Poseł PO Krzysztof Grzegorek oświadczył, że wicepremier Przemysław Gosiewski powtarza "kłamstwa", za które Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał mu przeprosić PO. Chodzi o zarzucanie działaczom PO ze Skarżyska-Kamiennej powiązań z "grupą przestępczą". - Nie przeproszę na razie, będę się odwoływał - zapowiada Gosiewski.

Molestowanie seksualne pracownicy szpitala oraz mobbing wobec lekarzy i personelu medycznego - to nowe zarzuty prokuratury dla podejrzanego już o korupcję lekarza Mirosława G. ze szpitala MSWiA w Warszawie.

Andrzej Lepper zapowiedział, że Samoobrona złoży skargę do biura obserwatorów OBWE. Jego zdaniem, w czasie kampanii wyborczej media publiczne traktują nierówno partie polityczne.

- Jako prezydent RP nie mogę tutaj nikomu dawać żadnych rad, ale jestem najgłębiej przekonany, że to co zdarzyło się w Polsce przez ostatnie dwa lata powinno być kontynuowane - powiedział na spotkaniu z amerykańska Polonią prezydent Lech Kaczyński.

Dwie trzecie (63 proc.) Polaków chce komisji śledczej ws. akcji CBA w ministerstwie rolnictwa, ponad połowa (56 proc.) - ws. samobójczej śmierci Barbary Blidy - wynika z sondażu CBOS.

Sztabowcy PiS i LiD już od miesiąca prowadzili rozmowy w sprawie debaty swoich liderów - donosi "Wprost". Wojciech Olejniczak w "Radiu Zet" potwierdził, że obie partie dogadały się w tej sprawie. Z kolei Tomasz Dudziński z PiS zaprzecza.

"Ja pana poprę" - taką propozycję, według Jarosława Gowina, miał mu złożyć w niedzielę Kazimierz Marcinkiewicz. Co innego mówi ekspremier, twierdząc, że to senator PO poprosił go o udział w kampanii.

Jedna osoba zginęła w wypadku w Pasymiu (woj. warmińsko-mazurskie). Pędzący tir zjechał z drogi i staranował pobliskie domki letniskowe.

- Chcemy wziąć udział w kampanii i przedstawić wizję opieki zdrowotnej w Polsce - powiedział przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel na konferencji pt. "Czego lekarze oczekują od przyszłego parlamentu".

To już oficjalna wiadomość - Jarosław Gugała zastąpi Tomasza Lisa na stanowisku szefa "Wydarzeń" Polsatu

Na warszawskim lotnisku od dziś rusza remont. Powinien zakończyć się 10 października. Remontowane będą pasy startowe, co może spowodować utrudnienia w ruchu lotniczym - informowały Polskie Linie Lotnicze (PLL) LOT.

- Od 1990 roku polskie władze są zobowiązane do przyjmowania wysłanników. Jest to całkowicie jasne - stwierdziła rzeczniczka OBWE Urdur Gunnarsdottir. Powiedziała, że organizacja wciąż czeka na zaproszenie do Polski.

Złapaliśmy na gorącym uczynku przyjęcia milionowej łapówki architekta Rafała S.- Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdziło nieoficjalne informacje portalu tvn24.pl.

Znak ostrzegawczy z Hanną Gronkiewicz-Waltz, rozkopana ulica, samochodowe korki i hasło: "sPOwolnili Warszawę, sPOwolnią Polskę" - tak wygląda billboard wyborczy warszawskiego PiS.

Proces Jacka P. odroczony do października. Były asystent posła Stanisława Łyżwińskiego i jednocześnie wojewódzki radny Samoobrony przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim odpowiada za tyw. seksaferę.

Zapowiedź telewizyjnej debaty Kaczyński - Kwaśniewski elektryzuje świat polityki. Przedstawiciele obu obozów politycznych uważają, że będzie to główne wydarzenie kampanii wyborczej.