"Szczególne okrucieństwo, szczególne potępienie". Dożywocie za zabójstwo nastoletniej Ewy

Wymienianie obrażeń jakich doznała zamordowana Ewa, zajęło sądowi kilka minut. Gwałt, krwotok, niewydolność krążeniowa i w końcu śmierć. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) uznał, że Jan G. jest winny zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. I skazał go na dożywocie. Mężczyznę zatrzymano po 22 latach od śmierci 15-latki. Sprawę brutalnej zbrodni rozwiązali funkcjonariusze z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wyrok nie jest prawomocny.

Kierowca fiata nie przyznał się do zarzutów. Drugie przesłuchanie Sebastiana K.

W trakcie wtorkowego przesłuchania podejrzany o nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym ucierpiała premier Beata Szydło, Sebastian K., oświadczył, że nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu - poinformował Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Włodzimierz Krzywicki. Wcześniej prokuratura postawiła mu zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego.

Maluchy największych gryzoni czekają na imiona

- To dla nas wielkie szczęście – cieszy się Grażyna Naczyk z gdańskiego ZOO. W ogrodzie urodziły się dwie kapibary. Opiekunowie zwierząt zdecydowali się podzielić błogostanem z mieszkańcami i ogłosili konkurs na imiona dla maluchów.

"Jako kocha, to poczeka". Serduszko zamiast mandatu

- Uff... myślałem, że będzie mandat, a tu taka niespodzianka! - cieszy się kierowca zatrzymany przez łódzką drogówkę za przekroczenie prędkości. Bo zamiast kary, dostał prezent. - Z okazji walentynek rozdajemy wszystkim skontrolowanym kierowcom serduszka z napisem "jak kocha, to poczeka" - opowiada asp. Aneta Sobieraj z łódzkiej policji. O tym, że kontrola skończy się pouczeniem, kierowcy dowiadywali się na jej koniec. Nietypowej akcji przyglądała się ekipa TVN24.

Od wypadku prezydenckiej limuzyny mija rok. Prokuratorzy czekają na kolejną opinię

Od kolizji limuzyny prezydenta Andrzeja Dudy na opolskim odcinku A4 wkrótce minie rok. Do zdarzenia doszło na skutek pęknięcia opony - to wiadomo od samego początku. Jednak prokuratorzy wciąż badają, jaki mechanizm doprowadził do zniszczenia opony. Czekają na kolejną ekspertyzę biegłych, która ma wyjaśnić, czy czujniki ciśnienia zamontowane w oponie były sprawne. Opinia ma być gotowa do końca lutego.

"Są świadkowie, którzy nie słyszeli sygnałów dźwiękowych"

- Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wyjaśnienie statusu kolumny rządowej ma bezpośrednie przełożenie na sytuację mojego klienta - powiedział w TVN24 Władysław Pociej, adwokat kierowcy, który fiatem seicento miał wjechać w kolumnę premier Beaty Szydło. Mecenas apelował o zgłaszanie się świadków wypadku.

"To jest morderca mojego dziecka". Mąż zabitej usłyszał zarzut, nie przyznaje się do winy

Zwłoki 33-letniej Agnieszki Rams znalezione zostały w spalonym samochodzie przy drodze. Prokuratorzy uważają jednak, że kobieta zginęła wcześniej, a wypadek miał na celu zatarcie śladów morderstwa. Mimo wyraźnych poszlak, sprawy nie udawało się zakończyć. Teraz, po dwóch latach, na terenie Niemiec zatrzymany został Karol R. - mąż zamordowanej. Usłyszał zarzut, nie przyznaje się do winy. Reportaż programu "Uwaga!" TVN.

Wynajem sali, bilety i tłumacz. Prawie 40 tys. zł za organizację wykładu ojca Jannigera

Ministerstwo obrony narodowej zapłaciło za zorganizowanie grudniowego wykładu ojca Edmunda Jannigera - Roberta Schwartza - ponad 38 tys. złotych - wynika z informacji przedstawionych przez resort. Wśród kosztów, jakie poniesiono w związku z przyjazdem uczonego wymieniono bilety lotnicze, wynajęcie sali i usługi tłumacza. Okazuje się także, że młody współpracownik Antoniego Macierewicza znów zatrudniony jest w ministerstwie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Pani sekretarka wskazała mi zydelek". Były szef SKW o swojej dymisji

Były szef SKW gen. Piotr Pytel wspominał w "Kropce nad i" okoliczności, w jakich wręczono mu dymisję ze stanowiska. Jak wspominał, w MON - gdzie go wezwano - nie spotkał się z szefem resortu Antonim Macierewiczem, a rzecznikiem ministerstwa Bartłomiejem Misiewiczem. - To sytuacja z kategorii groteskowych i śmiesznych - komentował.

Były szef SKW: poseł PiS zamknął nas i zaproponował deal ws. Macierewicza

Jeden z posłów PiS zaproponował mi następujący deal: w zamian za nietykalność przestaję "robić sprawę" na Macierewicza - powiedział w "Kropce nad i" gen. Piotr Pytel. Były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego opisał w ten sposób incydent, do jakiego miało dojść w czasach, kiedy stał na czele SKW. Dodał, że do dziś nie wie, jaką "sprawę" wspomniany polityk miał na myśli. (Rozmowa z 13.02.2017)

"Myślę, że pomylił nazwiska". Były szef BOR odpowiada Błaszczakowi

Od 6 lat pan minister Błaszczak publicznie dyskredytuje mnie. Będzie miał duży problem z posprzątaniem po Andrzeju Pawlikowskim - powiedział w "Faktach po Faktach" gen. Marian Janicki, który był szefem Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2013. Pawlikowski pełnił tę funkcję dwukrotnie w latach 2006-2007 oraz 2015-2017.

Samochody kolumny uprzywilejowanej powinny jechać "zderzak w zderzak"

- Powinny być sygnalizacje świetlne i sygnalizacje dźwiękowe, powinni blisko siebie jechać. Tak się szkoli kierowców - ocenił nagranie z przejazdu kolumny rządowej, które dostaliśmy na Kontakt24, płk Leszek Baran (Fundacja Byłych Funkcjonariuszy BOR). - Widocznie coś było nie zachowane, skoro ten samochód seicento mógł wjechać pomiędzy te samochody - mówił.

Wypadek premier Szydło – protokół rozbieżności

Nie ustają wątpliwości wokół piątkowego wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Adwokat podejrzanego o sprawstwo kierowcy seicento zarzuca policji zaniechania. Brak też jednoznacznych ustaleń czy trzy rządowe limuzyny spełniały wszystkie warunki kolumny pojazdów uprzywilejowanych.