Na Śląsku płonie magnez

Ponad 20 jednostek straży pożarnej gasi na Śląsku płonący magnez. Jest to pierwszy taki pożar w tej części kraju.

Policja szuka sprawców strzelaniny

Łódzka policja poszukuje sprawców strzelaniny na stacji benzynowej w miejscowości Huta Zawadzka koło Skierniewic (Łódzkie). Od strzałów ranny w plecy został 22-letni Ormianin. Dwóm pozostałym mężczyznom udało się schronić w budynku stacji.

Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki

Marek Niedźwiecki kultowa postać muzycznego dziennikarstwa radiowego i twórca "Listy Przebojów Programu III" odchodzi po 25 latach z Trójki. Od początku 2008 roku będzie prowadzić autorskie audycje w Radiu Złote Przeboje należącym do Agory - podaje "Gazeta Wyborcza".

Seria karamboli na A4

Dziewięć samochodów najechało na siebie na autostradzie A4 od strony Opola. Wcześniej, kilka kilometrów dalej, najechały na siebie trzy tiry.

Parda: spotkanie koalicyjne było nudne

Spotkanie PiS, Samoobrony i LPR nie przyniosło żadnego przełomu. LiS nadal czeka na decyzję premiera w sprawie swoich warunków. Politycy, jak mantrę powtarzają: koalicja trwa. Wieczorem ciąg dalszy rozmów.

Czarnecki nie wraca do Samoobrony

- Nie chcę być w ugrupowaniu, którego celem nie jest walka z liberałami z PO, tylko walka z PiS. To polityczna paranoja i schizofrenia, a ja w czymś takim partycypować nie będę" - powiedział Czarnecki w poniedziałek dziennikarzom.

Policja zmienia mundury

Już pod koniec sierpnia policjanci dostaną do testowania nowe mundury. Wymiana umundurowania nastąpi prawdopodobnie w połowie przyszłego roku.

Maksymiuk: nie będę szefem Samoobrony

Nie ma mowy o rozmowach z Samoobroną bez Leppera, jego pozycja w partii nie jest zagrożona - mówił w TVN24 o nastrojach przed spotkaniem z koalicjantami poseł Janusz Maksymiuk.

Premier: Lepper skarżył się o. Rydzykowi

Ewentualne wsparcie LiS przez środowisko o. Tadeusza Rydzyka byłoby "niedobre dla Polski, Kościoła i Radia Maryja" - ocenił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost".

Izrael chce reakcji na wypowiedzi Rydzyka

Ambasador Izraela w Polsce zażądał od resortu sprawiedliwości reakcji na antysemickie wypowiedzi o. Rydzyka. Toruńska prokuratura jednak nie zbadała jeszcze autentyczności tzw. taśm Rydzyka.

Śląska prokuratura nie chce ścigać neonazistów

Prokuratorzy planują umorzyć sprawę słynnego faszystowskiego pikniku w Zabrzu z 2004 roku - informuje "Gazeta Wyborcza". W "zabawie" brali udział późniejsi członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i kandydat PiS na radnego.

Wybory zamiast śledztwa ws. seksafery

Andrzej Lepper chce zerwać koalicję i doprowadzić do wyborów, które byłyby dla niego ucieczką od seksafery - pisze "Dziennik", powołując się na dawnych i obecnych współpracowników szefa Samoobrony.

Geremek chce wrócić do Sejmu

Bronisław Geremek, a także Janusz Onyszkiewicz i Dariusz Rosati w przypadku przedterminowych wyborów będą ubiegać się o mandaty poselskie - donosi "Dziennik".

PiS zagra na rozbicie Samoobrony

Dzisiejsze spotkanie polityków PiS, LPR i Samoobrony ma na celu wysondowanie nastrojów w tej ostatniej partii - donosi "Dziennik". A w Samoobronie, zdaniem gazety, rośnie sprzeciw wobec Andrzeja Leppera.

Monika Olejnik: PO powinna się uczyć od PiS

- Żadnego złamania prawa tam nie ma - Monika Olejnik nie widzi nic złego w reklamówce Prawa i Sprawiedliwości, która wykorzystuje fragmenty jej programu "Prosto w oczy". - PO powinna uczyć się od PiS - dodaje dziennikarka w wywiadzie dla portalu Gazeta.pl

Amerykanie entuzjastycznie o Herbercie

- Z oczywistych względów niełatwo ocenić który kraj ma najlepszych poetów, ale "gdyby pieniądze wchodziły w grę", niewielu krytyków postawiłoby je przeciwko Polsce - w ten sposób rozpoczyna swoją recenzję wydanego właśnie w USA zbioru wierszy Zbigniewa Herberta dziennikarz "New York Times Book Review".

W hołdzie żołnierzom "Żywiciela"

Przed południem na warszawskim Żoliborzu odbędą się uroczystości przy kamieniu "Żołnierzom Żywiciela". Chodzi o powstańców z sześciu zgrupowań - "Żaglowiec", "Żbik", "Żmija", "Żniwiarz", "Żubr" i "Żyrafa" walczących w tej dzielnicy.

"Nie będzie instytucji dla pomówionych przez raport WSI"

- Nie wydaje się możliwa realizacja pomysłu RPO - stwierdził w niedzielnym Magazynie "24 godziny" minister obrony narodowej Aleksander Szczygło. Chodzi o utworzenie instytucji odwoławczej dla pomówionych w raporcie o WSI. Taką propozycję złożył MON ponad miesiąc temu Rzecznik Praw Obywatelskich dr Janusz Kochanowski.

"Kaczyński zamienił politykę w western"

- Premier w pełni kontroluje sytuację i będzie tak przynajmniej do 2010 roku - zapowiedział w Magazynie 24 Godziny ekspert ds. wizerunku Eryk Mistewicz. - Andrzej Lepper jest pod ścianą, ale ma w ręku ogromnie silny mechanizm wyborczy: może po prostu powiedzieć prawdę o premierze - ripostował inny specjalista w tej dziedzinie Piotr Tymochowicz.

Dziedziczak: o koalicji z Samoobroną, ale nie z Lepperem

- Działanie Andrzeja Leppera oznacza, że o koalicji należy rozmawiać z Samoobroną, nie z nim - uważa rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Lepper zapowiedział w TVN24, że Samoobrona złoży w poniedziałek do prokuratury wniosek przeciw premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Lepper: nie mam nic do ukrycia, niczego się nie boję

Wiceminister rolnictwa Maciej Jabłoński potwierdza w zeznaniach, że Andrzej Lepper osobiście angażował się w odrolnienie ziemi pod Mrągowem – donosi "Wprost". Lider Samoobrony komentuje w TVN24: jego zeznania są prawdziwe, a ja nie mam nic do ukrycia.

Lepper ma dziś donieść na premiera

- Samoobrona złoży wniosek do prokuratury przeciw premierowi. Jarosław Kaczyński popełnił ewidentne przestępstwo - stwierdził Andrzej Lepper na antenie TVN24. - Andrzej Lepper próbuje w ten sposób odwrócić uwagę od swojej osoby - ocenia rzecznik rządu.

Premier: niech o. Rydzyk lepiej nie otacza LiS szczególną troską

- Otoczenie LiS szczególną troską nie byłoby dobre dla Polski, Kościoła i Radia Maryja - radzi o. Tadeuszowi Rydzykowi premier Jarosław Kaczyński w rozmowie z "Wprost". Zdradza też, że Andrzej Lepper poskarżył się w Cząstochowie na akcję CBA w resorcie rolnictwa.