Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

Rozmowa z prokuratorem trwała dosyć długo, zostało zadanych wiele pytań. Ale nie sądzę, żeby przesłuchanie mnie cokolwiek nowego wniosło do śledztwa, tu chodziło o coś innego - stwierdził były prezydent Bronisław Komorowski, który w czwartek został przesłuchany jako świadek w Prokuraturze Krajowej.

Z perspektywy obserwatora trudno sobie wyobrazić, na ile pan prezydent miałby mieć konkretną wiedzę związaną z działaniem prokuratorów tuż po katastrofie smoleńskiej - stwierdził w środę w TVN24 prawnik dr Łukasz Chojniak, komentując wezwanie Bronisława Komorowskiego na przesłuchanie w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie smoleńskiej.

Mam nadzieję, że minister Waszczykowski wytłumaczy pani premier, że taki gest Rejtana na nikim nie zrobi wrażenia - powiedział w czwartek Bronisław Komorowski. Były prezydent w "Faktach po Faktach" w TVN24 skomentował w ten sposób zapowiedź Beaty Szydło, że nie podpisze Deklaracji Rzymskiej, jeżeli nie zostaną w niej uwzględnione polskie postulaty.

- Zapanował chaos kompletny i taka polityka "dojutrkowa", zmieniająca się z czwartku na piątek, z piątku na sobotę - tak były prezydent Bronisław Komorowski w "Faktach po Faktach" komentował działania polskiego rządu w trakcie i po szczycie w Brukseli, podczas którego Polska - jako jedyny kraj Unii Europejskiej - sprzeciwiała się reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. - Według mnie jest to początek końca legendy Jarosława Kaczyńskiego jako stratega politycznego - powiedział Komorowski.

Prawo i Sprawiedliwość chaosem próbuje przykryć to, że przyszło całkowicie nieprzygotowane do władzy - ocenił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat były prezydent Bronisław Komorowski. Stwierdził, że "złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy" i tak właśnie jest z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. - Im musi coś przeszkadzać, bo nie mogą się przyznać, że to oni źle tańczą - stwierdził.

Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. Poinformował o tym w środę rano prezydencki minister Andrzej Dera. Zawiadomienie ma związek ze stanem prezydenckiej willi w Klarysewie, który ujawniono niedawno w tzw. raporcie otwarcia w kancelarii.

Andrzej Duda, Beata Szydło, Bronisław Komorowski i Paweł Kukiz - to liderzy rankingu zaufania do polityków według sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Leszek Miller, Jarosław Kaczyński i Ewa Kopacz najczęściej natomiast budzą w badanych nieufność.

Mam nadzieję, że nie tylko ja znam Antoniego Macierewicza, ale zna go też prezes PiS i dokona oceny, czy warto narażać polski system obrony, polską pozycję w NATO, polską wiarygodność sojuszniczą powierzając MON w ręce takiego czy innego polityka - powiedział w "Faktach po Faktach" były prezydent Bronisław Komorowski.

W warszawskim kościele ss. wizytek odprawiono mszę św. w intencji Bronisława Komorowskiego i jego rodziny. Księża koncelebrujący mszę podziękowali mu za prezydenturę i przeprosili "za wiele niesprawiedliwości, także bardzo podłych", wypowiadanych "przez ludzi, których nazywamy ludźmi Kościoła". Ustępujący prezydent dziękował licznie przybyłym mieszkańcom, którzy po nabożeństwie owacyjnie żegnali go przed świątynią.

Prezydent USA Barack Obama w związku z kończącą się kadencją prezydenta Bronisława Komorowskiego w liście podziękował mu za osobiste przywództwo przy wspieraniu suwerennej i dostatniej Ukrainy - poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.