Kompletnie nie rozumiem, na czym miałoby polegać ponadpartyjne porozumienie dla gospodarki, które proponuje PiS - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. I zaapelował do opozycji: - Miarkujcie wypowiedzi i nie straszcie Polaków.

20 uczniów i nauczyciel trafili do szpitala z objawami zatrucia siarkowodorem, po tym jak w jednej ze szkół w Kluczach (woj. małopolskie) wykryto w powietrzu opary toksycznej substancji. Robotnicy, prowadzący prace remontowe na terenie budynku, źle zabezpieczyli pojemniki ze szkodliwym środkiem, którego używali podczas prac.

Siedmiu policjantów z oddziałów prewencji i czterech cywilów trafiło do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło w środę przed południem w Warszawie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W PiS funkcjonuje krąg najbliższego zaufania wokół prezesa, a przyłączenie się do ataku na mnie było testem na przynależność do tego kręgu - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Ludwik Dorn. I dodaje: - Jarosław Kaczyński podjął już decyzję o usunięciu mnie z partii, gdyż chce mnie zniszczyć.

Rodacy bądźcie spokojni, prezydencki bal z okazji 90. rocznicy odzyskania niepodległości nie jest zagrożony. Teatr Wielki jest gotowy na jego organizację - zapewniał w TVN24 nowy dyrektor teatru Waldemar Dąbrowski.

Prokurator Wojciech Miłoszewski, który w 2006 roku, przywieziony przez Zbigniew Ziobrę do siedziby PiS, zapoznał Jarosława Kaczyńskiego z aktami ze śledztwa paliwowego na razie ocalił prokuratorski immunitet. Miłoszewski stracił go pod koniec lipca, ale odwołał się od decyzji a sąd dyscyplinarny II instancji zgodził się z argumentami prokuratora.

Dobra wiadomość dla studentów uczelni państwowych i prywatnych. Ci pierwsi nadal będą kształcić się za darmo. Drudzy zapłacą mniej na studia doktoranckie - rząd Tuska przygotowuje na koniec listopada projekt reform w szkolnictwie wyższym - pisze "Polska".

Rząd planuje wydłużenie czasu pracy nawet do 65 godzin tygodniowo - bez konieczności oddawania wolnego - pisze "Rzeczpospolita". Są tylko dwa "ale". Po pierwsze rząd musi poczekać na to aż Parlament Europejski wprowadzi zmiany w dyrektywie dotyczącej czasu pracy, po drugie na 13-godzinny dzień roboczy musiałby się zgodzić sam pracownik.

Polak znów musi rozglądać się za pracą, bo ta przestała go szukać. Na rynku pracy szykuje się poważny kryzys a polskie firmy zapowiadają masowe zwolnienia. W najbliższym czasie pracę może stracić 70 tys. Polaków - pisze "Polska".

Dla ponad 2 mln studentów rozpoczyna się dziś rok akademicki. Pierwszy rok studiów rozpoczyna niemal 500 tys. osób na około 450 uczelniach. Z tego 130 jest uczelniami publicznymi.

Na posiedzeniu sejmowej komisji ds. służb specjalnych w czwartek, będzie nie tylko Julia Pitera, ale też szef CBA Mariusz Kamiński. Posłowie chcą by odniósł się on do zarzutów formułowanych w raporcie minister.

Krzysztof Grzegorek, podejrzany o korupcję były wiceminister zdrowia w rządzie premiera Donalda Tuska, nakłonił jednego ze świadków do wycofania się z obciążających go zeznań — wynika z dziennikarskiego śledztwa dziennikarzy TVN Bertolda Kittela i Jarosława Jabrzyka.

- Sytuacja jest nietypowa - kryzys najpierw dotyka banków, które zazwyczaj odczuwają go na końcu - mówił Kazimierz Marcinkiewicz w "Magazynie 24 godziny" i dodał, że w biznesowym londyńskim City czuć już kryzys. - Wciąż słychać o kolejnych zwolnieniach, a mają być jeszcze większe, i przejęciach - mówił były premier.

- Jestem pewien, że amerykańscy kongresmeni zmienią zdanie w sprawie planu ratowania amerykańskich banków - uważa Andrzej Olechowski. Według byłego ministra finansów, który był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad I", kryzys w USA już odbija się na polskiej gospodarce i dlatego "nie może być nam obojętne" co stanie się za chwilę za oceanem.

Po wtorkowym wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego dla dziennika "Polska" Ludwik Dorn nie chce już dłużej z założonymi rękami czekać na kolejne "nieprawdziwe i pomawiające" słowa pod jego adresem. I dlatego, broniąc swoich dóbr osobistych, występuje do sądu przeciwko swojemu prezesowi.

12 osób zostało rannych w wyniku czołowego zderzenia autobusu komunikacji miejskiej i samochodu dostawczego w Toruniu. Życiu poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja w Stargardzie Szczecińskim poszukuje młodego mężczyzny, który atakuje kobiety kłując je igłą. Do tej pory o przypadkach ukłucia powiadomiły trzy poszkodowane. Dzięki zeznaniom ostatniej z pokrzywdzonych policji udało się sporządzić portret pamięciowy sprawcy. Z uwagi na niebezpieczeństwo ewentualnego zakażenia, kobiety poddały się badaniom krwi. Wyniki badań nie są na razie znane.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie wyprowadzenia pieniędzy na tajny fundusz polityków PiS - donosi Radio Zet. Afera dotyczyć ma planów wyprowadzenia 100 mln. zł. przy okazji budowy Stadionu Narodowego.