"Jedyna nadzieja opozycji to Donald Tusk"

Dzisiejsza opozycja w swoim gronie liderów nie ma osoby, w której upatrują kandydata w wyborach prezydenckich - mówił w programie "Tak jest" w TVN24 Krzysztof Łapiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. - Muszą posiłkować się Donaldem Tuskiem - dodał.

Kulisy kolizji SOP. Nieoficjalnie: dachowanie po złamaniu przepisów

To nadmierna prędkość była przyczyną kolizji auta Służby Ochrony Państwa, w której ucierpiało czterech funkcjonariuszy - wynika z pierwszych ustaleń policji. Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, była to przynajmniej trzecia kolizja od momentu rozwiązania Biura Ochrony Rządu i powstania Służby Ochrony Państwa.

"Kaczyński w 2014 roku był u  nas i całował nasze ręce"

Mimo serii spotkań z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości, rodzice niepełnosprawnych dzieci nie przerywają protestu. Żądają spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim albo prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. - My z Sejmu nie wychodzimy - powiedziała Iwona Hartwich, jedna z protestujących matek.

Po wymianie prezesów i wiceprezesów "w sądach nie zmieniło się nic"

To jak ministerstwo tłumaczyło zmiany na stanowiskach kierowniczych, prowadzi do wniosku, że cała zmiana służyła tylko wymianie kadrowej - mówiła w czwartek w TVN24 Małgorzata Szuleka z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Organizacja opublikowała raport dotyczący odwołań prezesów i wiceprezesów sądów przez ministra sprawiedliwości.

"Widziałem ludzi skaczących z okien"

Świadek powstania w getcie warszawskim Stanisław Zalewski wspominał wydarzenia sprzed 75 lat. Powiedział, że Niemcy, chcąc stłumić powstanie, "zastosowali taktykę spalonych domów", podkładając ogień w każdym budynku w getcie. - Ludzie, którzy nie mogli wyjść, skakali. Ja sam widziałem ludzi skaczących z okien na podwórze - opowiadał poruszony. Prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych uczestniczył w uroczystościach upamiętniających powstanie w getcie.

Kuchciński na spotkaniu z wyborcami o "odszczurzaniu" i Polsce

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński 15 kwietnia na spotkaniu z wyborcami stwierdził, że Prawo i Sprawiedliwość "odbudowuje dom". Wyjaśnił jednak, że PiS Polski "nie może odgrzybić, odszczurzyć" jak domu, bo musi "dbać o zdrowie obywateli". W czwartek wieczorem na Twitterze napisał, że "posłużył się przenośnią, która nie miała na celu nikogo obrazić".

Rodzina Igora Stachowiaka chce, by byli policjanci odpowiadali za zabójstwo

Rodzina Igora Stachowiaka, który zmarł we wrocławskim komisariacie policji, chce by funkcjonariusze odpowiadali za zabójstwo 25-latka. Tymczasem byli już policjanci zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad mężczyzną, który był pozbawiony wolności. Wniosek pełnomocników rodziny Stachowiaka trafił do wrocławskiego sądu.

Mają po czternaście lat, umówiły się w sieci z mężczyznami. Jeden z nich ma zarzut gwałtu

Dwie czternastolatki spotkały się z dorosłymi mężczyznami. Doszło do tego w tym samym mieście i miesiącu, ale dziewczyny nie są koleżankami i mężczyźni też są sobie obcy. Poznały ich przez internet, wiedziały ile oni mają lat i wzajemnie. Policja ostrzega rodziców, bo te "randki" nie skończyły się dobrze. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, jeden z nich gwałtu na nieletniej.

"Zaatakowali nas Żydzi i polscy bandyci". Prezydent cytuje kata getta

To było powstanie ludzi, którzy zachowali godność i zdecydowali, że zachowają ją do samego końca, że zginą z bronią w ręku - mówił w 75. rocznicę powstania w warszawskim getcie prezydent Andrzej Duda. - Oni nie chcieli przeżyć. Dumnie stanęli po to, żeby pokazać Niemcom, że Żydzi nie dadzą się tak całkowicie pokonać i podeptać, że to będzie kosztowało także niemieckie życie - dodał.

Gawłowski w areszcie. Zarząd PO zdecydował, kto go zastąpi

Obowiązki sekretarza generalnego PO będzie wykonywał poseł Robert Tyszkiewicz. Z kolei obowiązki szefa regionu zachodniopomorskiego Platformy przejmie poseł Arkadiusz Marchewka. Poinformował o tym po czwartkowym posiedzeniu Zarządu Krajowego Platformy rzecznik partii Jan Grabiec.

Znaleźli osadę sprzed dwóch tysięcy lat

Robili badania przed budową obwodnicy, znaleźli pozostałości osady sprzed blisko dwóch tysięcy lat. Odkryli wiele hektarów osady, wyraźnie podzielonej na strefy: mieszkalną i gospodarczą. Znaleźli między innymi: pozostałości dwóch pieców, kilka tysięcy fragmentów bogato ornamentowanych naczyń, dwa żarna, kilka sierpów, a nawet dwie monety z wizerunkami cesarza i jego żony. - Nie spodziewaliśmy się, że na tym terenie mieszkało kiedyś tyle ludzi - mówią archeolodzy.

Przetrwał Auschwitz, ale gdy wrócił do Warszawy, "serce mu pękło"

- Wróciłem z obozu do Łodzi. Po kilku dniach pojechałem do Warszawy - wspomina Jehuda Widawski, najstarszy żyjący więzień obozu w Auschwitz, który przed wojną mieszkał w stolicy. Jak mówi, na widok tego, co zostało z miasta, "serce mu pękło". - Do getta nie dało się wjechać taksówką. Dorożką tylko trochę. Wszędzie gruzy - opowiada.

"Znalazłem wsparcie w najważniejszych ustach naszego obozu"

- Pomoc samorządu, pomoc państwa czy pomoc innych instytucji powinna mieć jedno kryterium: sytuację finansową adresata - powiedział w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Tadeusz Cymański, odnosząc się do ewentualnych zmian w programie 500 plus. Pytany, czy istnieje możliwość podwyższenia progu dochodowego na pierwsze dziecko lub wydłużenia okresu otrzymywania świadczenia, odpowiedział, że "istnieje pole manewru, modyfikacji, zmian". - Co więcej, znalazłem wsparcie w najważniejszych ustach naszego obozu - dodał.