Łódź

Łódź

Gdzie jeździ najwięcej łódzkich cyklistów i gdzie trzeba poprawić infrastrukturę rowerową? Na te pytania odpowiada dokument stworzony przez Fundację Fenomen, który został opracowany dzięki European Cycyle Challenge 2014. Magistrat zapowiada, że na pewno weźmie to pod uwagę przy inwestycjach rowerowych.

Ruszyły prace związane z budową peronów podziemnego dworca Łódź Fabryczna. Powstaje także nadziemne rusztowanie, które posłuży do montażu stalowej konstrukcji dachu. Od września mają ruszyć prace związane z układaniem torów kolejowych.

Prokuratura w Radomsku wysłała do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko dentyście, który miał usunąć zdrowy ząb swojemu pacjentowi. Dodatkowo śledczy zarzucają Dariuszowi N. narażanie swojego klienta na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Stomatolog podczas zabiegu miał być pijany. Może trafić za kratki na dwa lata.

Ominięcie korków przy autostradowych bramkach poboru opłat dzięki urządzeniu wielkości pudełka od zapałek. Od 15 lipca na bramkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA wydzielone zostaną pasy dla posiadaczy urządzeń poboru opłat viaAUTO. W Strykowie pod Łodzią drogowcy już rozpoczęli wyznaczanie pasów dla użytkowników tego systemu.

Prokuratura w Łodzi skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, który podając się za kominiarza, oszukał ponad 200 osób. Według śledczych oskarżony bez uprawnień wykonywał przegląd przewodów kominowych za co pobierał opłaty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Mieszkańcy Sieradza mają swoją kartę dużych rodzin. Dzięki niej taniej będzie m.in. na basenie i w komunikacji miejskiej. Ci, którzy chcą z niej skorzystać, mogą już złożyć wniosek o jej wydanie.