Paweł Graś skrytykował Piotra Kownackiego, za psucie "dobrej atmosfery" między prezydentem a premierem. Rzecznik rządu odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Kownackiego, który jako "skrajną nieodpowiedzialność" ze strony rządu, premiera i ministra finansów określił chęć przejęcia zysków NBP do budżetu.

- Politykę z kobietami robi się zupełnie inaczej, skupia się na tematach merytorycznych (...). Z kobietą-politykiem nie pójdzie się na wódkę - powiedziała w "Faktach po Faktach" Joanna Mucha, która jest zdecydowaną zwolenniczką wprowadzenia parytetów na listach wyborczych. Przeciwnego zdania jest Beata Pawlikowska. - Mnie się wydaje, że to będzie tworzenie kolejnego stereotypu - oceniła.

- Gdybym był na miejscu ministra finansów, brałbym pod uwagę podwyżkę podatków – stwierdził ekonomista Ryszard Petru. Zdaniem doradcy prezydenta Adama Glapińskiego rząd będzie chciał podwyższyć VAT i akcyzę, ale on rekomendowałby prezydentowi zawetowanie takich ustaw.

Wrzoskowie z ciężko chorym synkiem Kamilem mieszkali w starym, zagrzybiałym mieszkaniu. Z tych fatalnych warunków przeprowadzili się do mieszkania, które wynajmują od miasta. Teraz mogą jednak je stracić. Wrzosek bowiem, swoje stare mieszkanie przepisał, jako darowiznę, bratu - a tego przepisy zabraniają.

Krzysztof Czabański i Jerzy Targalski jako jedyni z pośród członków zarządu i rady nadzorczej Polskiego Radia nie uzyskali absolutorium. Minister skarbu zakończył w piątek Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki. Czabański z decyzji żartował, a Targalski stwierdził kategorycznie, że jest ona polityczna.

- Pan Suski już do mnie nie przyjdzie. Pokazał, kim jest i nie widzę powodu, by zapraszać go po raz kolejny - stwierdziła Monika Olejnik w rozmowie z "Dziennikiem". To odpowiedź na słowa posła PiS, który na antenie stwierdził, że koszulką z Radiem Zet myłby podłogę.

Nowy wirus grypy nie daje za wygraną. W Polsce potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia wirusem A/H1N1 - poinformował w piątek zastępca szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego Przemysław Biliński. Chorzy to młodzi ludzie w wieku 12, 21 oraz 27 lat.

Na decyzję prezydenta czeka 15, a nie 100 wniosków o powołanie ambasadorów. Nie wiem skąd się ministrowi Sikorskiemu wzięła setka - dementuje informacje szefa MSZ Piotr Kownacki. Do tego, jak dodał, trzy z nich przysłano przedwczoraj.

Mało brakowało, by doszło do tragedii w Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczecinie. Jego dyrektorka została zaatakowana nożem przez chorego psychicznie, podopiecznego ośrodka. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Gwałt na nastolatce, molestowanie pacjentek i pracownic szpitala - takie m.in. zarzuty postawiono byłem ordynatorowi urologii ze szpitala w Busko-Zdroju. Grozi mu 12 lat więzienia.

Ojciec nowożytej astronomii miał niebieskie oczy i jasne włosy - wynika z badań przeprowadzonych na odnalezionych w 2005 roku szczątkach. Tym samym potwierdzono informację, że wydobyty szkielet na pewno należy do polskiego astronoma.

Masowe śnięcie ryb w Zalewie Zegrzyńskim nie jest spowodowane przez człowieka. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski poinformował w piątek, że zanieczyszczenie spowodowane jest tzw. przyduchą w dorzeczu Bugu - naturalnym, występującym corocznie zjawiskiem związanym z niedoborem tlenu w wodzie.

W miejscu, gdzie powinny być filtry klimatyzacji były 4 kg amfetaminy. Tak nietypowo wyposażony samochód handlarzy narkotyków, zatrzymali koszalińscy policjanci. Dwaj młodzi mężczyźni, wiozący trefny towar zostali zatrzymani. Grozi im do 10 lat więzienia.

W Warszawie pojawił się nieoczekiwany gość. Do Ursusa przywędrował bowiem sam łoś, a właściwie samica łosia, czyli klępa. Zwierzę chodziło po torach kolejowych, ale na szczęście zostało w porę dostrzeżone i zagonione w bezpieczne miejsce.

Decyzję o ewentualnym starcie w wyborach ogłoszę jesienią - powiedział Andrzej Olechowski. I jednocześnie zadeklarował, że chciałby znieść "beznadziejne podziały" wśród Polaków. On sam, jak przyznał, został w efekcie tego nazwany "masońskim bazyliszkiem".

Wypowiadający się na tematy ekonomiczne minister Sławomir Nowak zaczyna budzić moje przerażenie. Bo to co mówi jest wyjątkowo dziwne - stwierdziła posłanka PiS Aleksandra Natalli-Świat. Odniosła się w ten sposób do słów polityka PO, który w TVN24 oznajmił, że jeśli NBP nie będzie chciał oddać zysku, to odbiorą mu go siłą.

Wystawa "The Bodies..." nie daje spokoju warszawskiej prokuraturze. Już po raz trzeci rozpocznie postępowanie, które tym razem ma wyjaśnić, czy w warszawskim centrum handlowym nie pokazywano ciał osób skazanych na śmierć w Chinach.

Najpierw kierowca stracił panowanie nad cysterną, potem zderzył się z innym samochodem i wjechał w budynek. - Nikomu z domowników nic się nie stało, bo wszyscy spali, a cysterna wjechała do łazienki - relacjonowała Joanna Wrzesińska z inowrocławskiej policji. - Metr w lewo i byłaby tragedia. To prawdziwy cud - dodawął pan Marcin, mieszkaniec domu.