Najnowsze

Banksy dziękuje medykom. Jego praca pojawiła się w szpitalu

Najnowsze

Autor:
gg//mro
Źródło:
CNN
Banksy - nowa praca "Game Changer"
Banksy - nowa praca "Game Changer"
wideo 2/4
banksy

Banksy 6 maja opublikował na swoim koncie na Instagramie zdjęcie pracy, którą stworzył dla Szpitala Klinicznego w Southampton w Wielkiej Brytanii. Artysta złożył hołd wszystkim pracownikom medycznym. Post w niecałą dobę polubiły dwa miliony użytkowników zostawiając pod nim ponad 20 tysięcy komentarzy.

Banksy swoją nową pracę podpisał "Game Changer", co w wolnym tłumaczeniu możemy rozumieć jako "Przełom". Kilkuletni chłopiec w ogrodniczkach, bawi się zabawkami. A właściwie jedną zabawką - figurką pielęgniarki-superbohaterki. Czerwony krzyż na jej fartuchu jest jedynym kolorowym elementem pracy. Obok dziecka jest kosz, w nim nieużywane figurki - Batmana i Spidermana.

Mająca jeden metr kwadratowy praca Banksy’ego wisi w korytarzu Szpitala Klinicznego w Southampton w Wielkiej Brytanii. Jak informuje BBC, artysta dołączył do niej krótki list.

- Dziękuję za wszystko, co robicie. Mam nadzieję, że rysunek rozjaśni trochę to miejsce, nawet jeśli jest czarno-biały - napisał.

Mural zostanie w szpitalu do jesieni. Później będzie można go kupić na licytacji, a pieniądze ze sprzedaży wesprą brytyjską służbę zdrowia.

"Kolejny niesamowity przekaz!"

Post na Instagramie w ciągu niecałej doby polubiły dwa miliony internautów, komentując go ponad 20 tysięcy razy. - Kolejny niesamowity przekaz! - napisała pewna kobieta. - Bohaterowie nigdy nie uważają się za bohaterów - podkreślił komentujący. - Czapki z głów dla wszystkich, którzy pracują w szpitalach - podsumował inny mężczyzna.

"Game Changer" to druga praca, którą w czasie pandemii COVID-19 pokazał Banksy. Pierwsza odnosiła się do życia i pracy w samoizolacji. Zobacz >> Banksy tworzy w trakcie domowej izolacji. "Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję z domu".

Autor:gg//mro

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Źródło: instagram.com/banksy

Pozostałe wiadomości