11 kwietnia apelacja w procesie wrocławskiego bombera

Na 11 kwietnia Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wyznaczył termin procesu apelacyjnego Pawła R. skazanego w I instancji na 20 lat więzienia za podłożenie ładunku wybuchowego w autobusie. Od wyroku odwołały się zarówno prokuratura, jak i obrona.

Premier: rozmawiamy z naszymi przyjaciółmi z USA i Izraela

Wyłączną winę za wszystkie zbrodnie, które były popełnione w czasach II wojny światowej na polskiej ziemi ponoszą hitlerowskie Niemcy - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytania o spór wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Dodał, że prowadzone są rozmowy z partnerami z USA i Izraelem. Zaznaczył przy tym, że "Polska jest krajem suwerennym" i może ustanawiać własne prawodawstwo.

"Taka jestem". Magdalena Cielecka o komentarzach po zdjęciu bez makijażu

- Jest ważne, żeby zachować pewne proporcje i jakiś zdrowy rozsądek w tym, kim tak naprawdę jesteśmy - powiedziała. Gość "Wstajesz i wiesz" w TVN24 z okazji 46. urodzin życzyła sobie i Polakom więcej wspólnoty i otwartości. Aktorka opowiedziała też o reakcjach w internecie po opublikowaniu swojego zdjęcia bez retuszu.

25 lat tatrzańskiego Sokoła w służbie TOPR

Śmigłowiec W-3A Sokół już od ćwierćwiecza ratuje życie i zdrowie turystów w Tatrach. Tylko w ostatnich trzech latach Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przeprowadziło prawie 600 akcji z udziałem śmigłowca, pomagając ponad 700 poszkodowanym.

Hermeliński o ustawie o IPN: uważam, że jest niekonstytucyjna

Jest obowiązek wszczęcia postępowania. Nie ma takiej możliwości, że prokurator nic nie robi - powiedział w czwartek w dogrywce "Jeden na jeden" w TVN24 Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej, były sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Skomentował w ten sposób słowa marszałka Senatu, że po wejściu w życie znowelizowana ustawa o IPN przez jakiś czas "nie będzie działać".

"Szanowny Panie Gistapo"



Program "Czarno na białym" TVN24 pokazał donosy, jakie Polacy pisali na Żydów do gestapo. Te akurat do adresata nigdy nie dotarły - też dzięki Polakom, pracownikom poczty, którzy te listy przejęli. To tylko jeden z przykładów tego, że ta wojenna historia, do której nagle wracają politycy, nie jest ani czarna, ani biała.


Obietnica szybkiego zarobku i miliony strat

Inwestowanie w dzieła sztuki nie zawsze się opłaca. Przekonali się o tym inwestorzy skuszeni chęcią szybkiego zarobku. Mieli zyskać na zakupionych w galerii sztuki rzeźbach nawet 18 procent w skali roku, a część z nich nie zobaczyła ani złotówki. Postępowanie prokuratury dotyczy kwoty około 300 milionów złotych. Więcej w "Superwizjerze" - w sobotę o godz. 20 w TVN24.

Kontrowersyjny spot w sprawie ustawy o IPN zdjęty

Po zmasowanej krytyce Fundacja Rodziny Rudermanów zdjęła wieczorem w środę z portalu YouTube klip, w którym powtarzają się słowa o "polskim Holokauście". Materiał z konta fundacji zniknął po apelu dyrektora Jewish Community Center w Krakowie.

Były premier o słowach Morawieckiego: jakby oskarżać ofiarę, że wykopała sobie grób

Oczywiście wśród Żydów w czasie wojny zdarzali się i konfidenci, i ci z Judenratów, i z policji żydowskich w gettach. Ale rację mają ci, którzy mówią, że to było tak, jakby oskarżyć ofiarę, człowieka, który za chwilę zostanie zamordowany o współudział, ponieważ ten człowiek na polecenie wykopał dla siebie grób - stwierdził w "Kropce nad i" były premier Włodzimierz Cimoszewicz, komentując wypowiedź premiera Morawieckiego o "żydowskich sprawcach".

"Jak się zrobiło głupstwo, na którym kraj cierpi, to się wychodzi i mówi: popełniliśmy błąd"

Najlepiej byłoby dla Polski i jej wizerunku międzynarodowego, żeby ten rząd i większość parlamentarna w tej sprawie milczeli od początku - ocenił w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, historyk i były szef MSW. Skomentował w ten sposób kontrowersje związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Teraz jesteśmy w bardzo poważnej sytuacji, z której rozpaczliwie próbują rządzący wybrnąć. Prawdę mówiąc, cały czas dolewając oliwy do płomienia - dodał.

Prezydent Tarnobrzega zatrzymany przez CBA

Prezydent Tarnobrzega został zatrzymany w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak przekazali śledczy, Grzegorz K. miał przyjąć 20 tysięcy złotych korzyści majątkowej w gotówce. Do zatrzymania doszło w gabinecie prezydenta - dowiedziała się tvn24.pl.