Strzały w domu wójta. Zabił żonę, próbował się zabić?

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zastrzelenia przez jednego z mieszkańców Sanoka (Podkarpackie) swojej żony. 47-letni mężczyzna później próbował zabić siebie; w stanie ciężkim trafił do szpitala - podała podkarpacka policja. Według nieoficjalnych informacji PAP to wójt gminy Sanok, Mariusz Sz.

15 kontroli, żadnych wykroczeń. "To odpowiedzialny przewoźnik"

Wszystko wskazuje na to, że autokar należący do firmy Albatros z Przemyśla, który rozbił się na autostradzie we Francji był w pełni sprawny technicznie. W ostatnich dwóch latach flota firmy przeszła aż 15 kontroli drogowych i nie stwierdzono w ich trakcie ani jednego uchybienia. - Ta firma to odpowiedzialny przewoźnik - powiedział w TVN24 Alvin Gajadhur, rzecznik Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Zawiesiła członkostwo w PO. Walczy o "dobre imię"

Europosłanka PO Małgorzata Handzlik poinformowała we wtorek dziennikarzy w Parlamencie Europejskim, że zawiesiła swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej, do czasu wyjaśnienia podejrzeń o wyłudzenie przez nią pieniędzy z kasy europarlamentu.

Uczniowie staną przed sądem po doniesieniu nauczycielki

Jedenaścioro uczniów Gimnazjum nr 2 w Suwałkach stanie wkrótce przed sądem dla nieletnich za znieważanie nauczycielki - podaje portal "Gazety Współczesnej". Zachowanie uczniów na policję zgłosiła matematyczka, która prawy komentować nie chce. - Nie damy z naszych dzieci zrobić jakichś bandziorów - oburzają się zaś rodzice nastolatków.

"Nie spotkałem się, żeby nad jednym łóżkiem stały cztery osoby"

Nie spotkałem się jeszcze w Polsce z tym, żeby nad jednym łóżkiem stały cztery osoby, a taka jest tam statystyka - mówił o Centrum Zdrowia Dziecka wiceminister zdrowia Sławomir Neumann w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Jego zdaniem ogromne zadłużenie szpitala to m.in. efekt zbyt wielu etatów, a dyrektor Janusz Książyk powinien w końcu przedstawić konkretny plan naprawczy, a nie "ogólniki".

Podrabiali paliwo, wpadli na gorącym uczynku

Trzech mężczyzn, przerabiających olej opałowy na napędowy, zostało zatrzymach na gorącym uczynku przez CBŚ. Policjanci wraz ze Służbą Celną z Torunia zabezpieczyli m.in. mobilną linię technologiczną, oraz ok. 30 tys. litrów podrabianego paliwa.

Szef polskich archiwów: Dla historyków to kapitalna sprawa

- Dokumenty te nie pozostawiają złudzenia, że zbrodni katyńskiej dokonali siepacze NKWD - ocenił po opublikowaniu w internecie przez Archiwa Narodowe USA dokumentów ws. zbrodni katyńskiej naczelny dyrektor archiwów państwowych prof. Władysław Stępniak. I dodał, że "to ważny gest wobec Polski".

"Jak Rostowski huknie, to Kluzik może huknąć głośniej"

- Gdyby przydzielono Kluzik-Rostkowską do ministerstwa finansów, to czuwałaby nad wrażliwością ministra Rostowskiego, by czasami serce mu miękło w sprawach dotyczących rynku pracy i bezrobocia - oceniła Małgorzata Kidawa-Błońska w "Faktach po Faktach".

Palikot: Premier nie ma czystych rąk

- Gdyby premier miał czyste ręce w sprawie Amber Gold, zgodziłby się na komisję śledczą - powiedział w programie "Kropka nad i" w TVN24 Janusz Palikot. Dodał, że wynajmując Romana Giertych na obrońcę swojego syna premier sam "stawia przed nami pytania o swój kodeks etyczny".

Znaleziono ciało wiceszefa sejmiku. Z raną postrzałową

Wiceprzewodniczący sejmiku woj. świętokrzyskiego Jarosław Przygodzki nie żyje. Informację podał na stronie internetowej Urząd Marszałkowski w Kielcach. W poniedziałek ciało samorządowca z raną postrzałową znaleziono w gm. Końskie - poinformowała policja.

Główny wykonawca Narodowego do likwidacji

Hydrobudowa Polska, jeden z głównych wykonawców Stadionu Narodowego, ogłosiła dziś, że zmienia tryb postępowania upadłościowego z układowego na likwidacyjny. Oznacza to, że zarząd firmy nie liczy już na to, że spółka wyjdzie na prostą.

Minister o Centrum Zdrowia Dziecka: Pensje rosły szybciej niż przychody

- Centrum Zdrowia Dziecka było, jest i będzie, ale musi być dostosowane do realnych warunków funkcjonowania - mówi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Szef resortu zdrowia poinformował, że dyrektor borykającego się z kłopotami finansowymi Centrum ma czas do 21 września na przedstawienie planu restrukturyzacji.

Europosłanka PO podejrzana o wyłudzenie pieniędzy

Europosłanka PO Małgorzata Handzlik podejrzana jest o wyłudzenie pieniędzy z Parlamentu Europejskiego. Polska prokuratura już wystąpiła o odebranie jej immunitetu. Handzlik zrezygnowała z funkcji skarbnika europarlamentarnej delegacji PO-PSL.

Policja skonfiskowała 700 kg nielegalnego tytoniu

Wrocławska policja przechwyciła 700 kg nielegalnego tytoniu i zatrzymała trzy osoby odpowiedzialne za jego produkcję. Do interwencji doszło dziś w porozumieniu z funkcjonariuszami Izby Celnej i Straży Granicznej.

Ciężko ranni na stacji metra Kabaty. Ćwiczenia Obrony Cywilnej sprzed 17 lat

Kilkadziesiąt osób zostało rannych w wypadku, do jakiego doszło na stacji metra Kabaty. Na miejscu pracują strażacy, policja, służby medyczne i wojsko. Tak wyglądały ćwiczenia Obrony Cywilnej, które przeprowadzono 17 lat temu. Narodowe Archiwum Cyfrowe właśnie pokazało niepublikowane dotąd zdjęcia, na których je widać.

Areszt dla świadka w sprawie policyjnej prowokacji

Białostocki sąd rejonowy zdecydował o aresztowaniu świadka, który od kilku miesięcy unika stawienia się na przesłuchanie w procesie dotyczącym przygotowania policyjnej prowokacji wobec kardiochirurga Tomasza Hirnle. To ostatni świadek w sprawie.

PSL ma 150 tys. podpisów przeciw planom Gowina ws. sądów

Pomysł na likwidację kilkudziesięciu sądów jest chybiony i niepotrzebny - mówił w poniedziałek o projekcie reformy sądownictwa powstałej w ministerstwie sprawiedliwości Jan Bury z PSL. Ludowcy zebrali ponad 150 tys. podpisów pod obywatelskim wnioskiem przeciwko planowanej reorganizacji sądów rejonowych i chcą walczyć o ich utrzymanie wraz z samorządami.

Nowe dokumenty o Katyniu. Co wiedzieli i co ukrywali Amerykanie?

Amerykańskie Archiwa Narodowe opublikują dzisiaj dokumenty dotyczące zbrodni katyńskiej, zebrane przez lata przez różne instytucje władz USA. Większość z nich była już wcześniej znana i eksperci nie przewidują, aby zawierały rewelacje. Dokumenty mogą jednak ukazać, jak bardzo niewygodna dla prezydenta F.D. Roosvelta była sprawa Katynia i jak przez lata ukrywano ją przed opinią publiczną w USA.