Minister zdrowia dostał polecenie, by przygotować instruktaż dla obywateli, jak się zachowywać, aby ustrzec się przed ebolą - poinformowała Ewa Kopacz. Premier, która w czwartek rozmawiała o zagrożeniu związanym z epidemią z prezydentem Francji Francois Hollande’em, podkreśliła, że istotne jest, "by wyznaczyć jeden europejski kierunek działania w tej sprawie". - Tego wirusa zlekceważyć nie można - mówiła.

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała wniosek resortu finansów, by o blisko 3 mln zł zwiększyć wydatki na utrzymanie cudzoziemców ubiegających się w Polsce o status uchodźców. Przesunięcie środków ma być dokonane m.in. z rezerwy celowej dot. przeciwdziałaniu korupcji.

150-kilogramową bombę głębinową znaleziono w czwartek podczas prac związanych z umacnianiem skarp Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. W piątek ekipa płetwonurków sprawdzi czy niewybuch jest uzbrojony. Następnie zostanie on zdetonowany.

Komentowanie tego jest poniżej godności szefa MON - tak minister obrony narodowej odpowiedział w "Kropce nad i" na groźby rosyjskich separatystów względem Polski. Zdaniem Tomasza Siemoniaka nie mamy się czego bać, bo "mamy zdolności obronne". Jego zdaniem uspokoić nas powinno także to, że jesteśmy w NATO.

Główny podejrzany w aferze podsłuchowej informatorem służb specjalnych? - Sam domysł wskazuje na to, że coś jest na rzeczy - powiedział Jacek Kurski. Gość "Faktów po Faktach" dopytywał o obiecany przez Donalda Tuska raport wyjaśniający aferę podsłuchową. - Jedyny organ, który może tę sprawę badać, to prokuratura (…). Istotną kwestią jest rola pana Falenty. Czy reprezentował siebie, grupę przestępczą, czy jest niewinny - odpowiedział Adam Szejnfeld.

Siedem osób zostało rannych w kopalni węgla Janina w Libiążu w Małopolsce. Pod ziemią wykoleił się jeden z wagonów, którym górnicy jechali do miejsca pracy. Powodem był rozjazd torów - poinformowała rzeczniczka zakładu.

Ambasada RP w Moskwie zabrała głos w sprawie rosyjskiego pomnika jeńców bolszewickich, który miałby powstać w Krakowie. W oświadczeniu napisano, że środowa publikacja "Komsomolskiej Prawdy" dotycząca pomysłu budowy monumentu "Zamęczonych w polskich obozach śmierci", nie służy poszukiwaniu porozumienia między Polską i Rosją.

Doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - fałszerstwa dokumentów wyborczych - złoży miejska komisja wyborcza w Olsztynie. Chodzi o 2 podpisy poparcia na listach kandydatów na radnych z komitetu prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Jednak jak twierdzi pełnomocnik komitetu, podpisy zostały wykryte przez panią, która reprezentuje konkurencyjny dla komitet.

Paweł Wojtunik, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie wyklucza, że był inwigilowany w związku z tzw. aferą podsłuchową - takie informacje padły na posiedzeniu sejmowej komisji do spraw służb specjalnych, wynika z informacji tvn24.pl. - Nie komentujemy. Posiedzenie miało klauzulę tajności - mówi nam rzecznik CBA. Prokuratura nie odpowiada na pytania, czy zleciła służbom takie działania ani, czy będzie sprawdzać, czy doszło do inwigilacji szefa CBA.

Nie ma kompromisu w sprawie wysokości podatku od smartfonów i tabletów. Czwartkowe spotkanie za zamkniętymi drzwiami pomiędzy przedstawicielami organizacji zrzeszających twórców a producentami sprzętu zakończyło się fiaskiem - dowiedział się portal tvn24.pl. - To już nie jest konflikt, to otwarta wojna - przyznają zgodnie jego uczestnicy. Winą za tę sytuację obarczają siebie nawzajem. A ministerstwo kultury, które ma zdecydować o opłacie, milczy, bo nie chce wziąć odpowiedzialności za niepopularny projekt.

Marek Falenta, główny podejrzany w aferze podsłuchowej, może być informatorem służb specjalnych - sugeruje "Gazeta Wyborcza". Falenta zarzuty odpiera. "Nie jestem i nigdy nie byłem współpracownikiem ani ABW, ani CBA" - przekonuje.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie znalazło jakichkolwiek śladów, z których miałoby wynikać, że było w posiadaniu informacji o podsłuchach w restauracji Sowa & Przyjaciele i Amber Room - przekazał szef CBA Paweł Wojtunik po przesłuchaniu przez sejmową komisję ds. służb specjalnych.