Łódź

Łódź

Wtargnęli na teren elektrowni, wchodzą na komin. Protest ekologów w Bełchatowie

Sforsowali ogrodzenie elektrowni w Bełchatowie - kluczowej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Przed świtem rozpoczęli wspinaczkę na 180-metrowy komin. W akcji - jak informuje Greenpeace - uczestniczą ekolodzy z siedmiu krajów. - Domagamy się od liderów politycznych odejścia od węgla - mówią aktywiści. Przedstawiciele elektrowni informują o "poważnym naruszeniu przepisów" i zagrożeniu życia protestujących.

Nie mógł oddać prawa jazdy, bo "został okradziony". Będą nowe zarzuty dla radnego PiS

Wiesław K. miał być radnym powiatowym, ale zanim został zaprzysiężony, rozbił swoje auto o mur. Był pod wpływem alkoholu i miał przy sobie prawo jazdy, które... stracił za punkty. Dlaczego nie zwrócił dokumentu? - Oddałbym, gdybym mógł. Niestety, prawo jazdy mi skradziono. Blankiet odzyskałem, bo mi go odesłano pocztą niedługo przed kolizją - tłumaczy się Wiesław K.

Radni chcą zawierzyć miasto Matce Boskiej. "Przerost pobożności nad kompetencjami"

Radni Piotrkowa Trybunalskiego w środę będą głosować uchwałę, w której chcą "w sposób szczególny związać miasto z Najświętszą Maryją Panną, Królową Polski". Za pomysłem duchowego zawierzenia miasta stoi przewodniczący rady miejskiej. Prawicowa większość ciepło przyjęła pomysł, ale krzywią się sami duchowni. - To chora pobożność - komentuje ojciec Paweł Gużyński, dominikanin.

Prawo jazdy stracił, ale miał je przy sobie. Policja pyta o radnego PiS

Wiesław K. w ostatnich wyborach zdobył mandat radnego powiatu radomszczańskiego (woj. łódzkie) z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Przed pierwszą sesją rady jechał pijany i rozbił się na ogrodzeniu jednej z posesji. Chwilę po kraksie pokazywał funkcjonariuszom prawo jazdy. Problem w tym, że - według policji - dokumentu nie powinien w ogóle mieć przy sobie, bo go stracił za punkty karne.

Oddała mu wszystko w imię miłości. Słowacki casanova idzie do więzienia

Zakochała się bez pamięci. Żeby udowodnić szczerość swoich uczuć, przepisała na ukochanego dwa mieszkania i działkę pod miastem. Kiedy dowiedziała się, że padła ofiarą oszusta, poszła do prokuratury. Po dwóch latach zapadł wyrok. - Mam nadzieję, że moje życie przestanie przypominać koszmar - mówi w rozmowie z tvn24.pl poszkodowana.

"Zapominam o osobistych przykrościach". Zdanowska zaprzysiężona na prezydenta Łodzi

Hanna Zdanowska (PO) została w środę zaprzysiężona na prezydenta Łodzi. W trakcie ceremonii były łzy i oklaski dla pierwszej kobiety prezydent w historii miasta. - Mieszkańcy docenili to, że potrafimy działać razem, a szczególnie docenili tych, którzy potrafili odłożyć na bok polityczne spory, docenili tych, dla których Łódź jest najważniejsza - podkreśliła prezydent.

"Nie będziemy oszukiwać". Smogu może być mniej "za 5-7 lat"

Zajęliśmy się problemem smogu w sposób systemowy - powiedziała w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Zaznaczyła, że nie poleca coraz bardziej popularnych maseczek, bo nie sprawiają, że oddychamy czystszym powietrzem.

Był "rozchodniaczek", potem kolizja. Radny PiS rezygnuje z mandatu

We wtorek miał uczestniczyć jako radny w pierwszej sesji rady powiatu radomszczańskiego (woj. łódzkie). Nie będzie. Bo Wiesław K., samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości pił alkohol, a potem spowodował kolizję. W rozmowie z TVN24 przyznaje, że pił. I że rezygnuje z mandatu, który zdobył w czasie wyborów.

PSL powalczy o piąty mandat w sądzie. Jak wygra, to PiS straci łódzki sejmik

O tym, że w łódzkim sejmiku wojewódzkim władzę przejmie Prawo i Sprawiedliwość zadecydowało nieco ponad 120 głosów. Polskie Stronnictwo Ludowe twierdzi, że na ostateczny wynik wyborów wpłynęły błędy komisji wyborczych. - Unieważniono bezpodstawnie 260 głosów. W tym wiele oddanych na PSL - informują ludowcy, którzy zgłosili do sądu protest na ważność wyborów.