Z kranów na Białołęce, Targówku, Bielanach i Żoliborzu wciąż płynie brunatna woda. Skandal, bezczelność niekompetencja - to najłagodniejsze określenia jakie padały pod adresem pracowników miejskich wodociągów. Dziesiątki maili i setki telefonów odebraliśmy po słowach, rzecznika MPWiK Bartosza Milczarczyka, który zapewniał, że woda w kranach przypomina kolorem herbatę bo... są wakacje. Teraz stwierdził, że stan wody to pokłosie sytuacji na Zalewie Zegrzyńskim.

- Życzę Rydzykowi brudnego papieża – stwierdził w „Kropce nad i” TVN24 Janusz Palikot. Według niego słowa redemptorysty, który przywitał misjonarza okrzykiem „O, Murzyn, nie mył się”, to przykład rasizmu. Dlatego powiadomi o tym prokuraturę.

- To, co wymyślił pan premier Tusk mówiąc o likwidacji abonamentu, jest oczywiście ściemą - mówiła w "Faktach po Faktach" TVN24 reżyser Agnieszka Holland. Jak podkreśla zaproponowane przez rząd formy finansowania telewizji publicznej są tym samym, co abonament.

Lech Kaczyński wbrew zapowiedziom do ostatniego dnia wstrzyma się z decyzją w sprawie ustawy medialnej. Dlatego spotkanie szefów klubów parlamentarnych dotyczące dokumentu trwało 10 minut. - Ja wypiłem herbatę, koledzy nawet nie pili i na tym się skończyło - podsumował Stanisław Żelichowski (PSL)

Decyzji prezydenta w sprawie ustawy medialnej wciąż nie ma, ale i bez niej jest szansa na wyjście z patowej sytuacji w TVP. Jaka? Zdaniem Waldemara Pawlaka, rozwiązaniem może być odrzucenie sprawozdania KRRiT przez Sejm, Senat i prezydenta, co umożliwi natychmiastowe odwołanie zarządu TVP. Czy Lech Kaczyński zgodziłby się na odrzucenie sprawozdania? - Nie odmawiajmy prezydentowi rozsądku i dobrej woli - uważa Pawlak.

Pijany mężczyzna zakatował 15-latka - twierdzą świadkowie. W biały dzień, w środku Nowej Soli. Nikt z dorosłych nie stanął w jego obronie. A chłopak, który próbował mu pomóc, ma zarzut.

Dwoje urzędników państwowych przyjęło ćwierć miliona złotych łapówki. Chwilę później zatrzymało ich CBA. Wręczenie pieniędzy było kontrolowane. Urzędnicy mieli obiecywać pomoc w załatwieniu sprawy związanej z przejęciem warszawskiej nieruchomości, powołując się na "wpływy w instytucjach rządowych".

Blisko tysiąc osób protestowało w Warszawie przeciwko likwidacji Kupieckich Domów Towarowych. Pokojowy początkowo przemarsz przerodził się w przepychanki z policją pod KPRM. W ruch poszły jajka i petardy. Pochód dotarł pod Sejm, gdzie protestujący wręczyli petycję posłom Prawa i Sprawiedliwości.

Wiele wskazuje na to, że były hollywoodzki gwiazdor przyjedzie do Polski. Według zapowiedzi Arnold Schwarzenegger ma wziąć udział w sierpniowych obchodach 65. rocznicy likwidacji przez Niemców Litzmannstadt Ghetto w Łodzi.

Kolejne przetasowania w telewizji publicznej - Tomasz Rudomino, były członek rady nadzorczej TVP został p.o. wicedyrektorem telewizyjnej Dwójki. Znany z ostrej krytyki prezesa Piotra Farfała, wziął od niego pracę i będzie podwładnym szefa TVP.

Rój pszczół zaatakował ludzi w jednym ze sklepów w woj. zachodniopomorskim. Użądlonych zostało dziewięć osób, jedna trafiła do szpitala. W akcji ratowniczej wzięły udział dwa zastępy straży pożarnej.

Medialne doniesienia o tym, że chorąży Stefan Zielonka zdradził to spekulacje - to odpowiedź prokuratury wojskowej na sobotni tekst w "Dzienniku" dotyczący zaginięcia szyfranta. Z wystosowanego po pięciu dniach od publikacji artykułu oświadczenia wynika też, że mimo trwającego śledztwa, wojsko wciąż nie wie, co się stało z człowiekiem, który zniknął już ponad trzy miesiące temu.

Kancelaria Prezydenta nie odpuszcza Januszowi Palikotowi. Jej pełnomocnik złożył zażalenie na postanowienie lubelskiej prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie pytań posła o "chorobę alkoholową" Lecha Kaczyńskiego.

Do dramatycznych scen doszło w nocy w samolocie, który z Okęcia miał zawieźć turystów na Kretę, zahaczając po drodze o Poznań. Maszyna była już na pasie, kiedy kilku pasażerów poczuło dym i postanowiło wysiąść. Kapitan zaprotestował. Wybuchła awantura, a pilot zdecydował, że nie poleci do Poznania. Ostatecznie podróżnych autobusami przewieziono do warszawskiego hotelu. Wieczorem mają odlecieć na Kretę.

Pogrzeb Zbigniewa Zapasiewicza odbędzie się 22 lipca na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Aktor zmarł we wtorek 14 lipca. Miał 75 lat.

Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich, napisał list do prezydent Warszawy, w którym sprzeciwia się planowanemu na 15 sierpnia koncertowi Madonny w stolicy. Jego zdaniem, organizowanie koncertu amerykańskiej gwiazdy w dniu święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny może ranić uczucia religijne wielu osób.

W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali dużą plantację konopii i przejęli ponad 40 kg narkotyków. Zabezpieczone narkotyki - przede wszystkim ecstasy i amfetaminę, ale także marihuanę - zarekwirowano w związku z kilkoma niepowiązanymi ze sobą sprawami. Ich łączna wartość to 1,5 mln złotych.

- Na pewno nie będzie zgody na projekt, który zakłada powrót do abonamentu - tak Zbigniew Chlebowski odpowiada na pomysł filmowców, wspierany przez prezydenta, by ustawę medialną napisać od nowa. Szef klubu PO potwierdza, że jeszcze w czwartek zamierza spotkać się ws. ustawy medialnej PO z szefami klubów PSL i SLD "by ich przekonywać".

Policjanci, którzy zastrzelili Łukasza T. i ciężko ranili Dawida Lisa użyli broni zgodnie z przepisami - orzekł Sąd Okręgowy w Poznaniu w głośnej sprawie policyjnej pomyłki, do jakiej doszło w kwietniu 2004 roku. Tym samym uniewinnił czterech oskarżonych funkcjonariuszy.

Zaufanie do prezydenta jest najwyższe od ośmiu miesięcy - takie wynik przynosi najnowszy sondaż CBOS-u. "Najwyższe" wcale nie oznacza "dobre". Lech Kaczyński nadal ma zdecydowanie więcej przeciwników niż zwolenników. Krytycznie jego działalność ocenia aż 59 procent badanych. Jeszcze gorzej patrzymy jednak na Sejm.