Śmierć dziecka w samochodzie przed sklepem. Znana jest wstępna przyczyna

Kobieta zostawiła ośmiomiesięczne dziecko w samochodzie i poszła na zakupy. Kiedy wróciła, dziewczynka nie żyła. Po pierwszej sekcji zwłok biegli orzekli, że przyczyną śmierci była ostra niewydolność oddechowo-krążeniowa. Nie wiadomo jednak, co do niej doprowadziło. Mimo braku odpowiedzi na to pytanie, prokuratura postawiła matce dziecka zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Wstrząsające efekty dziennikarskiego śledztwa. "Polscy neonaziści" w "Superwizjerze"

Duma i Nowoczesność - to jedna z organizacji pożytku publicznego. Jej wiceprezes odpowiedzialny jest za "happening" w Katowicach, w czasie którego na szubienicach powieszono portrety europosłów Platformy Obywatelskiej. Dziennikarze "Superwizjera" przeniknęli do szeregów organizacji, żeby dowiedzieć się, kim są jej członkowie i jaką działalność prowadzą. Reportaż Bertolda Kittla, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego. "Polscy neonaziści" w sobotę o 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Wychowawca z domu dziecka z zarzutami molestowania

Od dwóch do 12 lat więzienia grozi 29-letniemu wychowawcy z powiatowego Domu Dziecka w Sulęcinie (Lubuskie) podejrzanemu o doprowadzenie małoletniej wychowanki placówki do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. - Mężczyzna jest w areszcie - poinformował Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

27 osób bez dachu nad głową. Przez Fryderykę

Silny podmuch wiatru zerwał niemal całe poszycie dachowe z budynku wielorodzinnego w Stroniu Śląskim (woj. dolnośląskie). - W okolicy nie ma ani jednego powalonego drzewa, nic się nie działo na drogach, ale natura zadziałała tak, że mamy w środku miejscowości zerwany dach - mówi burmistrz Stronia Śląskiego.

Wojsko przygotowane na wypadek pogorszenia pogody - zapewnia minister obrony

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z ministrami: obrony Mariuszem Błaszczakiem, zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz energii Krzysztofem Tchórzewskim. - Szef MON Mariusz Błaszczak zapewnił, że wojsko jest przygotowane na ewentualne pogorszenie się sytuacji pogodowej - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

"Poczułem, że auto zaczęło się kiwać". Silny wiatr przewrócił ciężarówkę

Wypadki, ponad 54 tysiące odbiorców bez prądu oraz utrudnienia na drogach i w ruchu lotniczym. Do Polski dotarł orkan Fryderyka. W większości regionów kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia. Na krajowej trójce między Legnicą a Jaworem silny wiatr przewrócił ciężarówkę. Z samochodu wyciekło paliwo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Dziś spotkanie ministra zdrowia z rezydentami

W piątek o godzinie 17 protestujący lekarze po raz pierwszy spotkają się z nowym ministrem zdrowia. W ubiegłym tygodniu Łukasz Szumowski zapowiadał, że "dialog z rezydentami jest dla niego bardzo ważny". Według szacunków Ministerstwa Zdrowia dotychczas klauzulę opt-out wypowiedziało 3 872 lekarzy, jednak zdaniem protestujących takich wypowiedzeń jest około 5 tysięcy.

Macierewicz ujawnił kulisy dymisji. Karczewski: "mało prawdopodobne"

Odwołaniem ze stanowiska był zaskoczony, choć w szczegóły wchodzić nie chciał. Antoni Macierewicz zdradza kulisy swojej dymisji. Jak twierdzi, dowiedział się o niej dopiero, gdy przyjechał do Pałacu Prezydenckiego. Innego zdania jest jednak marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Według niego, Jarosław Kaczyński poinformował Macierewicza o dymisji. Materiał programu "Polska i Świat".

Nie chcą pracować za mniej niż rezydenci. Trzydziestu lekarzy odchodzi ze szpitala

- Zaczniemy limitować przyjęcia, ograniczać, bądź kierować na inne obiekty - alarmuje Tadeusz Goździkiewicz, dyrektor szpitala w Choroszczy. Największy w kraju szpital psychiatryczny znalazł się w dramatycznej sytuacji. Z pracy zrezygnowało trzydziestu lekarzy. To wybitni specjaliści, którym kazano pracować za stawki mniejsze niż otrzymują rezydenci. Materiał "Polska i Świat".

Prezydent w Nowym Jorku: Polska uznaje za niedopuszczalne używanie broni chemicznej

Polska będzie nadal dążyć do tego, aby nasz świat był bezpieczny od zagrożeń nuklearnych. Niszczycielskie następstwa użycia broni masowego rażenia nie zatrzymałyby się na granicach, lecz objęły cały świat. Dlatego powinniśmy ściśle współpracować w ramach ONZ, aby upewnić się, że nigdy się to nie wydarzy - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.