- W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja w sprawie wiceministra skarbu Jana Burego (PSL), któremu CBA zarzuca złamanie ustawy antykorupcyjnej - poinformował w sobotę rzecznik rządu Paweł Graś. Według jednej z gazet Bury miał kupić 50 proc. udziałów w spółce SO-RES. Ustawa antykorupcyjna zakazuje sekretarzom stanu posiadania więcej niż 10 proc. udziałów w spółkach.

Start do Sejmu – 20 tys. zł. Miesiąc w europarlamencie – 1,5 tys. Miesiąc na stanowisku burmistrza – 300 zł. Takie opłaty ściągają od swoich działaczy PO, PiS, SLD i PSL – wyliczył "Wprost". Realizowanie się w polityce - bezcenne.

Święto Wolności po raz czwarty w Warszawie. Bronisław Komorowski z tej okazji przypomniał sobie, jak się drukowało na powielaczu. - To była prawdziwa droga do wolności - ocenił prezydent. Imprezy z okazji 4 czerwca odbywają się przez cały dzień.

Po tym, jak w Rosji pietruszkę wpisano na listę roślin zawierających substancje narkotyczne, warzywo to wzięliśmy pod lupę. Opinii o potencjalnych niebezpieczeństwach spożycia pietruchy lub jej nasion zasięgnęliśmy na polskiej ulicy. POstąpieniem Rosjan najbardziej zdziwieni wydawali się działkowcy. A sprzedawcy warzyw, nie kryjąc rozbawienia, zachęcali naszych wschodnich sąsiadów, by przyjeżdżali po pietruszkę do Polski.

W nocy na trasie Opole-Prószków doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Motocyklista, który próbował wyprzedzić skuter, zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem. Nie udało się uratować kierowcy motocykla. Kobiety, które jechały skuterem, są ranne. Informacje oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia umieścił w naszym serwisie portal www_24opole_pl.

- System komunistyczny w Polsce był na ostatnich nogach - wspominał w "Rozmowie bardzo politycznej" sytuację przed wyborami 4 czerwca 1989 r. Ryszard Bugaj. Późniejszy poseł Sejmu Kontraktowego jest przekonany, że wybory były tylko formalnością, a system komunistyczny musiał upaść. Zupełnie inaczej przedwyborczą atmosferę zapamiętała Teresa Torańska. - "S" też była na ostatnich nogach. Nie było wiary w to, że można zwyciężyć - przyznała dziennikarka.

Amerykańskie szpitale od niedawna pokazują śmiertelnie chorym pacjentom, jak mogą jeszcze próbować przedłużyć im życie w sytuacji krytycznej, choćby na krótko. Gdy pacjenci poznają te metody, wielu z nich odmawia zgody na tzw. terapię uporczywą.

W Białymstoku o wieczorny spokój na ulicach dbać będą policyjne patrole z psami. Mają zwracać baczną uwagę na młodzież zmierzającą i bawiącą się w klubach i na imprezach.

Nie obawiam się raportu komisji Jerzego Millera na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej i nie obawiam się dymisji, bo nie popełniłem żadnych błędów. Nie mam sobie naprawę nic do zarzucenia, nie miałem żadnego wpływu na organizację wizyty 10 kwietnia - zapewnił szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski, który przerwał milczenie w sprawie katastrofy TU-154 M i telewizji TVN24 udzielił pierwszego telewizyjnego wywiadu na ten temat.

- I know Polska. I ta strona nie jest do mnie skierowana - tak o projekcie MSZ, który ma promować polski slang za granicą, mówił w programie "Piaskiem po oczach" Sławomir Nowak, minister w kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego. I tłumaczył, że ten serwis może pomóc obcokrajowcom, którzy przyjadą do naszego kraju. Kiedy usłyszą "gruby melanż", będą wiedzieć co to znaczy.

Premier Tusk to król Sadim, czyli odwrotność króla Midasa. Czegokolwiek dotknął Midas, zmieniało się w złoto, czegokolwiek dotknie się premier zamienia się w to, w co się zamienia - stwierdził w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski z PiS, oceniając fakt, że autostrada A2 nie będzie gotowa na Euro 2012. - Nie polegniemy, jeszcze mamy czas - oponowała Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

Czy Warszawa zdąży z budową Stadionu Narodowego do meczu z Niemcami, czy jest możliwość częściowej legalizacji konopi, dlaczego PO nie opodatkowała Kościoła? M.in. te pytania już znalazły się na specjalnej stronie internetowej Platformy Obywatelskiej, gdzie internauci mogą zadawać pytania m.in. premierowi i ministrom rządu Donalda Tuska.

Jej życie było krótkie, ale pełne bólu i cierpienia. Pijąca matka, dom dziecka, bicie w rodzinie zastępczej. Jej losem przejęło się wielu widzów TVN24. Ośmioletnia Ania Szwejda nie żyje. Zmarła w hospicjum, pod opieką kochającej babci.

Nudności, bóle głowy, rozdrażnienie - mieszkańcy Wólki Kosowskiej trzy tygodnie po wielkim pożarze hali handlowej skarżą się na dolegliwości spowodowane przez zanieczyszczone powietrze. Skarżą się też na brak informacji, bo nie wiedzą, czy grozi im tylko kaszel, czy też rak i białaczka. Władze nie mają sobie nic do zarzucenia. A mieszkańcy mogą być zmuszeni do ewakuacji.

- Właśnie odpaliliśmy www.doyouknowpolska.pl. Cool - napisał na Twiterze minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Wziął do rąk dwie wtyczki, spiął je i ruszyło wielkie przedsięwzięcie mające "promować Polskę za granicą". "Ale wypas", albo "fazowo ziom" - tak skomentowaliby to wydarzenie twórcy serwisu "Do You Know Polska", który ma promować i uczyć obcokrajowców polskiego slangu.

Urny z kryształkami Swarovskiego, trumny w stylu amerykańskim, włoskim, kosmetyki do malowania ciał i ich balsamacji – takie cuda można zobaczyć na Necroexpo w Kielcach. Na czwartej już wystawie swoje wyroby prezentują firmy z Polski i zagranicy.

Były poseł SLD Andrzej Pęczak jeszcze w czerwcu ma stawić się w łódzkim zakładzie karnym. Polityk został skazany na trzy lata i osiem miesięcy więzienia w związku z nieprawidłowościami w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Chińczycy zamierzają zrezygnować z dalszej budowy autostrady A2, premier zapowiada twarde decyzje bez ustępowania, a PO nadal wierzy, że termin zostanie dotrzymany. Koalicyjny PSL jest jednak nastawiony sceptycznie. - Nie ma żadnych szans na dotrzymanie terminu - mówi Janusz Piechociński. Opozycja określa wszystko jednym słowem: eurokompromitacja.

Brak wyobraźni to najdelikatniejszy komentarz, który nasuwa się po obejrzeniu filmu nadesłanego przez Bogdana na Kontakt 24. Widać na nim jak robotnicy pracujący na wysokości nie używają zabezpieczeń.

Zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym i narażenia na utratę życia i zdrowia 38 osób, usłyszał kierowca autobusu, który w połowie maja tego roku zsunął się ze skarpy na warszawskim Mokotowie. Grozi mu do pięciu lat więzienia.