Co zachwyca w Łodzi? Filmowa odpowiedź urzędników

Fabrykancka Łódź jest od kilku dni w doborowym towarzystwie najważniejszych polskich zabytków. Pałace i niezwykle zdobione kamienice zostały uznane za Pomnik Historii i tym samym stanęły w jednym rzędzie m.in. z klasztorem na Jasnej Górze czy polem bitwy pod Grunwaldem. Władze miasta przygotowały film, który pokazuje, co może zachwycać w Łodzi.

Ziobro: Polską rządzi zegarkowa koalicja

- Jeśli prawdziwe okazałyby się informacje, że Michał Kamiński nie zgłaszał do oświadczeń majątkowych swoich zegarków wartych 40-50 tys. zł, to powinien ponieść odpowiedzialność i zostać skutecznie ukarany - powiedział w "Jeden na jeden" Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski.

"Ukraina ma zbyt wielu zdrajców we własnych szeregach"

Deklaracja byłego prezydenta Ukrainy o powrocie do kraju to, zdaniem Dariusza Rosati, "kompletna fantazja". Eurodeputowany, który był gościem "Faktów po Faktach", nie wyklucza, że była ona "obliczona, by jeszcze bardziej podzielić wewnętrznie i skłócić Ukraińców". Generał Roman Polko zwrócił uwagę, że nasi sąsiedzi mają "zbyt wielu zdrajców we własnych szeregach".

Prof. Kołodko: proponowano mi start w wyborach prezydenckich

Koledzy z SLD proponowali mi start w wyborach prezydenckich, albo inaczej: pytali mnie, co ja w ogóle o tym wszystkim sądzę - powiedział w "Faktach po Faktach" Grzegorz W. Kołodko z Akademii Leona Koźmińskiego. - Odpowiedziałem im, że poświęcam się nauce - zdradził były wicepremier, dodając, że przy jego temperamencie prezydentura "byłaby potwornie nudnym zajęciem".

Duda chce zatrzymać młodych w kraju. Lista rzeczy "do poprawki" jest długa

"Zatrzymanie młodych ludzi w kraju", dialog społeczny, powołanie Narodowej Rady Rozwoju - zadeklarował w niedzielę podczas wizyty w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie) kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Zapowiedział również, że "nigdy nie zgodzi się na ratyfikację konwencji przemocowej", która "jest sprzeczna z prawem natury", na prywatyzację polskich lasów oraz na "niszczenie polskich kopalń i przemysłu".

Ratownicy nie znaleźli turystów. Poszukiwania zakończone

Ratownicy TOPR zakończyli poszukiwania w górach dwójki turystów, którzy w sobotę wieczorem mieli dotrzeć do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Akcja zostanie być może wznowiona w poniedziałek. Z kolei w sobotę lawina przysypała cztery uczestniczki kursu jaskiniowego w rejonie Wielkiej Świstówki. Jedna osoba nie żyje, a druga jest w stanie ciężkim.

Komorowski: Polska postara się pomóc w realizacji umowy z Mińska

Polska będzie starała się pomóc na wszystkie dostępne sposoby w realizacji umowy zawartej w Mińsku, która jest gwarantowana przez podpisy ważnych krajów - Francji, Niemiec, a także prezydenta Rosji - mówił prezydent Bronisław Komorowski na konferencji prasowej w niedzielę w Kijowie.

Komorowski u rannych Ukraińców: szacunek dla walczących o wolność

Odczuwamy wielki szacunek do tych, którzy walcząc o swoją ukraińską wolność, umacniają także wolność Polski - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski po sobotnim spotkaniu w Lądku Zdroju (Dolnośląskie) z przebywającymi w Polsce ukraińskimi żołnierzami. Wcześniej prezydent był w Ząbkowicach Śląskich, gdzie rozpoczął swoją kampanię wyborczą.

Selfie z prezydentem. "Żeby nie wyszło rozwodowe"

Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ząbkowicach Śląskich (woj. dolnośląskie) uległ modzie na selfie. - Panie prezydencie może sobie selfie zrobić? - pyta głowę państwa młoda kobieta. - Z tobą z przyjemnością - odpowiada prezydent. Pozuje, uśmiecha się, a po chwili: Słuchaj, żeby z tego nie wyszło zdjęcie rozwodowe.

Sztab prezydenta odpowiada Dudzie lawiną tweetów. Nie bez wpadki

Polska potrzebuje bardzo sprawnej armii defensywnej, bardzo dobrze wyposażonej, czego dzisiaj brakuje - przekonywał na spotkaniu wyborczym Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Na reakcję sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego nie trzeba było długo czekać. Z oficjalnego profilu prezydenta na Twitterze popłynęła lawina tweetów.

Duda: powinniśmy się starać o twardą infrastrukturę NATO w Polsce

- Potrzebujemy od naszych sojuszników bardzo mocnych gwarancji bezpieczeństwa, nie tylko na papierze. Powinniśmy się starać o twardą infrastrukturę NATO - powiedział w sobotę Andrzej Duda. Kandydat PiS na prezydenta wziął udział w spotkaniu organizowanym przez Instytut Wolności poświęconym polityce zagranicznej.

Kto i ile wyłoży na kampanię?

Po 10 milionów złotych na głowę kandydata - tyle dwie największe partie przeznaczają na kampanię prezydencką. Ta ogromna kwota dla pozostałych kandydatów jest nieosiągalna. A jak się ma do wyborów sprzed pięciu lat? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Wałęsa: nie byłoby wojny na Ukrainie, gdybym miał drugą kadencję

- Spełniłem się tylko do połowy. Przygotowałem się na dwie kadencje - przyznał w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Lech Wałęsa. Jak wyjaśnił były prezydent, gdyby wygrał wybory w 1995 r. "Polska i Europa wyglądałyby zupełnie inaczej". - Nie byłoby żadnej wojny (na Ukrainie - red.), gdybym miał drugą kadencję - powiedział Wałęsa, tłumacząc, że walczyłby o to, by Ukraina i Białoruś wraz z Polską weszły do struktur europejskich.

18-latek z Gubina podejrzany o serię napadów w Guben

Niemiecka policja zatrzymała 18-letniego Polaka podejrzanego o kilka napadów w Guben. Ujęcie go było możliwe dzięki informacjom od polskich stróżów prawa z Gubina (Lubuskie) – poinformował w piątek Mariusz Grycan z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Policja kontra górnicy. Rzecznik praw obywatelskich odpowiada prezesowi PiS: zajęłam się tym

"Uprzejmie informuję Pana Prezesa, że sprawa użycia przez Policję broni gładkolufowej w stosunku do protestujących górników (...) została przez mnie podjęta urzędu w dniu 6 lutego br." - odpowiedziała rzecznik praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz na list Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS 12 lutego apelował do niej o reakcję w sprawie "łamania praw obywatelskich przez policję".

Poseł autem najdalej do Brukseli, musi zbierać paragony. Nowe zasady podróży

1350 kilometrów - na taką maksymalną odległość od 1 marca będą mogli udać się posłowie w podróż służbową. Gdyby chcieli pojechać dalej, to tylko za zgodą marszałka Sejmu. Posłowie będą musieli składać oświadczenia na temat samochodu, którym zamierzają podróżować oraz przedstawiać szczegółowy plan wyprawy. To nowe zasady, wprowadzone po tzw. aferze madryckiej.

Sondaż: cztery partie w sejmie, niewysoka frekwencja

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie lutego, najlepiej wypadłaby - według sondażu TNS Polska - Platforma Obywatelska na którą głos oddałoby 33 proc. ankietowanych. Drugie miejsce zajęłoby PiS z sojusznikami - 27 proc. Do Sejmu dostałyby się ponadto SLD i PSL.