Za mp3 zabił w Brukseli, polski sąd potwierdza: 20 lat więzienia

Polski sąd podtrzymał wyrok 20 lat więzienia dla Polaka, który w 2008 roku został skazany w Brukseli za zabójstwo belgijskiego nastolatka. Polskie prawo przewiduje za podobny czyn maksymalnie 15 lat. Nie przesądzono czy Adam G. będzie mógł się ubiegać o wcześniejsze zwolnienie po 7 latach.

Ukarani za okrutne molestowanie dzieci

Na kary od 5 do 15 lat więzienia za wykorzystanie seksualne z okrucieństwem trójki małych dzieci skazał gdański sąd ojca oraz trzy inne osoby. Dzieci były traktowane w wyjątkowo okrutny sposób: nie tylko bito, ale też przypalano i duszono.

Lotnisko Okęcie wersja 2.0

Szybko sprawdzimy połączenia, zarezerwujemy parking, zaplanujemy zakupy w strefie wolnocłowej. Lotnisko Fryderyka Chopina zmodernizowało swoją stronę internetową, uruchomiło też swoje profile w serwisach społecznościowych - tam znajdziemy filmy i zdjęcia. Możemy się też dzielić wrażeniami z podróży - zachęcają pracownicy portu.

30 tys. zabrzan bez prądu

Do blisko 30 tysięcy odbiorców w Zabrzu przez ponad godzinę we wtorek przed południem nie docierała energia elektryczna. Powód to awaria dwóch linii wysokiego napięcia. Awaria objęła centrum oraz północne i wschodnie dzielnice miasta.

Pół kilograma amfetaminy na wieczornym spacerze

Mężczyzna z reklamówką w ręce to nie jest zaskakujący widok. Ale kiedy na widok policjantów rzuca się do ucieczki, to musi wzbudzić zainteresowanie funkcjonariuszy. Tak było i tym razem na warszawskiej Woli. Krótki pościg - i powód ucieczki był już jasny: w jego reklamówce było ponad pół kilograma amfetaminy.

Śledztwo ws. śmierci zabójcy Olewnika przedłużone

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce przedłużyła śledztwo ws. śmierci Sławomira Kościuka, jednego z zabójców Krzysztofa Olewnika. Według śledczych jest to związane z koniecznością kontynuowania czynności procesowych, ale szczegóły nie zostały ujawnione.

12 kart ekstra w urnie

W Ustroniu Morskim wybory się jeszcze nie skończyły. Po przeliczeniu głosów w jednej z tamtejszych komisji, okazało się, że do urny wpadło o 12 kart do głosowania za dużo. Sprawą zajmie się teraz Państwowa Komisja Wyborcza.

Strona prezydenta nie zauważyła wyborów

Gratulacje dla prezydenta-elekta, ale nie polskiego, a węgierskiego - zamieścili urzędnicy kancelarii głowy państwa na stronie prezydent.pl. Oficjalny serwis nie odnotował wyborów i zwycięstwa Bronisława Komorowskiego. Wiadomość taka pojawiła się dopiero po telefonie tvn24.pl do Biura Prasowego.

Nożownik groził śmiercią gościom baru

Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei obezwładnili w poniedziałek wieczorem pijanego, uzbrojonego w nóż mężczyznę, który w szczecińskim barze "Almir - Kebab" groził śmiercią obsłudze i gościom.

Udana zasadzka na oszusta

Ubrani po cywilnemu policjanci z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w samochodzie na parkingu restauracji McDonald's na Młocinach poszukiwanego na terenie całego kraju oszusta - poinformowała tvn24.pl stołeczna policja.

"Dostaliśmy zgodę na 50 metrów. Tu-154 i Ił też"

Czy kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił załodze prezydenckiego Tupolewa zejść do wysokości 50 m w czasie tragicznego lotu 10 kwietnia? Remigiusz Muś, technik pokładowy Jaka 40, który wylądował tego dnia w Smoleńsku utrzymuje, że tak właśnie było. W ekskluzywnym wywiadzie z tvn24.pl Muś twierdzi, że słyszał rozmowę (komunikację) między Tu-154 i kontrolerem siedząc w kabinie Jaka, już na lotnisku. [Materiał opublikowany pierwotnie 6 lipca 2010 r., Remigiusz Muś już nie żyje - red.]

"Dostaliśmy zgodę na 50 metrów. Tu-154 i Ił też"

Czy kontroler z wieży w Smoleńsku zezwolił załodze prezydenckiego Tupolewa zejść do wysokości 50 m w czasie tragicznego lotu 10 kwietnia? Remigiusz Muś, technik pokładowy Jaka 40, który wylądował tego dnia w Smoleńsku utrzymuje, że tak właśnie było. W ekskluzywnym wywiadzie z tvn24.pl Muś twierdzi, że słyszał rozmowę (komunikację) między Tu-154 i kontrolerem siedząc w kabinie Jaka, już na lotnisku. Materiał publikowany 6 lipca 2010. Obecnie technik już nie żyje.

22 tony tytoniu, milion sztuk papierosów

CBŚ znów uderzyło w nielegalne fabryki papierosów. W dwóch akcjach - w Szczecinie i Łodzi - zabezpieczono około 22 tony tytoniu i prawie milion sztuk podrobionych papierosów. Aresztowano też 20 osób.

Parytetów raczej nie będzie

Ruszają prace nad ustawą o parytetach na listach wyborczych - to jedna z wyborczych obietnic kandydata PO. Inicjatorki ustawy liczą, że zacznie obowiązywać przy wyborach samorządowych. Policzyliśmy - to niemożliwe.

Kampania kosztowała 30 milionów

Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego kosztowało jego sztab 15 mln zł, na kampanię kandydata PiS wydano około miliona mniej - pisze "Rzeczpospolita" opierając się na wstępnych, szacunkowych danych.

Polska od A do B. Jak głębokie są podziały?

Na wyborczej mapie nasz kraj jest wyraźnie podzielony na zwolenników dwóch wizji Polski. Tej Kaczyńskiego i tej Komorowskiego. Ale czy rzeczywiście mamy do czynienia z Polską A i Polską B, dwiema krainami, w których ludzie żyją na innym poziomie i to wpływa na ich wyborcze decyzje?

Z Komorowa na miejsce Komorowskiego

Funkcji prezydenta nie można łączyć zgodnie z konstytucją z żadnym innym stanowiskiem. Oznacza to, że marszałek Bronisław Komorowski będzie musiał zrzec się mandatu poselskiego. Jego miejsce w sejmowych ławach zajmie wkrótce Barbara Czaplicka - radna z Komorowa.

Komorowski dostanie uchwałę PKW

Dziś w południe na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia prezydentowi-elektowi Bronisławowi Komorowskiemu uchwały Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na ten urząd. W uroczystości weźmie udział m.in. premier Donald Tusk.

Ruch 10 kwietnia zrywa knebel

- Kampania wyborcza to był taki knebel, który nam nie pozwalał się dopominać - mówi Przemysław Wipler współinicjator Ruchu 10 kwietnia, który domaga się od rządu intensyfikacji działań ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Teraz, gdy wybory już za nami, Ruch zapowiada, że jego działania będą znacznie bardziej zdecydowane i widoczne.

Kutz: Polska potrzebuje więcej Palikotów

- To, co powiedział Janusz Palikot o katastrofie smoleńskiej, to dość powszechne mniemanie. Wszyscy, którzy patrzyli na to z boku mówili, że to nieszczęście, ale przyczyny są w Kancelarii Prezydenckiej - stwierdził w TVN24 Kazimierz Kutz (PO) i dodał, że Polska potrzebuje więcej takich polityków, jak Palikot. - Jeśli przyszłością naszej polityki ma być Palikot, to następne wybory przegracie z kretesem - ripostował Zbigniew Girzyński z PiS.

Schetyna na marszałka Sejmu

Grzegorz Schetyna został wybrany przez zarząd krajowy PO kandydatem na marszałka Sejmu. Decyzja zapadła w poniedziałek wieczorem. We wtorek odbędzie się spotkanie szefów PO i PSL w sprawie wyboru nowego marszałka.

Pierwsza Dama: nie widzę się w roli paprotki

Żona opozycjonisty, matka piątki dzieci, harcerka, nauczycielka łaciny i - od sierpnia - Pierwsza Dama. Anna Komorowska zapewnia, że z najnowszą rolą też sobie poradzi. - Pani Kwaśniewska sobie z tym poradziła, pani Kaczyńska sobie z tym poradziła, to i myślę, że i ja sobie dam radę – stwierdziła.

Schetyna, Kopacz czy Zdrojewski? PO wybiera kandydata na marszałka

PO zwycięstwie Bronisława Komorowskiego PO musi wybrać marszałka Sejmu. Najpoważniejszym kandydatem jest Grzegorz Schetyna, ale szef klubu PO nie bardzo chce. Druga na giełdzie Ewa Kopacz woli być ministrem zdrowia. Wymieniany jest też minister kultury Bogdan Zdrojewski. Kwestię marszałka omawia zarząd krajowy PO.

9 na 10 więźniów postawiło na marszałka

Więźniowie zdecydowanie postawili na Bronisława Komorowskiego. - W aresztach i zakładach karnych marszałek zdobył 91,9 proc. poparcia. Jarosław Kaczyński z kolei uzyskał 8,1 proc. głosów - podał Centralny Zarząd Służby Więziennej.

Lewica wskaże wicemarszałka

Posłowie Marek Wikiński i Jerzy Wenderlich są najczęściej wymieniani jako kandydaci Lewicy na stanowisko wicemarszałka. Czy któryś z nich otrzyma rekomendację, okaże się w środę. Wtedy klub Lewicy zdecyduje, kogo wskazać do Prezydium Sejmu.

Sondaż: Homoseksualizm nienormalny, ale należy tolerować

Co czwarty Polak zna geja lub lesbijkę; jedna trzecia uważa, że powinni mieć prawo do publicznych wystąpień; prawie połowa zalegalizowałaby ich związki, a dwie trzecie nie miałoby problemu z homoseksualnym szefem - wynika z sondażu CBOS. W ciągu ostatnich dwóch lat staliśmy się bardziej otwarci wobec mniejszości seksualnych, choć wciąż tylko 8 procent Polaków uważa homoseksualizm za coś normalnego.

Głosowała za siebie i ciocię. Śledztwo w toku

W Bytowie (woj. pomorskie) jeden z wyborców oddał głos za siebie, a potem… za drugą osobę. Wszystko za wiedzą członka obwodowej komisji wyborczej. Gdy sprawa wyszła na jaw, członek komisji postanowił złożyć poszkodowanej osobie domową wizytę. Wtedy też miały paść ostre słowa. Nagranie tej rozmowy ukazało się w internecie. Bytomska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Porządne korki tylko w Amsterdamie

Amsterdam to europejskie miasto, w którym najdłużej stoi się w korkach - wynika z badań przeprowadzonych przez koncern IBM, które opublikował holenderski dziennik "De Telegraaf". Na liście najbardziej zakorkowanych miast nie ma polskich. Nie oznacza to jednak, że w nad Wisłą korków nie ma. W badaniu IBM Polska po prostu nie brała udziału.