- To była niepotrzebna wojna - tak o sporze prezydenta, premiera i partyjnych liderów mówią "Dziennikowi" politycy PiS. - Trzeba było ratyfikować Traktat szybko i po ciuchu - dodają. Gazeta próbuje odsłonić kulisy toczonej w zaciszu gabinetów walki o Traktat Lizboński.

Dwa tygodnie po Wielkiej Nocy grobowi strażnicy z całego kraju przyjechali do Majdanu na paradę wielkanocnych strażników. Była to już V Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych.

Nie ma już żadnych szans na wykrycie sprawców zabójstwa byłego PRL-owskiego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji Solskiej. Dwa lata poszukiwań zagubionych w śledztwie folii z odciskami palców, które mogły należeć do zbrodniarzy, zakończyły się niepowodzeniem - pisze "SUper Express".

72 proc. ankietowanych jest dumnych z tego, że Donald Tusk jest szefem polskiego rządu - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Natomiast według wyników sondażu dla "Dziennika" PO popiera niemal 2/3 wyborców.

Społeczeństwo polskie nadal największym poparciem darzy Platformę Obywatelską. Partia rządząca zostawia daleko w tyle opozycję i koalicyjnych ludowców. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP dla „Dziennika” , z czterech partii tworzących LiD, szanse na dostanie się do Sejmu miałby tylko SLD.

Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej uważa, że w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika i zaniedbań w śledztwie dotyczącym tej sprawy nie należy powoływać sejmowej komisji śledczej. Sprawę należy jednak dogłębnie zbadać. Oprócz Julii Pitery, gośćmi "Magazynu 24 godziny" byli Paweł Biedziak, dziennikarz i były policjant, Janusz Kaczmarek oraz Kazimierz Olejnik, były zastępca prokuratora generalnego.

Na dzień przed śmiercią Wojciecha F. w jego celi przestała działać kamera obserwująca osadzonego, a sekcja zwłok porywacza Krzysztofa Olewnika wykazała, że był pod wpływem alkoholu i narkotyków - ustalili dziennikarze "Superwizjera" TVN.

Na kilka godzin zamarł ruch na lotnisku w Bydgoszczy. Powodem był alarm bombowy, jak się okazało fałszywy. W tajemniczym pakunku pirotechnicy zamiast bomby, znaleźli... jogurt.

Do sprzedaży trafiło prawdopodobnie 15 tysięcy kurczaków z fermy, gdzie wykryto bakterie salmonelli. Sanepid w Świętokrzyskiem apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i norm sanitarnych przy przygotowywaniu potraw z drobiu.

W iście sarmackim stylu przyjął Radosław Sikorski niemieckiego ministra spraw zagranicznych Franka-Waltera Steinmeiera. W chobielińskim dworze żona szefa polskiej dyplomacji podała własnoręcznie przygotowaną cielęcinę, a pan domu zagrał gościom na organach. Spotkanie obserwował reporter "Faktów".

Ojciec Rydzyk apeluje do księży i krytykuje media. Redemptorysta zwrócił się do kapłanów z prośbą, aby ci nie krytykowali publicznie zachowania innych duchownych. - Jeśli mamy coś do siebie, powiedzmy to sobie w cztery oczy - mówił podczas mszy w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Chicago.

W ciągu najbliższych dwóch lat warszawski system monitoringu zwiększy się o kolejne 42 kamery. W sumie miasto będzie obserwowane przez ok. 600 urządzeń.

- Sprawa zabójstwa Krzysztofa Olewnika daje podstawy do powołania komisji śledczej - napisał w oświadczeniu Zbigniew Ziobro. Kilka godzin później, w "Magazynie 24 godziny", był bardziej ostrożny. - W pierwszej kolejności należy wysłuchać głosu rodziny. Jeśli uznałaby, że komisja ma sens, warto ją rozważyć - stwierdził.

Minister zdrowia zadbała o zdrowie obywatelki - bezpośrednio. Ewa Kopacz udzieliła pierwszej pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym.

W tragicznym wypadku na Dolnym Śląsku zginęła młoda para z rocznym dzieckiem. Samochód, którym jechała rodzina zderzył się z tirem. Pod Kielcami natomiast, w groźnie wyglądającej kolizji, dosłownie zmiażdżone zostały dwa fiaty. Na platformę Kontakt TVN24 zdjęcia przesłał internauta Damian.

- W sprawie porwania Krzysztofa Olewnika policjanci popełnili błędy i niestety zginął człowiek - powiedział w TVN24 rzecznik policji Mariusz Sokołowski. W poniedziałek w programie "Superwizjer" zostaną pokazane fragmenty nagrań procesowych z niektórych czynności z udziałem oskarżonych w procesie.

Sukces polskich policjantów. Udało im się zatrzymać mongolskiego przestępcę ściganego międzynarodowym nakazem aresztowania za zabójstwo swojego współlokatora w Holandii. Grozi mu za to do 30. lat więzienia.