Łódź

Łódź

Pod jednym dachem z białymi lwiątkami. "Są jak małe dzieci"

Miauczą gdy są głodne, senne albo po prostu trzeba je przytulić. - Jestem dla nich jak kocia mama - uśmiecha się Anna Pabich z Borysewa (łódzkie). Odwiedziliśmy z naszą kamerą rodzinę, która opiekuje się unikatowymi białymi lwami, które przyszły na świat kilka dni temu.

Czyszczą buty, śpiewają i... klną. Tak wygląda walka o władzę w Łodzi

- Zostałem pucybutem, bo chcę pokazać, że będę służył łodzianom - mówi John Godson, który od poniedziałku poleruje buty swoim wyborcom. Pozostali kandydaci mają inne, ale nie mniej wyraziste pomysły na kampanię: Joannie Kopcińskiej śpiewa jeden z Trubadurów, Wojciech Łaszkiewicz pyta "Co cię wk...a?", a Wenancjusz Filip Szuster prowadzi... wirtualną kampanię.

Skazany wójt znów startuje. "Najwyżej straci mandat"

Wójt gminy Łyszkowice na początku października usłyszał wyrok za rozliczanie "wirtualnych" podróży służbowych i nadużywanie władzy. Mimo to startuje w tegorocznych wyborach. Może to zrobić, bo wyrok na razie jest nieprawomocny. - Nawet jak wygra, to straci mandat z momentem uprawomocnienia się wyroku - przekonuje Państwowa Komisja Wyborcza.

Prokuratura bada listy poparcia dla PO. "Mówią, że to nie ich podpisy"

Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście wszczęła postępowanie dotyczące ewentualnego podrobienia podpisów na listach poparcia dla komitetu wyborczego PO w tegorocznych wyborach do PE. Kilkadziesiąt osób, których nazwiska widnieją na listach, nie przyznaje się do składania takiego podpisu. Zdaniem szefa PO w woj. łódzkim sprawa "wygląda na prowokację".

Dwa mandaty w 85 sekund. "Skok na kasę" czy "troska o bezpieczeństwo"?

- Mandat za prędkość? To mogę zrozumieć, ale to, że dwa fotoradary łapią mnie w ciągu minuty, to już zwykły skok na kasę! - denerwuje się łodzianka, która w lipcu jechała przez Biały Bór (zachodniopomorskie) nad morze. - Nie chodzi o pieniądze, tylko bezpieczeństwo - zapewnia burmistrz Białego Boru.

Wybuch bulti z gazem w kamienicy, trzy osoby ranne

Trzy osoby ucierpiały w wyniku wybuchu butli z gazem w łódzkiej kamienicy. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. - Jedną z osób musieliśmy ewakuować z okna za pomocą podnośnika - mówi tvn24.pl kpt. Adam Antczak z łódzkiej straży pożarnej.

Łódzki mural jak płaskorzeźba. Zobacz, jak powstawał

Chociaż w Łodzi roi się od niezwykłych murali, ten i tak wyróżnia się z tłumu. Niezwykły obraz na ścianie jednej z kamienic w sercu miasta został "namalowany" za pomocą wiertarek i młotów. Jego autorem jest gwiazda światowego street artu, portugaliczyk Vhils.

Biletomaty są dla tych, co bilet już mają. "Niech pan wysiada, bo będzie mandat!"

- Halo, biletomat w tramwaju nie działa - zgłaszamy na infolinii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. - A nie ma pan gotówki? To niech pan wysiada, bo będzie mandat! Wiem, że pan chciał kupić, ale taki jest regulamin - słyszymy w słuchawce. Portal tvn24.pl sprawdził, ile (nerwów) pasażera może kosztować awaria biletomatów.

Tragiczny pościg policyjny, dwie osoby nie żyją. Funkcjonariusz stanie przed sądem

Gonił przestępcę, spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby: policjant, z którym był na służbie, oraz przypadkowy kierowca, który znalazł się na drodze rozpędzonego radiowozu. Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia w sprawie 35-letniego policjanta, który w lutym doprowadził do wypadku w centrum miasta. Funkcjonariusz może trafić za kratki na 8 lat.

"Kółka wpadały i młody nieraz przeleciał i wylądował głową na betonie". A po remoncie przejścia? "Jest gorzej"

- Coś takiego się w głowie nie mieści... Tu po prostu nie można przejechać - denerwuje się niepełnosprawna mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego. Emocje kobiety, podobnie jak innych niepełnosprawnych mieszkańców i matek z dziećmi w wózkach budzi nowe przejście dla pieszych w centrum miasta. Reporterka TTV sprawdziła, jak wygląda "survival", który mieszkańcom zgotowali urzędnicy.

Przegląd prasy: Boisko na nieodrolnionej ziemi. Opozycja: to kampania, zapłacimy pół miliona kary

Jeszcze tydzień temu wójt gminy Łęczyca (łódzkie) z pompą otwierał centrum sportowe przy jednej ze szkół podstawowych. - Tak się spieszył przed wyborami, że zapomniał odrolnić gruntów i teraz gmina zapłaci karę - alarmują opozycyjni radni. Kara może być wysoka, bo rzekome niedopatrzenie ma kosztować, ich zdaniem, ponad 500 tys. złotych. Wójt twierdzi, że alarm podnoszony jest niesłusznie.

Dramatyczny wypadek w centrum Łodzi. "Głowę młodego przygniotło auto"

Cztery osoby ucierpiały w wypadku, do którego doszło w środę przed południem w centrum Łodzi. – Nie wiedziałem co się działo, był huk a potem wpadliśmy na latarnię, samochód się przewrócił na uwięzioną przy drzwiach głowę "młodego" – mówi nam jeden z uczestników zderzenia busa z samochodem osobowym. Jedna osoba jest w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Pielęgniarka podrobiła 160 recept. "Musiałam się leczyć"

Chciała zaoszczędzić na lekach, więc fałszowała recepty. 42-letnia pielęgniarka z Łodzi wyłudziła z NFZ ponad 10 tys. złotych. - Kobieta tłumaczyła, że jest schorowana i potrzebowała dostępu do leków. Oskarżona chce dobrowolnie poddać się karze.

Ratownik: od razu wiedziałem, że to pic na wodę, nie ebola

Dotarliśmy do ratownika medycznego, który jako pierwszy miał styczność z mężczyzną podejrzewanym o zakażenie wirusem ebola. - Bardziej przypominał pijanego niż chorego. Kiedy zobaczył nas w kombinezonach, nie wiedział, co się dzieje - mówi w rozmowie z tvn24.pl Rafał Skoneczko, pracownik pogotowia. Już wiadomo, że 38-latek nie był chory na ebolę. Postępowanie epidemiologiczne w tym przypadku zostało zakończone.

Pacjent bez eboli, pogotowie z problemem. "Na nowe filtry mamy czekać kilka tygodni"

38-latek spod Warty (łódzkie) nie miał eboli, chociaż jeszcze w poniedziałek było takie podejrzenie. Do łódzkiego szpitala został przewieziony karetką ze specjalnym izolatorem transportowym. - Zanim po raz kolejny będziemy mogli go użyć, musimy wymienić filtry urządzenia. A to może potrwać kilka tygodni - informuje tvn24.pl łódzkie pogotowie. Krajowy konsultant ds. ratownictwa uspokaja: pacjenci nie będą z tego powodu zagrożeni.

Policjanci ze sprawy Olewnika uniewinnieni. Wyrok prawomocny

Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał we wtorek w mocy wyrok uniewinniający dwóch policjantów, którzy przez trzy początkowe lata pracowali przy sprawie porwania Krzysztofa Olewnika. Prokuratura zarzucała im niedopełnienie obowiązków służbowych. Wyrok jest prawomocny.

Kandydat na prezydenta Łodzi do PiS: Ukradliście mi hasło!

"Słucham łodzian, zmienię Łódź" - to hasło kandydata na prezydenta Łodzi z ramienia SLD. "Słuchać Polaków, zmieniać Polskę" - to z kolei slogan, z którym do wyborów idzie Prawo i Sprawiedliwość. Polityk lewicy nie wierzy w przypadek i twierdzi, że prawica skradła mu hasło wyborcze. Żąda przeprosin i zmiany sloganu używanego przez Prawo i Sprawiedliwość. Partia odpowiada: to żałosne.

Pijany rekordzista. Osiem sądowych zakazów prowadzenia, trzy promile w organizmie

Jechał po mieście kompletnie pijany, miał w organizmie niemal trzy promile alkoholu. Jak się okazało podczas policyjnej kontroli, 28-latek z Bełchatowa (łódzkie) miał szokująco duże doświadczenie w jeżdżeniu po alkoholu. Kierowca w momencie zatrzymania miał aktywnych… 8 sądowych zakazów prowadzenia samochodem. Tym razem mężczyzna trafił do aresztu.

"Czas na porządki" według Piotra Misztala. Straż miejska: Zaczyna od śmiecenia

Były poseł Samoobrony, milioner Piotr Misztal rozlepia swoje plakaty w całym mieście - nie ogranicza się tylko do wyznaczonych miejsc. I tak uśmiechniętą twarz kandydata na prezydenta miasta można zobaczyć na ścianach, skrzynkach transformatorowych czy słupach teatralnych. Straż miejska straszy mandatami, Misztal odpowiada: "nie będę mówił o pierdołach".

Zderzenie dwóch tirów pod Radomskiem. Jedna osoba nie żyje

Kierowca samochodu ciężarowego zginął w wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano pod Radomskiem (łódzkie). - Ustaliliśmy, że dwa tiry jadące z naprzeciwka otarły się o siebie. Element ładunku jednej z ciężarówek mógł śmiertelnie ranić kierowcę drugiego pojazdu - mówi tvn24.pl policja.

"Pijany próbował obsługiwać fotoradar". Strażnik miejski z zarzutami

Strażnik miejski z Łęczycy próbował po alkoholu obsługiwać fotoradar - poinformowała tvn24.pl prokuratura. 32-latek na miejsce kontroli pojechał służbowym samochodem. Zdaniem śledczych, już wtedy był nietrzeźwy. Funkcjonariuszowi grozi do dwóch lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy straci pracę.