Polska jest w grupie państw, które mają największe problemy z wdrażaniem przepisów Unii Europejskiej - wynika z informacji Komisji Europejskiej. Gorzej radzą sobie Włochy, Belgia i Hiszpania. - Opóźnienia we wdrażaniu prawa to raczej nie wina rządu, ale m.in. napiętego terminarza - tłumaczy szefowa sejmowej Komisji ds. UE Agnieszka Pomaska.

Niedługo dobiegną końca kary zasądzone najgroźniejszym przestępcom czasów PRL. Wskutek amnestii z 1989 roku kary śmierci zamieniono im na 25-letnie wyroki. Tym, czy istnieje prawna możliwość, by zatrzymać ich w zakładach zamkniętych zajmuje się dziś Sejm, gdzie trwa debata nad rządowym projektem. Klub PO jest za projektem ustawy o obligatoryjnym leczeniu najgroźniejszych zbrodniarzy po odbyciu przez nich kary. PiS ma dwie poprawki, a wątpliwości konstytucyjne przypomina Twój Ruch.

Rząd próbuje naciskać na posłów koalicji, by uzyskać większość - tak opozycja komentuje fakt, że na trwającym posiedzeniu Sejmu odbędzie się wprawdzie długa debata, ale prawdopodobnie nie będzie głosowania ws. obywatelskiego projektu referendum, dotyczącego m.in. obowiązku szkolnego dla 6-latków. - Tu nie ma drugiego dna - oponuje koalicja. A marszałek Sejmu podkreśla, że "nikt nikomu nie obiecywał", że prace nad projektem zakończą się na bieżącym posiedzeniu.

Radiowóz na sygnale, stojący na chodniku przy skwerze na ul. Wrocławskiej, a w środku policjant, który ewidentnie coś je - taki film opublikował we wtorek portal Codzienny Poznań. Policja broni funkcjonariuszy i twierdzi, że nagrana sytuacja to... interwencja.

Krakowski Sąd odrzucił zażalenie na areszt wobec prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. Mężczyzna został zatrzymany pod koniec września pod zarzutem korupcji. - Zażalenie było niezasadne - argumentuje sąd.

- Trudno robić drogę, która miałaby być doprowadzona do granicy, a potem nie mieć żadnej kontynuacji po stronie czeskiej - tak plany ministerstwa transportu o wykreśleniu budowy drogi S3 z Legnicy do Lubawki komentuje Grzegorz Schetyna. I zapewnia, że pieniądze na trasę się znajdą, jeśli Polacy i Czesi przygotują wspólny wniosek.

Warunki na Bałtyku są złe, dlatego dziś załoga Instytutu Morskiego nie wyłowi wraku bombowca z dna morza. W miejscu wydobycia jest zbyt duże falowanie i istnieje niebezpieczeństwo, że samolot może zostać uszkodzony.

Dziewczynka znaleziona w romskim obozie w Grecji została wpisana do bazy osób poszukiwanych, prowadzonej przez polską Fundację Itaka. Na prośbę greckiej policji natomiast, swoje rejestry sprawdzają inne europejskie policje. Jak wcześniej informowaliśmy, śledczy z Grecji, poszukując korzeni dziecka, wytyczyli do tej pory kilka tropów, które wiodą m.in. do USA, Szwecji, ale też do Polski.

43 procent ankietowanych uważa, że największym problemem, z którym polski Kościół sobie nie radzi, są przypadki pedofilii wśród księży oraz osób duchownych - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Jak podkreśla CBOS, sprawa pedofilii pojawiła się tak wysoko na liście problemów Kościoła jeszcze przed wybuchem "afery pedofilskiej" na Dominikanie.

Ryk silników i wyprzedzanie "na milimetry" to codzienność właścicieli i klientów pensjonatów pod Kubalonką w Wiśle. Droga łącząca Perłę Beskidów z Istebną jest prawdziwym rajem dla miłośników ekstremalnej jazdy na motocyklu.

Słupska prokuratura oskarżyła 19-letniego Aleksandra G. o zabójstwo ciotki oraz próbę zabójstwa dwóch innych osób. Mężczyzna w trakcie popełniania przestępstwa był pod wpływem dopalaczy - poinformował Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Trzech górników zostało rannych podczas niekontrolowanej detonacji materiału wybuchowego w kopalni Polkowice Sieroszowice. Do wypadku doszło 740 metrów pod ziemią, kiedy górnicy wykonywali roboty strzałowe.