Wanda Nowicka pogodziła się w środę z Januszem Palikotem. Wicemarszałek Sejmu będzie reprezentowała partię Palikota w prezydium Sejmu. Będzie także współpracowała z formacją na forum parlamentu i - jako gość - weźmie udział w weekendowym kongresie Ruchu Palikota.

Szczęśliwy, zadowolony z siebie Polak w nieszczęśliwym związku z państwem. W związku, w którym chce rozwodu, bo nie ufa instytucjom i innym ludziom. Dobrze funkcjonuje tylko dlatego, bo "nieźle opanował sztukę gry z państwem". Wierzy w siebie - w swoją pracę i zdrowie. Mniej w rodzinę i dzieci. Taki obraz wyłania się z ostatecznego raportu "Diagnoza społeczna 2013. Warunki i jakość życia Polaków", który zaprezentowali w środę polscy badacze.

CBŚ zatrzymało pseudokibiców, którzy mieli brać udział w bójkach między kibicami drużyn z terenu województwa zachodniopomorskiego. We wtorek mężczyźni w wieku 20-25 lat usłyszeli zarzuty dotyczące bójki oraz udziału w zbiegowisku.

Ratowanie przed wodą zagrożonej oczyszczalni ścieków, pomoc dla pasażerów zatopionego w stawie samochodu - między innymi z takimi wydarzeniami musiało sobie radzić 200 strażaków uczestniczących w ćwiczeniach w pobliżu zbiornika Jeziorsko.

Nowelizacja ustawy o cmentarzach i pochówku wywołuje ostrą dyskusję wśród zwolenników i przeciwników rozsypywania prochów bliskich, których poddano kremacji. Polska Izba Pogrzebowa przekonuje, że "było to specjalnością nazistów" i zdecydowanie sprzeciwia się temu pomysłowi. - To jest po prostu skandal co ta branża dla pieniędzy potrafi zrobić - uważa z kolei Marek Balt z SLD, autor jednego z projektów ustawy funeralnej, który jest zwolennikiem rozsypywania prochów.

"Próby podważenia wiarygodności autorów wypowiedzi zamiast odniesienia się do ich treści, są starym jak świat zabiegiem nieuczciwej propagandy. Z przykrością stwierdzam, że ten chwyt zastosował ostatnio premier Donald Tusk" - oświadczył prof. Leszek Balcerowicz. To reakcja na wypowiedź szefa rządu, który stwierdził, że były minister finansów "czuje się współautorem OFE, nie dziwi się więc, że w sposób tak zaangażowany broni tego projektu".

Ks. Grzegorz K., oskarżony o pedofilię były proboszcz na stołecznym Tarchominie, nie stawił się w środę na swoim drugim procesie w Sądzie Rejonowym w Otwocku pod Warszawą. Z tego powodu sąd odroczył rozpoczęcie procesu do 11 grudnia.

Warszawska Prokuratura Okręgowa, która od piątku prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych, skierowała wniosek o pomoc prawną do prokuratury na Dominikanie. Polscy śledczy chcą m.in. udostępnienia im magrań wideo i zeznań, które mają obciążać księży Wesołowskiego i Gila. W sprawę zaangażował się osobiście Andrzej Seremet, który w bezpośrednim piśmie do prokuratora generalnego Dominikany zapewnia o woli bardzo bliskiej współpracy.