Ten skok ze spadochronem miał być atrakcją wesela. Niestety, czasza nie rozłożyła się i skoczek z impetem uderzył w ziemię. 30-letni mężczyzna walczył o życie w szpitalu, jednak po kilku godzinach zmarł.

Nie tylko radził sobie znakomicie na wiecznie zakorkowanych ulicach stolicy, ale jednym okiem, w samochodzie nauki jazdy wytropił też atrakcyjną dziewczynę. Ryszard Kalisz, gość programu "Jazda Warszawska" udowodnił, że dobry kierowca ma oczy dookoła głowy.

Po tragedii w kopalni "Wujek - Śląsk" w szpitalach nadal leży 40 rannych górników. Część z nich nadal jest w ciężkim stanie. Na razie żaden z nich nie wróci do domu. Ale rodziny poszkodowanych są dobrej myśli. Przez całą sobotę bliscy odwiedzali rannych.

"17 09 1939 CZWARTY ROZBIÓR POLSKI" - taki transparent wywiesili kibice Lechii Gdańsk na meczu z Wisłą Kraków. Zamiast zrozumienia dla pamięci o historii, zostali ukarani. PZPN nakazał klubowi zapłacić karę 5 tys. zł.

Czy ratownicy górniczy mogli tuszować przyczyny tragedii w kopalni w Rudzie Śląskiej? Pojawiły się takie wątpliwości, ponieważ znaleźli się wśród rannych, a są m.in. sygnały, że mogli wietrzyć rejon, w którym później doszło do katastrofy. Prokurator takie przypuszczenia odrzuca. Ich możliwą obecność tam tuż przed wybuchem tłumaczył też w programie "24 godziny" były wiceminister gospodarki Jerzy Markowski.

Schodzą w najniebezpieczniejsze miejsca i wydobywają z nich swoich kolegów. Ratownicy górniczy - bo o nich mowa - to grupa 6,5 tysiąca osób. Najczęściej są to wieloletni górnicy, którzy gotowi są odłożyć na bok lęki i wyruszyć w nieznane.

- Decyzja Rady Nadzorczej jest legalna, tylko Piotr Farfał nie potrafi odspawać się od stołka – uważają przedstawiciele PO i SLD. – Spór o TVP to polityczne ruchy pozorowane, mające odwrócić uwagę od biznesowych motywacji – wietrzy spisek Krzysztof Bosak (LPR) .

- W poniedziałek o 10. planuję wejść do budynku - zapowiada nowy p.o. szefa TVP Bogusław Szwedo. Jego poprzednik, Piotr Farfał, równie stanowczo deklaruje, że go nie wpuści. Nie uznaje bowiem sobotnich decyzji Rady Nadzorczej o odwołaniu zarządu.

Najpierw szeptał, a potem mocno gestykulował. W taki sposób 60-letni kierowca próbował dać do zrozumienia policjantom, by wzięli 4100 zł łapówki i zapomnieli o jego przewinieniu. Mężczyzna wybrał "cichą formę", bo przeszkadzał mu wideorejestrator.

Czterej pancerni jeżdżą po Żaganiu. Oczywiście z psem. Tyle, że tym razem nie promują przyjaźni polsko-radzieckiej, a samo miasto, w którym kręcono większość zdjęć do serialu.

Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę rozdzielającą funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. - Jestem zaskoczony, nie spodziewałem się kolejnego weta - komentował Donald Tusk.

Zmarł trzynasty górnik poparzony w piątkowym wypadku w kopalni "Wujek-Śląsk", siedmiu innych walczy o życie. Prezydent zdecydował o ogłoszeniu żałoby narodowej - zacznie się w poniedziałek i potrwa dwa dni. Sprawę tragicznego wypadku bada prokuratura.

Dwaj pijani policjanci, oficerowie z komendy stołecznej w Warszawie narozrabiali podczas zielonogórskiego Winobrania do tego stopnia, że komendant tamtejszej policji ogłosił alarm dla swojej jednostki - donosi "Gazeta Lubuska". - Do tej pory nie wpłynęło do nas żadne zgłoszenie - mówi w rozmowie z TVN Warszawa Dorota Tietz ze stołecznej policji.

- Kopalnie to zwierzęcy wyzysk człowieka. Śląsk uważa się za kolonię, gdzie człowieka traktuje się przedmiotowo. Trzeba zmienić stosunek do kopalń! - nie kryjąc emocji mówił w TVN24 Kazimierz Kutz. Z kolei Ryszard Kalisz i Zbigniew Wassermann szukali winnych tragedii.

Tragiczny wypadek podczas szkolnych zawodów sportowych. 13-letni Sebastian podczas biegu na 800 metrów nagle upadł na ziemię i stracił przytomność. Mimo natychmiastowej reanimacji chłopiec zmarł.

Groźne wyglądający wypadek na warszawskim Żoliborzu. Na posesję przy ul. Kaniowskiej runął dźwig. Na szczęście przewrócił się tak, że jego ramię spadło między dwoma budynkami, uszkodzony został jedynie płot i garaż.

W dzień obrad Rady Nadzorczej, na którym ma odbyć się głosowanie ws. odwołania Piotra Farfała, z członkostwa w niej rezygnuje prof. Ewa Nowińska - przedstawicielka ministra skarbu. Wiceprzewodniczący rady Bogusław Piwowar twierdzi jednak, że rezygnacja prof. Nowińskiej nie ma wpływu na sobotnie obrady.