieję, że ostatecznie zostanie przetrącony kręgosłup kłamstwu smoleńskiemu
Komorowski: mam nadzieję, że ostatecznie zostanie przetrącony kręgosłup kłamstwu smoleńskiemuTVN24

Autorka/Autor:akr/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Izba Reprezentantów USA poparła ustawę w sprawie długo oczekiwanej pomocy dla Ukrainy. Przyjęcie pakietu pomocowego o wartości ponad 60 miliardów dolarów było od miesięcy blokowane przez antyukraińskie skrzydło Partii Republikańskiej.

Pomoc USA dla Ukrainy. Izba Reprezentantów zdecydowała

Pomoc USA dla Ukrainy. Izba Reprezentantów zdecydowała

Źródło:
PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zareagował na przegłosowanie przez Izbę Reprezentantów pakietu pomocowego dla Ukrainy. "Jestem wdzięczny" - napisał na platformie X ukraiński przywódca. Premier Denys Szmyhal podziękował za solidarność wszystkim Amerykanom, prezydentowi Joe Bidenowi i przedstawicielom obu partii. Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba stwierdził z kolei, że "to zły dzień dla Władimira Putina".

"Jestem wdzięczny". Zełenski reaguje na decyzję Izby Reprezentantów

"Jestem wdzięczny". Zełenski reaguje na decyzję Izby Reprezentantów

Źródło:
tvn24.pl, TVN24, PAP

Nawet strona ukraińska nie ukrywa, że przechodzi do obrony strategicznej. Jeśli chodzi o odzyskiwanie terenów, które Ukraina utraciła, to będzie to chyba zadanie dopiero na drugą część lata, jeśli środki walki spłyną, i na tyle technologii, która na to pozwoli - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 generał Mieczysław Bieniek. Mówił także na co zostaną przeznaczone miliardy dolarów pomocy amerykańskiej dla Ukrainy.

Miliardy dla Ukrainy od USA. Gdzie trafią, wyjaśnia generał Mieczysław Bieniek

Miliardy dla Ukrainy od USA. Gdzie trafią, wyjaśnia generał Mieczysław Bieniek

Źródło:
TVN24

Polscy politycy komentują decyzję Izby Reprezentantów w sprawie pakietu pomocowego dla Ukrainy. Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że ta pomoc będzie "bezcenna". "Lepiej późno niż za późno. I mam nadzieję, że dla Ukrainy nie jest jeszcze za późno" - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk. "Ta wojna musi być i będzie wygrana" - napisał marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Na przegłosowanie ustawy w sprawie długo oczekiwanej pomocy dla Ukrainy zareagował też sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

"Bezcenna pomoc", "lepiej późno niż za późno". Reakcje na decyzję w sprawie pomocy Ukrainie

"Bezcenna pomoc", "lepiej późno niż za późno". Reakcje na decyzję w sprawie pomocy Ukrainie

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Viktor Orban kampanię przed eurowyborami promuje hasłem: żadnej migracji, żadnego gender, żadnej wojny. Jednocześnie zapowiada walkę z brukselskimi biurokratami. Jego głównym rywalem jest Peter Magyar, który jeszcze kilka miesięcy temu był mało znany.

Na Węgrzech rozpoczęła się kampania wyborcza. Viktor Orban musi się zmierzyć ze swoim rywalem

Na Węgrzech rozpoczęła się kampania wyborcza. Viktor Orban musi się zmierzyć ze swoim rywalem

Źródło:
Fakty TVN

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Choć głosować będą mieszkańcy tylko niektórych polskich miast, cisza wyborcza obowiązywać będzie w całym kraju.

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Stany Zjednoczone zgodziły się wycofać ponad tysiąc swoich żołnierzy z Nigru. Stało się to po ulicznych demonstracjach i naciskach ze strony nigerskiej junty - przekazało w nocy z piątku na sobotę źródło zaznajomione ze sprawą, na które powołała się amerykańska stacja CNN.

Amerykanie ulegli naciskom, wycofują żołnierzy

Amerykanie ulegli naciskom, wycofują żołnierzy

Źródło:
PAP

W amerykańskim stanie Arizona matka chłopca, który zbierał kamienie, znalazła fragment ludzkiej szczęki. 22 lata później eksperci genealogii genetycznej potwierdzili, że to szczątki kapitana korpusu piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych, który zginął podczas ćwiczeń wojskowych w lipcu 1951 roku - podała amerykańska telewizja CNN.

Fragment ludzkiej szczęki w kolekcji kamieni. Wiadomo, czyje to szczątki

Fragment ludzkiej szczęki w kolekcji kamieni. Wiadomo, czyje to szczątki

Źródło:
CNN

Wielka Brytania odrzuciła wstępną propozycję Komisji Europejskiej w sprawie nowej umowy ułatwiającej mobilność młodzieży po brexicie. Bruksela chciała, aby osoby w wieku 18-30 lat mogły podejmować studia i pracę na Wyspach Brytyjskich na określony czas bez konieczności ubiegania się o wizę. Zarówno rząd w Londynie, jak i opozycja oświadczyły, że nie mają w planie przywracać swobody przepływu osób z UE. Zamiast tego Wielka Brytania woli zawierać umowy z wybranymi krajami.

Swobodny przepływ młodzieży. Wielka Brytania odpowiada na propozycję Brukseli

Swobodny przepływ młodzieży. Wielka Brytania odpowiada na propozycję Brukseli

Źródło:
PAP

Jedna szansa na życie ma konkretną cenę - to cztery miliony złotych. Na dodatek to oferta krótkoterminowa, bo na zebranie takiej sumy bliscy Kornela dostali zaledwie kilka dni. Nastolatek, który walczy z nowotworem, musi podjąć leczenie w Stanach Zjednoczonych właściwie od zaraz.

Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"

Kornel walczy o życie. Szansą dla niego jest kosztowna terapia w USA. "Ten kosztorys zwalił nas z nóg"

Źródło:
Fakty TVN

Pogoda w ciągu najbliższych dni będzie miała więcej z zimy niż z wiosny. Na początku tygodnia termometry w części kraju w najcieplejszym momencie dnia wskażą ledwie 3 stopnie Celsjusza powyżej zera. W prognozie widać opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu.

Pogoda będzie fatalna. Lepiej nie chowajcie zimowych kurtek

Pogoda będzie fatalna. Lepiej nie chowajcie zimowych kurtek

Źródło:
tvnmeteo.pl

- Długo czekaliśmy, byliśmy przygotowani i w końcu się udało - szef wywiadu wojskowego w Kijowie Kyryło Budanow w rozmowie z ukraińską sekcją BBC ujawnił kulisy zestrzelenia rosyjskiego bombowca dalekiego zasięgu Tu-22M3. Maszyna została strącona w piątek w Kraju Stawropolskim w Rosji. Według oficjalnej wersji Moskwy samolot spadł z powodu "niesprawności technicznej".

"Tygodniowa zasadzka". Nowe informacje o strąceniu rosyjskiego bombowca

"Tygodniowa zasadzka". Nowe informacje o strąceniu rosyjskiego bombowca

Źródło:
BBC, Liga, Radio Swoboda, tvn24.pl

Mieszkańcy wioski Iwanowka nieopodal Orenburga sami poszerzyli wał przeciwpowodziowy, który wytrzymał napływ wody - relacjonuje w niedzielnym reportażu rosyjska sekcja BBC. Opowiada o ludziach, którzy walczą ze skutkami powodzi i z władzą, która nie chce wypłacać wysokich odszkodowań za uszkodzone mienie.

Sami poradzili sobie z powodzią. Teraz muszą walczyć z władzą

Sami poradzili sobie z powodzią. Teraz muszą walczyć z władzą

Źródło:
BBC

Międzynarodowa organizacja działająca w obronie wolności mediów Reporterzy bez Granic napisała w mediach społecznościowych, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wezwała organy podatkowe do wyegzekwowania od TVN kary pieniężnej, pomimo złożenia odwołania. Organizacja wyraziła "zaniepokojenie w związku z tą niebezpieczną praktyką dla finansów mediów".

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Reporterzy bez Granic o decyzji KRRiT wobec TVN. "Zaniepokojenie w związku z niebezpieczną praktyką"

Źródło:
tvn24.pl

35-letnia obywatelka Brazylii, która prześladowała Harry'ego Stylesa, została skazana na 14 tygodni więzienia. Ma też zakaz uczestniczenia w wydarzeniach z udziałem brytyjskiego piosenkarza. Kobieta w niecały miesiąc wysłała gwiazdorowi osiem tysięcy kartek. 

Wysłała osiem tysięcy kartek w niecały miesiąc. Stalkerka Harry'ego Stylesa skazana

Wysłała osiem tysięcy kartek w niecały miesiąc. Stalkerka Harry'ego Stylesa skazana

Źródło:
BBC

Taylor Swift właśnie wydała nowy album "The Tortured Poets Department", który na serwisach streamingowych bije rekordy popularności. Na najnowszym albumie, który składa się z 31 utworów, piosenkarka rozprawia się z byłymi partnerami i z trudnymi emocjami po rozstaniu. - Przez ostatnie 2 lata napisałam tyle "udręczonej" poezji, że chciałam się z wami nią podzielić - pisze Swift.

Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"

Taylor Swift znów zaskoczyła fanów. "To niespotykane, żeby na jeden album przygotować 31 piosenek"

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Astronomowie z Obserwatorium Astronomicznego UW zidentyfikowali najjaśniejszą i prawdopodobnie najmłodszą cefeidę znaną w Drodze Mlecznej. Jak podkreślono, ma ona rekordowo długi okres pulsacji wśród tego typu gwiazd w naszej galaktyce, a to odkrycie pokazuje, że Droga Mleczna nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Jest ponad 250 tysięcy razy jaśniejsza od Słońca. Astronomowie z UW odkryli nową cefeidę

Jest ponad 250 tysięcy razy jaśniejsza od Słońca. Astronomowie z UW odkryli nową cefeidę

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Te mikroskopijne zwierzęta wciąż zaskakują naukowców swoimi zdolnościami do przeżycia w ekstremalnie trudnych warunkach. Najnowsze badanie pokazuje, w jaki sposób niesporczaki są w stanie przetrwać silne promieniowanie jonizujące. - Robią coś, czego się nie spodziewaliśmy - powiedział biolog z Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill.

Odkryto kolejną supermoc niesporczaków. "To, co zobaczyliśmy, zaskoczyło nas"

Odkryto kolejną supermoc niesporczaków. "To, co zobaczyliśmy, zaskoczyło nas"

Źródło:
PAP, ScienceAlert, tvnmeteo.pl

Samica strusia z zoo w mieście Topeka w amerykańskim stanie Kansas wyrwała pracownikowi ogrodu klucze i połknęła je. Zwierzę nie przeżyło.

Struś połknął klucze, nie udało się go uratować

Struś połknął klucze, nie udało się go uratować

Źródło:
wibw.com, tvnmeteo.pl

Sceptycy pandemii COVID-19 i przeciwnicy wprowadzonych wtedy obostrzeń szerzą ostatnio narrację, jakoby "niemiecki rząd przyznał, że nie było pandemii". Wiele wpisów z taką informacją krąży po Facebooku i w serwisie X. Nie jest to jednak prawda.

"Niemiecki rząd przyznał, że nie było pandemii"? Manipulacja pana profesora

"Niemiecki rząd przyznał, że nie było pandemii"? Manipulacja pana profesora

Źródło:
Konkret24

Sześcioro sędziów Trybunału Stanu zwróciło się do przewodniczącej Małgorzaty Manowskiej o zwołanie posiedzenia, aby uchylić obecny regulamin trybunału i uchwalić nowy. Manowska odmówiła. Twierdzi, że inicjacja takiej zmiany jest wyłączną kompetencją przewodniczącego. - Nie może być tak, że w rękach jednej osoby skupione są tak szerokie kompetencje, które powodują, że może być sparaliżowana praca trybunału - stwierdził prezes Naczelnej Rady Adwokackiej i jeden z sędziów Trybunału Stanu Przemysław Rosati.

Małgorzata Manowska odmawia sędziom. "Musi dojść do pilnej zmiany regulaminu"

Małgorzata Manowska odmawia sędziom. "Musi dojść do pilnej zmiany regulaminu"

Źródło:
PAP

Ubiegająca się o funkcję rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska nie może kandydować, bo została ukarana karą dyscyplinarną - przekazał w piątek rektor uczelni prof. Zbigniew Gaciong. Jednocześnie poinformował, że sam wycofuje się z ubiegania o reelekcję. Cudnoch-Jędrzejewska stwierdziła, że może dalej ubiegać się o najważniejsze stanowisko na uczelni, bo decyzja o nałożonej na nią karze nie jest prawomocna.

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Źródło:
PAP

Milczące anioły - tak się mówi na dzieci, które przestają mówić, chodzić, wodzić za rodzicami wzrokiem. Rodzice dziewczynek z zespołem Retta widzą, że cierpią. Wśród nich jest Gaja - na razie nie da się jej wyleczyć, ale rozwój choroby można spowolnić. Być może do czasu, gdy nauczymy się ją leczyć. Na tę terapię trzeba mnóstwa pieniędzy. Lena już ją stosuje i widać, że warto.

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Choroba, która zmienia dziewczynki w milczące anioły. Rzeczywistość dzieci chorych na zespół Retta

Źródło:
Fakty TVN
Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Samotny jak młody mężczyzna. Aplikacje randkowe tylko pogłębiają problem

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Showmen" to tytuł biografii Wołodymyra Zełenskiego, która była pisana w ciągu pierwszego roku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jej autorem jest Simon Shuster - dziennikarz "Time" o ukraińskich i rosyjskich korzeniach, który dorastał jednak w Stanach Zjednoczonych. Shuster postacią Zełenskiego zainteresował się jeszcze zanim ten rozpoczął karierę polityczną. Gdy został prezydentem i zaczęła się inwazja, towarzyszył Zełenskiemu i w schronie w Kijowie i w czasie wyjazdów na front. Shuster przeprowadził też rozmowy z osobami z najbliższego kręgu Zełenskiego. O tym, jak Zełenski z celebryty i komika stał się mężem stanu opowiedział "Faktom o Świecie" TVN24 BiS.

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Autor biografii prezydenta Ukrainy: Zełenski stał się przywódcą czasów wojny w stylu Churchilla

Źródło:
Fakty o Świecie TVN24

Dziennikarze TVN i TVN24 zostali w piątek w Gdyni nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego. Zdobyli wszystkie nagrody w kategorii Reportaż Filmowy. Nagrodę specjalną "Człowiek Wrażliwy" otrzymała dziennikarka TVN24 Ewa Ewart.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o antywojennym thrillerze "Civil War". Młodzi twórcy będą mogli powalczyć o 100 tysięcy złotych na realizację etiudy w konkursie organizowanym między innymi przez stację TVN. Powody do radości mają fani Shakiry, która zapowiedziała międzynarodowe tournée. Céline Dion z kolei przedstawi walkę z chorobą w filmie dokumentalnym.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl