Met Gala 2022. Tłumy gwiazd na najważniejszym balu w świecie mody

Źródło:
tvn24.pl

Met Gala 2022 przyciągnęła tłumy gwiazd. Ich stylizacje nawiązywały do Pozłacanego Wieku - okresu amerykańskiej historii między zakończeniem wojny secesyjnej a pierwszą dekadą XX wieku. Na czerwonym dywanie królowały: złoto, srebro, biel i czerń. Były niespodzianki i zaskakujące interpretacje obowiązującego motywu.

Met Gala - czyli wernisaż specjalnej wystawy Costume Institute przy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku - powróciła z tradycyjnym dla siebie rozmachem. Przez krytyków i historyków mody ten wyjątkowy, charytatywny bal uznawany jest za najważniejsze wydarzenie w kalendarzu mody.

Jest papierkiem lakmusowym tego, kto liczy się w amerykańskim przemyśle rozrywkowym. Zwyczajowo lista osób zaproszonych (zazwyczaj do niedzieli trzymana w tajemnicy) ogranicza się do około 600 osób, a jedno zaproszenie kosztuje - według różnych źródeł - od 30 do 35 tysięcy dolarów, za rezerwację całego stolika, trzeba zapłacić od 200 do 300 tysięcy dolarów. W końcu jest to bal charytatywny, a dochód z niego trafia na potrzeby Costume Institute. W ubiegłym roku - jak podał "Washington Post" - podczas balu udało się zebrać około 16 milionów dolarów.

W tegorocznym komitecie organizacyjnym balu zasiedli: Regina King, Blake Lively, Ryan Reynolds oraz Lin-Manuel Miranda. Honorowe miejsca w komitecie po raz kolejny przypadły: redaktorce naczelnej "Vogue'a" Annie Wintour, reżyserowi i projektantowi mody Tomowi Fordowi oraz szefowi Instagrama Adamowi Mosseriemu.

Met Gala 2022 - antologia amerykańskiej mody

W tym roku zwiedzający Metropolitan Museum of Art będą mogli zobaczyć dwie wystawy poświęcone modzie. Po tym, jak wystawa z 2020 roku - w związku z wybuchem pandemii i zamknięciem instytucji wystawienniczych - pokazana została w formie wirtualnej, w 2021 roku (w związku z ciągłym realnym ryzykiem pandemicznym) zrezygnowano z tradycyjnej daty gali - czyli pierwszego poniedziałku maja - a bal odbył się 13 września. Otworzona dla widowni 18 września ekspozycja nosi tytuł "In America: A Lexicon of Fashion" ("W Ameryce: Leksykon mody"). Tegoroczna zaś: "In America: An Anthology of Fashion" ("W Ameryce: Antologia mody") i będzie można ją oglądać od 5 maja. Obie potrwają do 5 września.

Idea całego projektu nawiązuje do pytania postawionego przez Prabala Gurunga: "Who gets to be American? ("Kto może być Amerykaninem?"). Gurung, jeden z najbardziej cenionych obecnie amerykańskich projektantów mody, urodził się w Singapurze, a jego rodzice są Nepalczykami. Na zakończenie pokazu jego kolekcji wiosna/lato 2020, modele i modelki miały na sobie szarfy z tym właśnie pytaniem. Wystawy Costume Institute postawiły w centrum zainteresowania między innymi kwestie inkluzywności oraz pytania o korzenie współczesnego amerykańskiego stylu. "A Lexicon of Fashion" skupiał się na zjawiskach, twórczyniach i twórcach współczesnej mody Stanów Zjednoczonych. "An Anthology of Fashion" ma tworzyć opowieść nie tylko o tych najsłynniejszych twórcach i twórczyniach amerykańskiej mody, jak i "wielu nazwiskach zapomnianych, pominiętych bądź zepchniętych do przypisów historii mody" - zapowiadał Andrew Bolton, główny kurator Costume Institute. Bolton zwracał uwagę, że wystawa ma przedstawiać "nieopowiedzianą historię" Stanów Zjednoczonych.

W związku z tym, że ubiegłoroczna ekspozycja cały czas trwa, tegoroczna zorganizowana została w The American Wing - jednej z galerii poświęconej amerykańskiej sztuce od XVIII do początku XX wieku. Projekt zapowiada się bardzo ambitnie, ponieważ prezentowane kreacje nawiązywać będą do prac wystawionych w poszczególnych przestrzeniach galerii. "Te wnętrza prezentują przegląd ponad dwustuletniej historii amerykańskiego życia domowego - czytamy w opisie wystawy.

W niektórych pomieszczeniach pokazane zostaną trójwymiarowe, filmowe "zamrożone sceny", które powstały we współpracy z wybitnymi przedstawicielami amerykańskiej kinematografii. Za filmowe uzupełnienie wystawy odpowiadają: Martin Scorsese, Sofia Coppola, Janicza Bravo, Julie Dash, Tom Ford, Chloe Zhao, Radha Blank, Regina King i Autumn de Wilde.

Met Gala 2022 - Pozłacany Wiek

Tradycyjnie Met Gali towarzyszy temat przewodni, który powinien zostać uwzględniony w stylizacjach zaproszonych gości. W ubiegłym roku tym tematem było "American Independence" ("Amerykańska niepodległość" bądź "Amerykańska niezależność"). W tym roku stylizacje powinny spełniać dwa warunki: odnosić się do "gilded glamour" i "white tie". "Gilded glamour" nawiązuje do The Gilded Age, czyli Pozłacanego Wieku, okresu w amerykańskiej historii między zakończeniem wojny secesyjnej a pierwszą dekadą XX wieku. "White tie" natomiast jest określeniem na najbardziej uroczysty strój wieczorowy ( u mężczyzn frak, u kobiet - suknia wieczorowa do ziemi, uzupełniona rękawiczkami do łokci, a także tiarą bądź diademem).

Oczywiście, tradycją Met Gali jest to, że mało kto dosłownie traktuje motyw przewodni, a projektanci mody specjalnie dla swoich gwiazd przygotowują autorskie interpretacje głównego tematu. W końcu jest to jedna z niewielu okazji w roku, by poza wybiegiem móc pokazać awangardowe, ekstrawaganckie, ręcznie szyte stroje.

Szefowa amerykańskiego wydania "Vogue'a" Anna Wintour kolejny rok z rzędu sięgnęła po kreację domu mody Chanel. Jedna z najważniejszych postaci historii mody była jedną z pierwszych gwiazd, jakie pojawiły się na słynnych schodach nowojorskiego muzeum, liczących 154 stopnie.

Met Gala 2022 - najciekawsze stylizacje

Na czerwonym dywanie przed rozpoczęciem balu gwiazdy i gwiazdorzy w różny sposób próbowali skupić uwagę fotoreporterów. Jednak łatwo można było złapać dominujące trendy, które nierzadko w interesujący sposób nawiązywały do mody drugiej połowy XIX wieku. W przeżywającym ogromny rozkwit Nowym Jorku tamtego czasu, bogate Amerykanki stawiały na najróżniejsze tekstury tkanin. Z tego bogactwa przede wszystkim czerpali kreatorzy i kreatorki mody przy tworzeniu kreacji dla gwiazd na poniedziałkowy bal. Były lekkie, tiulowe, przeźroczyste suknie, z całą masą różnych haftów, aplikacji. Były też tworzone z ciężkich tradycyjnych tkanin. Ale wyobraźnia projektantów na tkaninach się nie kończyła: niektóre gwiazdy przyszły w kreacjach stworzonych z łańcuszków bądź sznurów pereł. Srebrna suknia supermodelki Kai Gerber od Alexandra McQueena, przykuwała uwagę nie tylko wcięciami i pięknymi motywami roślinnymi, ale również srebrzystymi frędzlami.

Nowojorczanka Alicia Keys nie daje zapomnieć o tym, skąd pochodzi. Ralph Lauren, również nowojorczanin, zaprojektował dla niej kreację połączoną z peleryną, na której stworzona została panorama drapaczy chmur Manhattanu. Do realizacji całego projektu wykorzystano ponad 30 tysięcy kryształków. Nowojorskie motywy w swojej stylizacji posiadała również aktorka Blake Lively. Suknia z domu Versace miała gorset ze zdobieniami, nawiązującymi do Empire State Building oraz Grand Central Station. Na czerwonym dywanie Lively pokazała się u boku męża Ryana Reynoldsa. Talię dekorowała ogromna różowa kokarda. Gdy wspięła się na schody, kokarda została rozwinięta i wokół talii aktorki ukazało się turkusowe drapowanie. W ten sposób twórcy sukni nawiązali do Statui Wolności. Lively miała również tiarę nawiązującą do słynnego pomnika.

Jeden z czołowych amerykańskich projektantów Joseph Altuzarra uszył między innymi suknię dla byłej pierwszej damy USA i byłej sekretarz stanu Hillary Clinton, burgundową kreację kształtem nawiązującą bardzo mocno do tych sprzed ponad wieku, ale na jej krawędziach wyhaftowane zostały nazwiska Amerykanek, które były inspiracją dla polityczki. Pewną dosłowność w nawiązaniu do tematu przewodniego można było zobaczyć w kreacji z domu mody Gucci, którą miała na sobie Billie Eilish. Pastelowa suknia piosenkarki stworzona została z materiałów, z których powstawały wcześniejsze kolekcje. Chodziło o to, żeby nie produkować kolejnych tkanin. Jak powiedziała Eilish, chciała, aby jej suknia była jak najbardziej przyjazna środowisku.

Prabal Gurugn, kreację dla swoich gwiazd stworzył z upcycklingowanych tkanin. Aktorka Emma Stone pojawiła się w swojej sukni ślubnej z domu mody Louis Vuitton. Emily Ratajkowsky w kreacji stworzonej przez Gianniego Versace z jego kolekcji na wiosnę/lato 1992. Natomiast Kim Kardashian, która po raz pierwszy publicznie pokazała się z partnerem Petem Davidsonem, miała na sobie suknię Marilyn Monroe, tę w której legendarna gwiazda Hollywood zaśpiewała "Happy Birthday" prezydentowi Johnowi F. Kennedy'emu w maju 1962 roku. Kardashian w rozmowie z magazynem "Vogue" wyznała, że musiała schudnąć do tej sukienki ponad siedem kilogramów. Była żona Ye (czyli Kanyego Westa, który zmienił personalia na Ye) na tę okazję przefarbowała się na blond.

Najróżniejsze stylizacje można pogrupować na różne sposoby. Na przykład kolorystycznie: mocna fuksja stała się motywem przewodnim projektów domu mody Valentino (zarówno u pań - Nicola Peltz-Beckham czy Glenn Close, jak i u panów - Sebastian Stan), złoto i srebro w kreacjach domu mody Versace (Amber Valletta, Cardi B.), klasycznie piękna biel w wydaniu Toma Forda (Emma Stone, Julianne Moore) czy czerń, która w wydaniu Prady prezentowała się szczególnie dostojnie (Kendall Jenner, Priscilla Presley czy Austin Butler wyglądali oszałamiająco).

Gwen Stefani była jedną z niewielu gwiazd, która postawiła na fluorescencyjną żółć, a jej kreację przygotowała Vera Wang. Jednak całe show skradła modelka i aktorka Cara Delavigne, która potraktowała Pozłacany Wiek bardzo dosłownie. Na czerwonym dywanie prezentowała się w burgundowym garniturze, w pewnym momencie zdjęła marynarkę i oczom wszystkich ukazał się nagi, pozłacany tors Delavigne z zasłoniętymi sutkami. Swoją stylizacją Delavigne wpisuje się w trend męski, polegający na zakładaniu marynarki na gołe ciało.

Autorka/Autor:

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości

Podmorskie kable łączące Tajwan z należącymi do niego Wyspami Matsu, które zamieszkuje około 14 tysięcy ludzi, zostały rozłączone - poinformowały władze Tajwanu. Została uruchomiona komunikacja zastępcza.

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Kable uszkodzone, wyspy odcięte od świata

Źródło:
PAP, Reuters

Donald Trump odnalazł w poniedziałek na oczach dziennikarzy list w swoim prezydenckim biurku. Nadawcą był były prezydent Joe Biden. We wtorek nowy prezydent USA ujawnił nieco szczegółów dotyczących tej korespondencji.

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Donald Trump zdradził, co jest w liście, który odnalazł w prezydenckim biurku

Źródło:
Reuters

Śmiertelny wypadek na Pomorzu. Kierowca uderzył w drzewo, zginął na miejscu. Mężczyzna miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów.

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

37-latek zginął po uderzeniu w drzewo. Miał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów

Źródło:
tvn24.pl

Żałuję, że edukacja zdrowotna nie będzie przedmiotem obowiązkowym, ale muszę chronić szkołę i nauczycieli - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 ministra edukacji Barbara Nowacka. Dodała, że "nie chodzi o decyzje kampanijne, tylko o napięcie, jakie wybudowano wokół tego przedmiotu".

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Nowacka o decyzji w sprawie edukacji zdrowotnej: muszę chronić szkołę i nauczycieli

Źródło:
TVN24
MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

MON i MEN mogą się pomylić, gdy mowa o religii w szkole. W co gra PSL?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Biskup kościoła episkopalnego Mariann Edgar Budde w czasie wtorkowego nabożeństwa w Katedrze Narodowej w Waszyngtonie zwróciła się do prezydenta Donalda Trumpa o miłosierdzie dla imigrantów i mniejszości seksualnych. Apelowała także, by "znalazł współczucie" dla uchodźców uciekających z krajów objętych wojnami i przekonywała go, że większość imigrantów nie jest przestępcami. - Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo - stwierdził Trump po nim.

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Duchowna prosiła Trumpa o miłosierdzie. "Nie sądzę, że to było dobre nabożeństwo"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W centrum Szczecina wysadzony zostanie schron. Mieszkańcy muszą liczyć się z pewnymi uciążliwościami. Jak informuje miasto, może występować hałas oraz lekkie drgania.

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Będzie hałas i lekkie drgania. Wysadzą schron w centrum miasta

Źródło:
tvn24.pl, gs24.pl

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Szczucki przekazał w środę, ze zrzekł się immunitetu. Prokurator generalny Adam Bodnar skierował wniosek o uchylenie immunitetu Szczuckiego w grudniu zeszłego roku. Z zebranego materiału dowodowego ma wynikać, że Szczucki, były prezes Rządowego Centrum Legislacji, swoim zarządzeniem dokonał zmian w strukturze organizacyjnej tej instytucji i powołał wydział, w którym miał zatrudniać osoby poza konkursem.

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Krzysztof Szczucki zrzekł się immunitetu

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Prezydent USA Donald Trump pozbawił ochrony Secret Service swojego byłego doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona. Stany Zjednoczone w 2022 roku oskarżyły członka elitarnego irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji o spisek mający na celu zamordowanie Boltona. - Nie będziemy zapewniać ludziom bezpieczeństwa do końca ich życia - powiedział prezydent USA, komentując swoją decyzję.

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Krytykował Trumpa, ten nazwał go "głupim" i pozbawił ochrony Secret Service

Źródło:
Reuters

Koalicja 18 stanów rządzonych przez demokratów, Dystrykt Kolumbii i miasto San Francisco złożyły pozwy przeciwko rozporządzeniu podpisanemu przez prezydenta Donalda Trumpa po objęciu urzędu i znoszące prawo niektórych osób urodzonych w kraju do nabywania amerykańskiego obywatelstwa.

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

18 stanów przeciwko decyzji Trumpa, są pozwy. "Przygotowali się na wypadek takich działań"

Źródło:
PAP

Estońscy i fińscy eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i zagrożeń hybrydowych twierdzą, że doniesienia "Washington Post", że przerwanie podmorskich kabli w Zatoce Fińskiej było "wypadkiem, a nie aktem sabotażu", są wątpliwe. Oceniają, że wówczas kraje NATO nie zarządziłyby operacji patrolowania i ochrony morskiej infrastruktury.

"Bałtyk stał się linią frontu"

"Bałtyk stał się linią frontu"

Źródło:
PAP

Amerykańscy agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". W hotelu w kurorcie narciarskim Kartalkaya w Turcji doszło do pożaru, w którym zginęło 76 osób. Wiceszefowa Komisji Europejskiej Henna Virkkunen ostrzega przed działaniami sabotażowymi rosyjskiej floty cieni. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w środę 22 stycznia.

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

76 ofiar pożaru, "akcje" przeciw migrantom, dochodzenie u Muska

Źródło:
PAP, TVN24

Nawet 500 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na budowę centrów danych i architekturę potrzebną do rozwoju sztucznej inteligencji - ogłosili prezydent Donald Trump i szefowie japońskiego Softbanku, koncernu Oracle i firmy OpenAI. Projekt Stargate ma doprowadzić do powstania superinteligencji.

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Zainwestują nawet pół biliona dolarów. Ma powstać superinteligencja

Źródło:
PAP

Tom Homan - "car od granicy" Białego Domu - przekazał w wywiadzie ze stacją CNN, że agenci Urzędu do spraw Imigracji i Egzekwowania Ceł (ICE) od wtorku "są w terenie" i zaczęli "ukierunkowane operacje" przeciwko imigrantom stanowiącym "zagrożenie publiczne". Równocześnie zaznaczył, że aresztowań będzie z pewnością więcej, bo agenci nie poszukują tylko osób z wyrokami. Nowa administracja Białego Domu ogłosiła, że aresztowania będą mogły się odbywać w szkołach i kościołach. Reuters pisze, że pierwsze samoloty z deportowanymi są planowane już na ten tydzień.

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

"Ukierunkowane akcje" przeciwko imigrantom rozpoczęte w USA. Aresztowania możliwe w szkołach i kościołach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Reuters

Rozporządzenie Donalda Trumpa dotyczące "obrony kobiet przed ekstremizmem ideologii gender" wprowadza zmiany w paszportach i innych oficjalnych dokumentach. Stanowi ono, że płeć jest "niezmiennym faktem biologicznym".

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Zmiany w paszportach po decyzji Donalda Trumpa

Źródło:
PAP

Długa lista zaniedbań w straży miejskiej w podwarszawskim Legionowie. W święta strażnicy mieli wyłączony telefon alarmowy, choć w pracy byli. W Nowy Rok służbę zaczął tylko jeden strażnik, bo pozostali mieli wolny poranek. Gdy kamera monitoringu miejskiego nagrała zakrapianą dużą ilością alkoholu imprezę w parku, na dyżurze nie było żadnego operatora, który mógłby zareagować.

W słuchawce komunikat: "straż miejska nie pracuje". Ale strażnicy na służbie byli, tylko nie odbierali telefonu

W słuchawce komunikat: "straż miejska nie pracuje". Ale strażnicy na służbie byli, tylko nie odbierali telefonu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiceszefowa Komisji Europejskiej (KE) Henna Virkkunen ostrzegła, że w związku z niszczeniem infrastruktury przez rosyjską flotę cieni, Unia Europejska (UE) powinna przygotować się na najgorszy scenariusz.

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Niebezpieczeństwo na Bałtyku. "Musimy przygotować się na najgorszy scenariusz"

Źródło:
PAP

Jesteśmy Grenlandczykami, nie chcemy być Amerykanami - oświadczył premier wyspy Mute Egede. Dzień wcześniej nowo zaprzysiężony prezydent USA Donald Trump stwierdził, że Stany Zjednoczone potrzebują kontroli nad Grenlandią ze względu "na potrzeby międzynarodowego bezpieczeństwa".

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

"Nie chcemy być Amerykanami". Stanowcze stanowisko premiera

Źródło:
PAP

Na zaprzysiężeniu Donalda Trumpa pojawili się m.in. najbogatsi ludzie świata. Szczególną uwagę mediów i internautów przykuła partnerka jednego z nich, Jeffa Bezosa. Powodem - odważna stylizacja dziennikarki.

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Skupiła na sobie uwagę na zaprzysiężeniu Trumpa. Kim jest Lauren Sanchez?

Źródło:
Fox News, People, Newsweek

Ericsson i Spotify to szwedzkie firmy, które wpłaciły pieniądze na fundusz inauguracyjny prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Według szwedzkich mediów w przypadku Ericcsona decyzja ta spotkała się z wewnątrzną krytyką, gdyż firma z zasady stara się nie angażować w sprawy polityczne.

I cóż, że ze Szwecji. Dwa przelewy od gigantów

I cóż, że ze Szwecji. Dwa przelewy od gigantów

Źródło:
PAP

PKO BP 6 maja 2025 roku wprowadzi zmiany w regulaminie bankowości elektronicznej, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo transakcji w internecie - poinformował bank w komunikacie. Wprowadzone zostaną "nowe limity dzienne na przelewy, które klienci robią w serwisie internetowym".

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Największy bank w Polsce szykuje duże zmiany dla klientów. "Nowe limity dzienne"

Źródło:
tvn24.pl

Zarzut kradzieży usłyszał 52-latek, który w trakcie wykonywania remontu mieszkania miał ukraść pierścionek z brylantem o wartości pięciu tysięcy złotych. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Odzyskała skradziony pierścionek z brylantem i dowiedziała się, ile jest wart

Źródło:
tvn24.pl

Inspektorzy Przewodnika Michelin mają zakaz wstępu do restauracji we francuskim kurorcie narciarskim Megeve. To decyzja właściciela i szefa kuchni Marca Veyrata, który sześć lat temu wytoczył przewodnikowi kulinarnemu proces za zabranie mu jednej z gwiazdek - poinformował portal stacji CNN.

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Szef kuchni nie chce gwiazdek Michelin. Zakazał inspektorom wstępu

Źródło:
PAP, CNN

Chwilę grozy przeżył nastolatek w autobusie miejskim jadącym przez Siedlce (Mazowieckie). Jeden z pasażerów przystawił mu nóż do gardła i zażądał pieniędzy. Zareagowała kierująca autobusem, która powiadomiła dyspozytora i dowiozła napastnika na pętlę. Tam czekała na niego policja.

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Nożem groził nastolatkowi w autobusie, żądał pieniędzy. Kierująca postanowiła działać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W momencie wypowiadania słów przysięgi przez Donalda Trumpa jego dłoń nie leżała na Biblii, którą obok trzymała jego żona, Melania. Wielu internautów zastanawiało się, czy miało to jakikolwiek wpływ na samą przysięgę. Wyjaśniamy.

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Trump nie położył dłoni na Biblii podczas zaprzysiężenia. Co to oznacza?

Źródło:
ABC, Reuters
Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Brat ministra Ziobry pozorował pracę? Jest zawiadomienie do prokuratury

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia. Zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Do udziału w akcji włączyli się dziennikarze i dziennikarki TVN i TVN24. Monika Olejnik oferuje ręcznie malowaną chustę góralską i śniadanie.

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

"W Hotelu Bristol albo w barze mlecznym". Wyjątkowa aukcja Moniki Olejnik dla WOŚP

Źródło:
TVN24
"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

"Po maleńkie torciki ustawiały się ogromne kolejki". Skąd się wziął Dzień Babci?

Źródło:
tvn24.pl
Premium