Kancelaria premiera, pod osobistym nadzorem wicepremiera Gosiewskiego, przygotowała projekt zmian, które mogą doprowadzić do zwolnienia z dyplomacji 2 tys. osób. Sprawę ujawnił "Dziennik".

Sądzę, że powstanie nowy klub parlamentarny - powiedział Ryszard Czarnecki w Magazynie TVN24. Według niego będzie się on składał z byłych posłów Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony.

Cztery wykolejone wagony i 29 uszkodzonych samochodów - to efekt "pracy" pijanej załogi bocznicy kolejowej w Swarzędzu koło Poznania. Mężczyzn zatrzymano.

- Znam go 35 lat, od urodzenia. Nie był bardzo dobrym tancerzem, ale podobno na próbach wypadł dobrze - mówi portalowi tvn24.pl tata prezentera.

Nadmorskie służby postawiono w stan pogotowia a z kołobrzeskiej plaży zarządzono ewakuację. Powód? Znaleziono wojskowe pojemniki przypominające te używane przez armię radziecką.

- Zrezygnuję z funkcji, jeśli nowy kanon lektur, zawierający fragmenty "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza, nie zostanie szybko opublikowany - oświadczył szef MEN Roman Giertych.

Zmarł jeden z dwóch 19-latków, którzy wypadli z pociągu, jadącego z Katowic do Kostrzyna na Przystanek Woodstock. Stan drugiego mężczyzny jest ciężki.

Przyszłość koalicji będzie głównym tematem obrad zarządu głównego Ligi Polskiej Rodzin, który zbierze się we wtorek lub środę. W przyszłym tygodniu Roman Giertych spotka się też z Andrzejem Lepperem.

"Wprost" przekazał toruńskiej prokuraturze taśmy z pełnym zapisem wykładów o. Tadeusza Rydzyka. Wg. tygodnika redemptorysta nazwał prezydentową "czarownicą" i wygłaszał antysemickie uwagi.

Jeden z taterników biorących udział w spinaczce w rejonie północnej ściany Mięguszowieckiego Szczytu został ranny w nogę i utknął na ścianie. Śmigłowiec zabrał go już do szpitala.

Wystarczy wizowy pośrednik spod konsulatu i 150 dolarów, żeby zamiast czekać miesiącami, za kilka dni mieć w ręku polską wizę. O korupcji wokół polskiego konsulatu we Lwowie napisała "Gazeta Wyborcza". Polski MSZ o pośrednikach wie. Twierdzi, że sprawę sprawdza, ale nie przyznaje się do jakichkolwiek uchybień.

Dwoje dzieci zostało rannych po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na krajowej 19 pod Kolonią Słodków (woj. lubelskie). Jeden z samochodów zapalił się.

W projekcie kanonu lektur znajdą się fragmenty "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza - zapewnia MEN. Dodaje jednak, że zostaną one wpisane dla klas o poziomie rozszerzonym.

Mickiewicz, Sienkiewicz czy Piłsudski mają ich już tysiące, dlaczego swojej ulicy nie doczekali się jeszcze... bliźniacy. Władze Mielca postanowiły to zmienić i już wkrótce mieszkańcy jednej z ulic miasta będą mogli z dumą powiedzieć: mieszkamy na "Bliźniaków".

W myśl nowych przepisów "jednostkowy hałas" nie jest już podstawą do objęcia terenów, na których powstaje - strefą ograniczonego użytkowania. Nawet, jeśli ów hałas znacznie przekracza przyjęte normy.