Blisko połowa Polaków (47 proc.) nie chce komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN. Z kolei 44 proc. ankietowanych poparłoby sejmowy wniosek o powołanie komisji, która miałaby zbadać likwidację WSI. "Gazeta Wyborcza" ujawniła w poniedziałek poufny audyt stanu wojskowych specsłużb z 2007 r. Dokument nie zostawia suchej nitki na działalności Macierewicza.

Kolebką "Solidarności" interesuje się norweski Kleven Verft – ujawnia "Puls Biznesu". Producent chce zaangażować się w gdańską spółkę, ale czy to zrobi dowiemy się najwcześniej w marcu.

Rozpoczęły się przygotowania do rozbiórki zabytkowego spichlerza w Gdańsku. Woli Łeb, jako jeden z nielicznych przetrwał działania wojenne w 1945 roku. Grozi jednak zawaleniem, dlatego na czas umacniania nabrzeży wyspy musi zostać rozebrany. Sprzeciwia się temu Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.

Policja kolejny raz zamknęła burmistrza Stawisk na Podlasiu. Tym razem za jazdę po pijanemu. Burmistrz, który miał blisko dwa promile alkoholu we krwi, zanim wylądował w policyjnym areszcie, doprowadził do stłuczki i uciekł z miejsca zdarzenia. Burmistrz siedział już za kratami za znęcanie się nad rodziną. A za jazdę pod wpływem alkoholu - również w trakcie trwania obecnej kadencji - usłyszał już wyrok skazujący, od którego się jednak odwołał i czeka na apelację.

Zielone imperium lasów zajmuje niemal jedną trzecią powierzchni Polski. Miliony hektarów, miliardy drzew. I setki miliardów złotych. Miliony i miliardy - to wielkości podstawowe, gdy trzeba opisać przedsiębiorstwo Lasy Państwowe. Bo to największa państwowa organizacja leśna w Europie

Ministerstwo zdrowia i prokuratura analizują, co było przyczyną śmierci nienarodzonych bliźniąt we Włocławku. Wątków do wyjaśnienia jest wiele m.in. czy zniknęły zapisy z aparatów USG i gdzie był lekarz w chwili, gdy pomocy potrzebowała matka i jej dzieci. Właśnie rola lekarzy na dyżurze wydaje się kluczowa dla wyjaśnienia, żeby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tuż przed planowanym cesarskim cięciem zmarła para bliźniąt. Reporter programu "Polska i Świat" pyta, jakie są reguły dyżurowania lekarzy, jakie mają obowiązki i czy mogą je łączyć z pracą gdzie indziej.

Zawieszony ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala we Włocławku pracuje łącznie w trzech miejscach, m.in. współprowadzi prywatną klinikę - ustalił NFZ. - Teoretycznie rzecz biorąc, grafiki się nie nakładają. Natomiast jak się okazuje, i to dotyczy tego feralnego dnia, nie zawsze w praktyce to zawsze wygląda tak, jak wyglądać powinno - powiedział w "Uwadze" TVN Jan Raszeja, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ.

Radni Jaworzna nie zgłosili zapowiadanej poprawki do budżetu, z cięciami w wynagrodzeniach, przez którą mogłoby zostać zwolnionych ponad 200 pracowników miejskich instytucji. Zwolnienia miały pomóc sfinansować zaplanowane na ten rok inwestycje.

- Nie mam żadnych powodów dzisiaj wierzyć w to, że Aleksander Kwaśniewski jest za to odpowiedzialny, a mam wiele powodów, żeby wierzyć w to, że Leszek Miller jest za to odpowiedzialny - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot, szef Twojego Ruchu, komentując sprawę rzekomych więzień CIA w Polsce. Stwierdził, że szef SLD zawsze wymiguje się odpowiedzialności i twierdzi, że nic nie wie. - Prawdziwy mężczyzna potrafi się przyznać do błędu - ocenił.

Nowoczesną bazę dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otwarto we wtorek w Krakowie. - Wszystko po to, by jak najszybciej dotrzeć do pacjenta - mówił wiceminister zdrowia Cezary Rzemek.

- Czy audyt istnieje, czy nie, to nie ma specjalnego znaczenia, bo najważniejsze są fakty - stwierdził w "Faktach po Faktach" były współpracownik WSI Aleksander Makowski. Według niego Antoni Macierewicz "ujawnił całemu światu" polski wywiad i kontrwywiad wojskowy. - Zrobił to urzędujący wiceminister obrony i szef SKW, który zgodnie z prawem nigdy nie powinien był czegoś takiego robić - ocenił Makowski.

Hotel, kawiarnie, biura, odnowa biologiczna i pomieszczenia dla klubów żeglarskich mają znaleźć się w nowej gdyńskiej marinie. Pierwsi żeglarze będą mogli z niej skorzystać w 2017 roku. We wtorek wybrano najlepszą koncepcję architektoniczną nowoczesnego kompleksu.

"Ambasada RP w Atenach z głębokim żalem zawiadamia o nagłej śmierci w dniu 27 stycznia 2014 roku Pana Macieja Krycha, Ambasadora RP w Republice Greckiej" - pisze placówka na swojej stronie internetowej