Łódź

Łódź

Policja publikowała wizerunek mężczyzny, który w połowie marca zaatakował pracownika straży jasnogórskiej. Do zdarzenia doszło chwilę po tym, jak mężczyzna został wyproszony z kaplicy przez ochronę, bo nie miał na sobie maseczki. Po wyjściu na zewnątrz - co zarejestrowały kamery - uderzył jednego ze strażników w twarz i go przewrócił. W środę podejrzany sam się zgłosił w komisariacie policji. Prokurator przedstawił mu zarzuty. Sąd na areszt się nie zgodził.

Ma kilkanaście metrów długości i został rozciągnięty pomiędzy dwoma drzewami w lesie nad ulicą. Dzięki niemu pod kołami samochodów ma mniej ginąć wiewiórek z Lasu Łagiewnickiego.

Trzydziestoletni mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala po wypadku, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Wyskoki (woj. łódzkie). Policjanci ustalili, że poszkodowany kierował samochodem osobowym, który wyprzedzał sznur samochodów i czołowo zderzył się z ciężarówką jadącą z przeciwka.

Dariusz Jakóbik, dyrektor XXXIV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, zasłynął wprowadzeniem regulaminu, który zabraniał uczniom między innymi wykorzystywania błyskawic ze Strajku Kobiet. Przez władze Łodzi został zawieszony w pełnieniu funkcji za naruszanie praw i dóbr uczniów. Jednak teraz został odznaczony przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Za "szczególne zasługi dla oświaty i wychowania" otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.