„Zbierzmy pieniądze na hollywodzkie filmy, które pokażą, jak w Polsce było naprawdę”

- Dzisiaj Polska i Polacy są atakowani i często obrażani. Tak na zewnątrz, jak i wewnątrz. Trzeba temu postawić tamę w sposób przemyślany - zadeklarował w sobotę Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem Polacy muszą stać się "dumnym narodem". Prezes PiS zapewniał też, że jeśli jego partia utworzy rząd, to „nie będzie wojować z opozycją”. - Jesteśmy gotowi zapominać - podkreślił.

Nowacka: jeśli wygramy wybory, to córka premier Kopacz nie będzie musiała wyjeżdżać

Wynagrodzenie minimalne w wysokości 2,5 tys. złotych, 200 zł dopłaty do najniższych emerytur i zlikwidowanie umów śmieciowych obiecała w sobotę Barbara Nowacka, kandydatka Zjednoczonej Lewicy na premiera. W Katowicach odbył się w sobotę kongres wyborczy tej koalicji. - Jeśli lewica będzie rządziła, to córka premier Ewy Kopacz nie będzie musiała wyjeżdżać - zapowiedziała Nowacka.

Każdy sposób jest dobry, by powstrzymać pijanego kierowcę

Dotychczasowe spoty przestrzegające przed jazdą po spożyciu alkoholu skierowane były do kierowców. Najnowsza kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pokazuje, jak wiele zależy od osób, które są świadkami próby jazdy pod wpływem. Wielu wypadków udałoby się bowiem uniknąć, gdyby znajomi czy rodzina odwiedli kierwcę od prowadzenia. Jak? Inspiracji dostarcza ten spot. ("Polska i świat)

Urząd przyznał dotację na zawody charytatywne. Teraz każe ją zwrócić

Na rodzinnych zawodach pływackich w warszawskich Włochach miały być sportowe emocje i szczytny cel: pomoc chorej Oli. Organizatorom udało się uzyskać dotację z urzędu dzielnicy. Niespodziewanie jednak już po zakończeniu imprezy naczelnik wydziału kultury i sportu nakazał jej zwrot. Nie pomogły tłumaczenia, że pieniądze przekazano na cele charatywne. ("Blisko Ludzi" TTV)

Polak w finale Konkursu Chopinowskiego

W piątek w gmachu Filharmonii Narodowej w Warszawie ogłoszono listę dziesięciu finalistów XVII Konkursu Chopinowskiego. Polskę będzie reprezentował Szymon Nehring.

W różności siła?

Skoro więc nie program, to wydaje się, że ludzie powinni być największą siłą ruchu Pawła Kukiza. A jeżeli tak, to ta polityczna siła jest wyjątkowo różnorodna. Do tego stopnia, że można zastanawiać się czy kolejnych kandydatów łączy cokolwiek poza listą, z której chcą dostać się do Sejmu.

Strategia zmian

Brak programu - to jeden z elementów budowania anty systemowej strategii. I jako że z jednej strony program polityczny to, jak mówił Paweł Kukiz, "kłamstwo i oszustwo", a z drugiej w jakiś sposób plan działania i cele trzeba wyborcom przedstawić, to Ruch Kukiza ma strategię zmiany. A w niej diagnoza, czyli kilka stron totalnej krytyki systemu i pasożytniczej klasy politycznej i cel: kolejne strony zaskakujących często planów i wizji. Wizji czasami mglistych, czego dowodzą rozmowy z najważniejszymi dziś członkami Ruchu Kukiza.

(anty) systemowy kompromis

Paweł Kukiz jeszcze w maju sensacyjnie wstrząsnął polską sceną polityczną i wydawało się, że ma szansę na trwałe jej przemeblowanie. Szansę, którą - wydaje się na własne życzenie - traci. Brak konsekwencji, nadmiar ambicji i organizacyjny chaos - to recepta na utratę kilkunastu punktów procentowych poparcia w dwa miesiące. O ideałach, potencjalnych koalicjach i walce o polityczne przetrwanie.

"Język strachu bardzo łatwo przenosi demokrację w dyktaturę". Powyborcze wizje

Jarosław Kaczyński był tym premierem, który zrezygnował z władzy i zgodził się na demokratyczne wybory - mówił w trakcie debaty "Czas decyzji" w TVN24 prof. Tomasz Żukowski. Goście programu spierali się, czy dojście PiS do władzy może oznaczać likwidację w Polsce systemu demokratycznego. - Język strachu bardzo łatwo przenosi demokrację w dyktaturę - przekonywała dr Karolina Wigura.

Zelnik pomagał układać "czarną listę"? Aktor: nagranie zmontowano. Radio zaprzecza

Olgierd Łukaszewicz i Artur Barciś - tych kolegów aktorów Jerzy Zelnik miał wytypować do wysłania na "wcześniejszą emeryturę" za krytykę obecnego prezydenta. Aktor, który padł ofiarą żartu dziennikarzy przekonuje, że nagranie zmontowano i nazywa to "ubecką prowokacją". Temu z kolei zaprzeczają przedstawiciele rozgłośni, która audycję wyemitowała.

Nauka przez bicie rekordów. "Nigdy nie wiadomo, kogo trzeba będzie ratować"

Trzydzieści uciśnięć klatki piersiowej i dwa wdechy - taka sekwencja była powtórzona kilkaset razy w jednej z łódzkich szkół. Wszystko w ramach bicia rekordu świata w liczbie osób udzielających resuscytacji krążeniowo-oddechowej. - Za tą skomplikowaną nazwą jest czynność, która pozwoli uratować niejedno życie - mówili organizatorzy z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piątek obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.