Adam Domanasiewicz - chirurg pracujący w trzebnickim szpitalu - wsławił się przeprowadzeniem wielu skomplikowanych operacji. Do jego sukcesów można zaliczyć przyszycie ręki ośmioletniemu Dominikowi, po tym jak pralka zmiażdżyła jego dłoń.

- Rozmawiałem z prezesem dwukrotnie parę miesięcy temu i powiedziałem mu, że całkowicie nie zgadzam się ze sposobem, w jaki kieruje on partią - mówi Ludwik Dorn w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej". Przyznaje, że myślał też o rezygnacji z funkcji marszałka.

- Działanie na rzecz partii nie oznacza złożenia mandatu czy rezygnacji z członkostwa - uważa Paweł Zalewski, który w poniedziałek zrezygnował z bycia wiceprezesem PiS-u. Domaga się większej swobody wypowiedzi i poglądów w partii.

- Dokumenty legalizacyjne nigdy nie powinny być niszczone - powiedział w TVN24 dr Zbigniew Siemiątkowski, były szef Agencji Wywiadu. Odniósł się w ten sposób do zarządzenia premiera, na podstawie którego ABW może niszczyć takie dokumenty.

"Nieprawdziwą" i "absolutnie skandaliczną" nazwał lider PO Donald Tusk środową informację "Rzeczpospolitej", jakoby jego "tajemniczy emisariusz" miał kilka dni temu przekonywać prezesa IPN Janusza Kurtykę, by ten wstrzymał publikację książki o kontaktach Lecha Wałęsy z SB.

Karambol na Wisłostradzie. W okolicach mostu Grota-Roweckiego zderzyło się sześć samochodów. Kilka osób odniosło niewielkie obrażenia głowy i kręgosłupa.

- Standardy niszczenia dokumentów ABW są teraz wyższe niż dawniej - tak minister do spraw służb specjalnych odpowiada na wątpliwości w sprawie nowego rozporządzenia premiera. Podkreślił też, że dotychczas nie wydano żadnej decyzji na mocy tego rozporządzenia, a publikacja "Gazety Wyborczej" to igranie z ludzkim życiem.

Klub Lewicy i Demokratów jeszcze w tym tygodniu ponownie złoży do Trybunału Konstytucyjnego wnioski o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą kilku aktów prawnych, w tym ustawy o CBA.

Kontrolerzy biletów z firmy Arsen dotkliwie pobili w miejskim autobusie głuchoniemego pasażera - tak przynajmniej twierdzi jedna z pasażerek autobusu w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską". Władze MPK w Olsztynie zaprzeczają i przekonują, że było dokładnie odwrotnie: to on rzucił się na nich z pięściami. Z nagrań monitoringu nie wynika jednoznacznie, kto zaczął bójkę.

- Władze zostały poinformowane o remoncie Krakowskiego Przedmieścia kilka miesięcy temu - mówi wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, odpierając zarzuty Michała Kamińskiego. Ten prezydencki minister twierdzi, że remont ulicy przed Pałacem Prezydenckim to wyraz nieudolności i sabotażu władz stolicy.

Prezydent Lech Kaczyński wyszedł już ze Szpitala Wojskowego przy ul. Szaserów w Warszawie. Jak informuje prezydencki minister Michał Kamiński, Lech Kaczyński przeszedł rutynowe badania okresowe.

- Zadaniem mojej ekipy jest "wykorzystać bez litości" autorytety, w tym Lecha Wałęsę, na rzecz interesu Polski - mówił po spotkaniu z byłym prezydentem przyszły premier Donald Tusk.

Zakończyło się przesłuchanie byłej posłanki SLD Małgorzaty Ostrowskiej. Prokuratura zarzuciła jej przyjęcie około 155 tys. zł łapówki. Kobieta sama zgłosiła się do krakowskiej prokuratury. Nie przyznaje się do winy.

Każdy może mieć zły dzień, trzeba przejść nad tym do porządku dziennego - tak Ludwik Dorn skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o tym, że wraz innymi buntownikami powinien złożyć mandat. - Klubowi i partii nic nie zagraża, musimy się pozbierać po przegranych wyborach.

W przesłanym tvn24.pl oświadczeniu lekarka Lecha Wałęsy uspokaja: - Nie zapadła jeszcze żadna decyzja w sprawie operacji Lecha Wałęsy. Wcześniej sam były prezydent mówił "Dziennikowi", że przygotowuje się do kosztującego 100 tys. dolarów przeszczepu serca.

Od 23 października, czyli od dnia wejścia w życie zarządzenia premiera nie było powodów do niszczenia w ABW dokumentów legalizacyjnych, które umożliwiają funkcjonariuszom działania operacyjne - powiedziała w TVN24 rzeczniczka Agencji Magdalena Stańczyk.

Przed wyborami kandydaci PiS na posłów i senatorów podpisywali lojalki. Zobowiązali się w nich, że jeśli sprzeniewierzą się partyjnym zasadom, zrezygnują z mandatu. Dokument nie ma żadnej mocy prawnej - to jedynie honorowe zobowiązanie.

- Znam najlepiej swoją przeszłość i nie ma w niej nic, co można byłoby mi zarzucić - powiedział w Radiu Zet kandydat na szefa MSZ, Radosław Sikorski. Dodał, że nie zamierza rezygnować z kandydowania na ministra spraw zagranicznych.