Czy CBŚ inwigilowało śledczych pracujących nad aferą 40. piętra hotelu Marriott? Taki wniosek można wysunąć z podsłuchanych w 2007 roku rozmów Janusza Kaczmarka i Konrada Kornatowskiego. Sprawą, jak informuje "Newsweek", zajęła się prokuratura.

- Serce papieża Jana Pawła II po beatyfikacji może trafić na Wawel - uważa bp Tadeusz Pieronek. W wywiadzie dla "Wprost" mówi, że do Krakowa na pewno trafią jakieś relikwie papieża - jeśli pojawi się odpowiednia inicjatywa, może być to jego serce.

- To był najbardziej elegancki polityczny rozwód w historii III RP - tak Wojciech Olejniczak pisze o rozstaniu z Demokratami na swoim blogu. A obserwatorom sceny politycznej radzi zapiąć pasy i dobrze zasiąść w fotelach. - Najbliższe dni będą bardzo ciekawe! - zapowiada.

- Za złą sytuację w więzieniach odpowiadają politycy i rząd, a nie służba więzienna - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" dr Paweł Moczydłowski. - Trzeba zająć się kadrą, która jest rzeczywiście zmęczona - dodała mjr Luiza Sałapa z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

- Najwyższy czas, żebyśmy zaczęli od nitki do kłębka odkrywać prawdę o okolicznościach śmierci Barbary Blidy - powiedział w Magazynie 24 Godziny Jerzy Wenderlich z SLD. Adam Szejnfeld z PO domaga się ujawnienia, kto napisał scenariusz akcji w domu posłanki. - Nie było żadnego scenariusza - ripostuje Marek Suski z PiS.

Paulina Kowalczyk z Łodzi miała ogromną szansę zostać pierwszą osobą, która zgarnie główną wygraną w polskiej edycji "Milionerów". 21-letnia studentka architektury odmówiła jednak odpowiedzi na pytanie za milion złotych. Wcześniej wykorzystała dwa koła ratunkowe.

Decyzje bukareszteńskiego szczytu NATO dotyczące Ukrainy i Gruzji prezydent Lech Kaczyński określił jako "otwarcie drzwi". Według niego, to olbrzymi sukces przede wszystkim tych państw, ale także i Polski, która "niezwykle ostro o to zabiegała".

Pod hasłem "Warszawa frontem do rzeki - jak zagospodarować brzegi Wisły" władze stolicy i eksperci zastanawiają się, jak można wykorzystać walory przyrodnicze rzeki. Niektóre pomysły architektów już na tym etapie torpedują ekolodzy.

Ludzie nie nie zdają sobie sprawy, z tego, że warszawskie getto to w rzeczywistości było spore miasto. Stąd pomysł, by ustawić 21 brązowych tablic, które wskażą historyczne granice getta.

Prawie 3 promile alkoholu miała w organizmie 36-letnia mieszkanka Jaworzna (Śląskie), będąca w siódmym miesiącu ciąży. Kobieta w takim stanie opiekowała się też dwójką innych dzieci - poinformowała śląska policja.

Rozbieżności między moimi zeznaniami a Zbigniewa Ziobry, to kolejne bajki - w taki sposób Jarosław Kaczyński odniósł się do medialnych doniesień z przebiegu konfrontacji w śledztwie ws. okoliczności śmierci Barbary Blidy. Doniesieniom mediów zaprzecza też Zbigniew Ziobro i apeluje o odtajnienie zeznań.

- Nauka postawiła nas przed faktem dokonanym: stworzono hybrydę ludzko-zwierzęcą. Przekroczono granicę nie tylko etyczną, ale i kulturową - stwierdził na antenie TVN24 etyk dr Kazimierz Szałata. Z tą opinią nie zgadzają się naukowcy. - Etyka nie może być cuglami, które nakładamy nauce - broniła tej metody badawczej genetyk, prof. Maria Sąsiadek.

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski miał ostro zaatakować Niemcy i Francję, a nawet grozić im podczas kolacji szefów MSZ w pierwszym dniu szczytu NATO w Bukareszcie - donosi niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

W krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim na świat przyszły piecioraczki - donosi RMF FM. Pięć dziewczynek urodziło się w 27 tygodniu ciąży. Jak informują lekarze, ich stan jest dobry. Rodzice zdecydowali, że siostry dostana imiona Julia, Maja, Róża, Jagoda i Oliwia.

Od wtorku poważne zmiany na warszawskim Okęciu: odprawa krajowych rejsów zostanie przeniesiona do Terminalu 2. Ale obsługa biletowo-bagażowa zostaje na dotychczasowym miejscu. Pasażerowie po odprawie będą musieli pieszo pokonać kilkaset metrów do rękawów w Terminalu 2

- Nelly zawsze miała pasję do działalności publicznej. Myślę, że bardzo dobrze odnalazła się w tym co robi - mówi Jan Rokita. Jego zdaniem Polska znajduje się obecnie w politycznym dryfie, a rząd PO prowadzi mało ambitną politykę, zupełnie jak wcześniej PiS.

Były uczeń tyskiego zespołu szkół zaatakował w piątek nożem pracującą w tej placówce nauczycielkę. Zraniona kilkakrotnie kobieta musiała być natychmiast operowana, jej życie jest już bezpieczne. Według policji sprawca w swoich zeznaniach nie potrafi wyjaśnić motywów swego czynu.

8-letni chłopiec wpadł do stawu we wsi Ryczeń koło Góry na Dolnym Śląsku. Dziecko uratował 70-letni przypadkowy przechodzień. Chłopiec w chwili wypadku był po opieką znajomej swoich rodziców. Kobieta była pijana - podała policja.

Próba znalezienia porozumienie w polityce powinna być ważniejsza od psikusów - powiedział w TVN24 aktor Andrzej Arciszewski, aktor uzyczający głosu Ciasteczkowemu Potworowi. To właśnie do tej postaci z "Ulicy Sezamkowej" premier porównał prezesa PiS.

Już w 23 krajach na świecie obowiązuje całkowity zakaz stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska postuluje wprowadzenie zakazu także do polskiego prawa.

Operacja CBA, która miała zakończyć się kontrolowanym wręczeniem łapówki Andrzejowi Lepperowi, zaczęła się w pokoju Adama Lipińskiego - pisze "Dziennik". Gazeta przedstawia barwny opis i dalsze szczegóły operacji CBA w ministerstwie rolnictwa.

Były premier przyznał, że na naradzie przed zatrzymaniem Barbary Blidy Zbigniew Ziobro mógł omawiać jej sprawę. Ziobro temu uporczywie zaprzeczał, także zeznając w prokuraturze - pisze "Gazeta Wyborcza".

Po rozpadzie LiD posłowie partii Donalda Tuska składają politykom Partii Demokratycznej oferty przejścia do swego ugrupowania - pisze Dziennik. Według gazety Platformie najpewniej juz udało się złowić prof. Mariana Filara. Co ciekawe, kuszeni są tez znani posłowie SdPl, jak Andrzej Celiński.

Podkarpacie przeżyje niedługo najazd polityków. W związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu - po śmierci senatora Andrzeja Mazurkiewicza - o mandat może się ubiegać nawet kilkanaście osób - pisze "Rzeczpospolita".

CBA sprzątnęło sprzed nosa policji sprawę zatrzymania szefa katowickiego więziennictwa – dowiedział się "Dziennik". To już drugie takie wydarzenie w trakcie ostatniego tygodnia – wcześniej chodziło o śledztwo dotyczące byłego reprezentanta, trenera Dariusza Wdowczyka.

Rząd jest bliski podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powstanie ona za 12-15 lat.

- Nie mam nic do ukrycia, wszystko zeznałem. Jeżeli cokolwiek jest, to użyto wszystkich sił przeciw Samoobronie i mnie. Co to za służby specjalne, które nie potrafią pokonać jednego Leppera! Tak szef Samoobrony skomentował piątkową publikację "Dziennika", który napisał, że mimo działań CBA, prokuratorów i ABW, nie udało się udowodnić korupcji w Ministerstwie Rolnictwa.