Katastrofa w Smoleńsku

Katastrofa w Smoleńsku

Powstał zespół do zbadania działań podkomisji smoleńskiej

Musimy ocenić prawie osiem lat funkcjonowania podkomisji, którą kierował Antoni Macierewicz. Musimy wyjaśnić zasadność, celowość i wiarygodność tych działań - powiedział minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaznaczył, że powołał w tym celu zespół, który oceni działania podkomisji. W jego skład wchodzą eksperci. Nie ma w nim żadnego polityka.

Naukowiec skrytykował komisję Macierewicza, prokuratura go oskarżyła. Jest decyzja sądu

Czuję się nieco zażenowany, że tyle czasu i niepotrzebnej energii ważnych osób przeznacza się na sprawę, która jest oczywiście ważna w kontekście polemiki społecznej, ale nie tak, żeby trafiała na wokandę sądową - powiedział przed stołecznym sądem dr Marek Michalewicz. Naukowiec zarzucał nieprawidłowości podkomisji smoleńskiej. Po krytyce prokuratura oskarżyła go o przestępstwo. We wtorek sąd podjął decyzję w tej sprawie.

Міжнародні експерти: в тілах жертв Смоленської катастрофи немає ушкоджень, які б свідчили про вибух

Міжнародна група експертів, призначена Національною прокуратурою, не знайшла слідів вибуху в тілах жертв Смоленської катастрофи, - з'ясували журналісти TVN24. Деякі родини жертв хочуть, щоб був опублікований остаточний висновок експертів, який вони дали 20 вересня.