Wybierasz się na wakacje do Sopotu? Przygotuj się na spore wydatki! Władze miasta wydzierżawiły prywatnym właścicielom dwukilometrowy odcinek plaży, a za opalanie się na niepublicznym piasku trzeba będzie zapłacić - ostrzega "Fakt".

- Lech Kaczyński źle czuje się w garniturze prezydenta i nie lubi tej funkcji. Poza tym jest mentalnym zakładnikiem swojego brata - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Ryszard Kalisz z SLD. Według Pawła Poncyljusza z PiS, Kaczyński to po prostu "inny prezydent". - Nie można go oceniać przez pryzmat gaf - uważa.

Lech Wałęsa wygłosi telewizyjne przemówienie, w którym odniesie się do głośnej książki IPN na jego temat. Były prezydent wystąpi 30 czerwca, w najlepszym czasie antenowym, bo tuż po głównym wydaniu "Wiadomości".

Członkowie komisji nie zaspali, nie złamano ciszy wyborczej, nikt nawet nie zjadł swojej karty do głosowania... Wybory uzupełniające do Senatu zakłócił za to... paralotniarz. Jak to możliwe?

8,71 procent - taka była frekwencja w wyborach uzupełniających do Senatu do godz. 16:30. Głosowanie przebiegało leniwie i spokojnie, zakończyło się o 20:00. Wstępne wyniki poznamy około północy.

Opolska prokuratura zaprzecza, jakoby chciała przesłuchać Marię Kaczyńską. Wcześniej Radio Zet podało, że Pierwsza Dama miałaby zeznawać jako świadek w śledztwie dot. znanej dziennikarki Doroty Kani.

W miejscowości Kobylin niedaleko Ostrołęki (Mazowsze) eksplodował niewybuch. Na miejscu zginął 17-latek, jego młodszy o trzy lata kolega trafił do szpitala. Jego życiu nic nie grozi.

Gdańska policja uwolniła po zaledwie kilkudziesięciu godzinach przetrzymywanego przez porywaczy biznesmena z Słubic. Porywacze chcieli 100 tys. euro okupu, teraz mogą liczyć co najwyżej na łagodny wyrok.

Prezydent nie ratyfikuje Traktatu Lizbońskiego, dopóki nie wyjaśni się, jaki jest status prawny dokumentu po odrzuceniu go przez Irlandię - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Ale to nie jedyny warunek.

Prawie dwa promile alkoholu miała w wydychanym powietrzu 34-letnia kobieta, która w Rybniku na Śląsku wiozła samochodem swoje dwie córki. Nieodpowiedzialnej matce może grozić nawet pięć lat więzienia.

Prezydent Lech Kaczyński, który jest patronem opozycji, chce sparaliżować posunięcia rządu. Ze względów rodzinnych i sentymentalnych wspiera konkretną partię. Współpracą z nim jest problemem - powiedział w TVN premier Donald Tusk. Dodał, że sam nigdy nie wykluczał startu w wyborach prezydenckich.

Według tygodnika "The Economist", premier i jego rząd wyglądają sympatycznie, choć nic nie robią. A więc zaczną... wyglądać jeszcze sympatyczniej, a przynajmniej seksowniej. Tygodnik "Wprost" twierdzi, że po letnich zmianach w rządzie ministrami i wiceministrami mają zostać kobiety - w dodatku atrakcyjne. Taką radę dali premierowi specjaliści od wizerunku. Typowana na ministra sportu Iwona Guzowska studzi jednak nieco "gorące" doniesienia.

Na imieniny się chodzi, jak się kogoś lubi. Nie poszliśmy na imieniny do Lecha Wałęsy, bo mamy do niego żal za obalenie rządu Jana Olszewskiego i za to, że zablokował lustrację - powiedziała w TVN24 posłanka PiS Iwona Arent.

Za nami najkrótsza noc w roku - zwana też nocą świętojańską, sobótką lub Nocą Kupały. W całej Polsce z tej okazji organizowane były imprezy i koncerty. Na "wiankach" w Krakowie bawiło się ponad 100 tys. osób.

Jedna osoba zginęła w nocnym pożarze altany na terenie ogródków działkowych w Łodzi. Nie wiadomo, jakiej płci byłą ofiara i co spowodowało pożar.

Czy Donald Tusk uważa sędziego Howarda Webba za "kalosza"? Dlaczego pojawił się na imieninach Lecha Wałęsy i dlaczego nie chciał, żeby jego życzenia słyszeli inni goście? Te i inne pytania zada Donaldowi Tuskowi Bogdan Rymanowski w niedzielnym programie "Kawa na Ławę" o godz. 10.55 w TVN i TVN24.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na jednym z lubuskich jezior. Przewróciła się łódka, na której pływał pijany mężczyzna ze swoim 16-letnim siostrzeńcem. Nastolatek zniknął pod powierzchnią wody i nie wypłynął. Policjanci, którzy prowadzą jego poszukiwania przypuszczają, że utonął.

W sobotę po południu nad Mazurami przeszła potężna burza. Wiatr łamał gałęzie i przewracał jachty. WOPR-owcy wyciągnęli z wody szesnaście osób. Na jeziorze Krzywym w Olsztynie wiatr wywrócił kilkanaście łodzi, biorących udział w dziecięcych regatach. Na szczęście żadne z dzieci nie ucierpiało.

- Skandalem jest, że za państwowe pieniądze, pod patronatem państwowego instytutu wydaje się książkę z polityczną tezą - mówił w "Magazynie 24 Godziny" Tomasz Kalita z SLD komentując publikację IPN o Lechu Wałęsie. - Skandalem jest to, że pan kwestionuje prawo naukowców do prowadzenia badań - ripostował Girzyński. A Julia Pitera sugerowała, że ktoś celowo zostawił ślady niszczenia akt Wałęsy.