Czuję się świetnie, jestem już zupełnie zdrowa – zapewniała pierwsza pacjentka w Polsce wyleczona z AH1N1. Pani Halina zapewniała, że nie ma się czego bać, a gorzej się czuła mając zwykłą, sezonową grypę.

"Unikamy języka pełnego agresji"; "Robienie takich reklamówek to sprowadzanie polityki do inwektyw"; "Apelujemy o pozytywną i merytoryczną kampanię" - dotąd SLD nie zostawiał suchej nitki na "wojnie na spoty" między PO a PiS. Do czasu, aż... sam wypuścił wyborczą reklamówkę. - W naszym spocie nie ma żadnej agresji - bronią jej politycy Sojuszu.

4 czerwca ze stoczniowcami czy przywódcami państw? Lech Kaczyński najwyraźniej wybrał wyjście salomonowe: będzie i tu, i tu. - Jeśli czas pozwoli, prezydent pojawi się 4 czerwca w Krakowie. Ma już w planach uroczystości w Gdańsku i Warszawie - zapowiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

- Może msza św. przed pomnikiem Poległych Stoczniowców zagwarantuje spokój i należytą powagę obchodów 20. rocznicy upadku komunizmu. Tego dnia w świat nie może pójść obrazek szarpiących się policjantów ze stoczniowcami - powiedział w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś. I dodał, że aby do tego nie dopuścić, rząd gotów jest narazić się na zarzut, iż stchórzył.

Przejazd przez plac Bankowy kosztuje kierowców sporo nerwów i jeszcze więcej czasu. Rozpoczął się trzeci etap remontu Trasy W-Z. Od rana w okolicy Bankowego tworzą się korki. Zdezorientowani są kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Paweł Sularz, szef krakowskiej Platformy Obywatelskiej, pracował w firmie Creation, przez którą wyprowadzano za granicę miliony złotych. Działalność spółki, która była zarejestrowana w gabinecie ginekologicznym, bada prokuratura - pisze "Rzeczpospolita".

Na trasie Kraków-Warszawa pociągi jeżdżą już normalnie. W niedzielę w okolicach Miechowa zerwała się trakcja kolejowa i kilkanaście pociągów miało olbrzymie opóźnienia, bo godzinami stały w kolejowym korku.

Chcesz mieć własne dziecko, ale nie możesz go urodzić? Jeśli masz pieniądze, nie ma problemu. Za około 130 tys. zł w Polsce bez najmniejszego trudu można znaleźć kobietę, która urodzi dziecko z uzyskanego metodą in vitro zarodka obcych ludzi - pisze "Dziennik".

Pracownicy katowickiego oddziału IPN znaleźli na terenie dworca kolejowego w Częstochowie Stradomiu ludzkie szczątki. Śledczy przypuszczają, że są to masowe groby pochodzące za czasów II wojny światowej.

Rząd szykuje zmiany kodeksu karnego zaostrzające kary dla pijanych kierowców - pisze gazeta "Polska". Każdy, kto zostanie złapany na kierowaniu pojazdem pod wpływam alkoholu, będzie skazywany na prace społeczne i ograniczenie wolności.

Na rok przed wyborami prezydenckimi rośnie poparcie dla lidera wyścigu - Donalda Tuska. Na obecnego premiera głosować chce 30 proc. Polaków - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini przekazanego tvn24.pl. Najgroźniejszy rywal Tuska - Lech Kaczyński ma 16 proc. poparcia, a następny jest - Włodzimierz Cimoszewicz - z poparciem 14 proc.

- Cieszę się, że Donald Tusk wyważa otwarte drzwi. Debata jest potrzebna i jest naszym obowiązkiem, dlatego już wcześniej się na nie umawialiśmy - o propozycji debat przedwyborczych powiedział Marek Siwiec z SLD w programie "24 godziny". Paweł Poncyljusz z PiS dodał, że jego zdaniem w ten sposób "PO szuka sobie chłopca do bicia", ale w debacie chętnie wziąłby udział.

- Spot SLD to obraza osoby świętej. Jeśli ktokolwiek poczuł się nim urażony, to można rozważyć pozew - w ten zaskakujący sposób Marian Krzaklewski zinterpretował w magazynie "24 Godziny" spot, którego jest głównym bohaterem, a zwłaszcza słowa piosenki z podkładu muzycznego. Bo towarzysząca spotowi piosenka, która "obraża świętą osobę" była szlagierem wyborczym Krzakleweskiego z kampanii prezydenckiej w 2000 roku.

Ewa Kopacz odwiedziła w niedzielę szpital w Mielcu (Podkarpackie), do którego we wtorek trafiła pacjentka zarażona wirusem A/H1N1. Zdaniem minister zdrowia placówka przeszła "chrzest bojowy" i zdała sprawdzian w związku z pojawieniem się w Polsce pierwszego potwierdzonego przypadku tzw. świńskiej grypy. - Ja dzisiaj z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ta pacjentka miała szczęście trafiając do tego szpitala - mówiła.

Prawdopodobnie w najbliższy piątek lub następny poniedziałek dojdzie do telewizyjnej debaty premiera, Donalda Tuska ze stoczniowcami. Jak powiedział rzecznik rządu Paweł Graś, sprawa wymaga jednak "uzgodnień technicznych", ponieważ debatę chcą transmitować wszystkie stacje telewizyjne.

Podczas konwencji wyborczej PO Donald Tusk zaprosił kandydatów PiS do europarlamentu do debat, które mają odbyć się w przyszłą niedzielę. Politycy partii Jarosława Kaczyńskiego nie wiedzą jednak, czy podniosą rękawicę rzuconą przez premiera. Większość z nich do pomysłu Tuska podchodzi sceptycznie. Jak na razie, propozycję poparł jedynie rzecznik partii, Adam Bielan.

Ten weekend na polskich drogach jest wyjątkowo tragiczny. Cztery osoby zginęły w karambolu na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Bytyń. Niedaleko Międzyrzeca Podlaskiego w czołowym zderzeniu zginął kierowca volkswagena golfa. Na przedmieściu Lublina zderzyło się audi A4 z fordem focusem - 9 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko. W woj. łódzkiem zderzył się bus z tirem.