Dzisiejsze spotkanie Rokita - Tusk nie przyniosło rozstrzygnięć. Nadal nie wiadomo, na jakich warunkach Rokita wystartuje z krakowskiej listy Platformy do Sejmu. Ale Tusk zapewnia: - Nie ma między nami sporu o kształt listy.

- Atak na WTC został zaplanowany przez Osamę bin Ladena nieomal dokładnie w rocznicę bitwy pod Wiedniem, by pomścić na "niewiernych" największą klęskę islamu w historii - powiedział w kazaniu biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski.

- Orlen chce sfinansować inwestycje w Płocku, bo jest to okręg wyborczy ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego. To polityczna korupcja - uważa Marek Borowski (LiD). Rządowi dostało się też za "demolowanie" finansów państwa.

Ppłk Jarosław Kaczyński, były wiceszef BOR, został słusznie odwołany ze stanowiska - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Podpułkownik twierdzi, że stracił pracę, ponieważ nazywa się tak samo jak premier.

- Nie jesteśmy przeciw bogatym. Ale przypominamy: prawo jest jednakowe, dla biednych i dla bogatych - podkreślił Lech Kaczyński. Prezydent bierze udział w uroczystościach upamiętniających zwycięstwo polskich wojsk nad niemieckimi w 1939 roku pod Mszczonowem.

Cała Polska pasjonuje się teraz tym co, robi Jan Rokita. Ale ja problemom ambicjonalnym Rokity poświęcę trzy minuty, i potem wrócę do spraw krakowskich - oświadczył Paweł Sularz, szef krakowskiej PO.

Prezydent Lech Kaczyński powołał we wtorek dziesięciu kolejnych ministrów. Na swoje stanowiska wrócili więc m.in. Zbigniew Ziobro i Przemysław Gosiewski. Funkcje szefów resortów odzyskali już wszyscy odwołani w piątek ministrowie.

- W Samoobronie jest miejsce dla wszystkich ludzi patriotycznej lewicy - oświadczył na konferencji prasowej we Wrocławiu Andrzej Lepper. Nie wykluczył, że także dla Leszka Millera.

Zabójca czteroletniej Ani z Włocławka, Bogumił T. został uznany za niepoczytalnego - dowiedziała się TVN24. Morderca nie trafi do więzienia, czeka go przymusowe leczenie psychiatryczne w zamkniętym zakładzie.

- Za to, co zarzucamy panu Kwaśniewskiemu, nie golono głowy, tylko stosowano ostrzejsze restrykcje - w ten sposób Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta skomentował zarówno wywiad byłego prezydenta dla "Vanity Fair", jak i słynną już jego krytykę autorstwa Adama Hofmana z PiS.

- To był haniebny uczynek. Przeprosiny Aleksandra Kwaśniewskiego nie zamykają sprawy, gdyż takie słowa padły nie po raz pierwszy - powiedział premier Jarosław Kaczyński w "Sygnałach Dnia".

W budżecie Krajowego Biura Wyborczego brakuje 52 mln zł na przeprowadzenie 21 października przedterminowych wyborów do Sejmu i Senatu - pisze "Rzeczpospolita".

W okręgu nowosądecko-podhalańskim PiS zamierza wystawić w wyborach byłego burmistrza Zakopanego Piotra Bąka, który na spotkania do magistratu zapraszał członków faszyzującego Obozu Narodowo-Radykalnego - pisze "Gazeta Wyborcza".

Nie teczki, ale archiwalne dokumenty wojskowego wywiadu dotyczące najbogatszych polskich biznesmenów zostały odnalezione w warszawskie cytadeli - informuje szef kontrwywiadu i przewodniczący komisji weryfikacyjnej WSI Antoni Macierewicz.

Kardiochirurg Mirosław G. odzyskuje rzeczy, które CBA zatrzymało podczas przeszukania jego domu. Oddano mu m.in. trzy zegarki, które wcześniej zabrano, podejrzewając, że to nielegalne darowizny od pacjentów - pisze "Życie Warszawy".

Leszek Miller - odrzucony przez własne ugrupowanie - okazuje się rozchwytywany przez inne partie. W poniedziałek było głośno o apetycie Samoobrony na byłego lidera SLD, teraz pojawia się też doniesienie o propozycjach partii emerytów.

- Lekarzom jest obojętnie, kto rządzi. Tylko chcą, żeby ktoś dał im większe pieniądze. Takiej podwyżki, jak ta nigdy nie było. I projektu, żeby zwiększyć nakłady do 6 procent PKB nigdy nie było - zapewniał w Magazynie 24 Godziny minister zdrowia Zbigniew Religa.

- Wystawcie mnie, zweryfikujcie przed wyborcami, jeśli przegram będzie to oznaczać mój polityczny koniec - apeluje do polityków LiD Leszek Miller. - On walczy na innym froncie niż my - odpowiada szef SLD Wojciech Olejniczak.