Moda

Moda

Koza udająca małpę? Proszę bardzo. Fokowa pelerynka "nadająca twarzy wyraz uduchowiony"? Jeszcze jak. A może neonowy syntetyczny miś? Jedno jest pewne – futra mogą zaspokoić najróżniejsze modowe apetyty. Ale czy przypadkiem nie minął już termin ich przydatności?

W Kanadzie moda na miejskie rolnictwo trwa w najlepsze. Kanadyjczycy w ramach trendu własnych upraw w przydomowych ogródkach idą o krok dalej. Teraz nie tylko uprawiają warzywa, zioła i owoce, ale chcą także hodować własne kury, nawet jeśli mieliby je tylko wynająć.

Czy to Kalifornia, czy Międzyzdroje - na plaży nie może zabraknąć szyku. Tak dziś, jak i wczoraj. Hafty, welwety, tiule obficie rozpościerały się na piaskach przed II wojną światową. A ponieważ styl retro nadal jest w modzie, poniżej zatem garść inspiracji opublikowanych przez Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Za sprawą NASA Mars już od dawna przestał być gorącym tematem tylko dla wąskiego grona naukowców i pasjonatów astronomii. Ostatnio wkroczył do świata mody za sprawą zdjęcia zrobionego przez łazik Opportunity, które zainspirowało amerykańską projektantkę przy tworzeniu jej najnowszej kolekcji. Okazuje się jednak, że akurat wybrany przez nią krajobraz Czerwonej Planety nie jest do końca prawdziwy.

Nadaj swoim ciuchom drugie życie, namawia estońska projektantka, która z powodzeniem wcieliła ten slogan w życie. Projektuje ubrania, wykorzystując skrawki materiałów i odpadki przemysłowe. Jej proekologiczna i ekonomiczna idea zdobywa uznanie na całym świecie.

28-letnia Magdalena Frąckowiak została twarzą Prady na nadchodzący sezon jesień-zima 2012-13. To najbardziej wpływowy dom mody na świecie, a praca dla niego dla każdej modelki jest jak Oscar dla aktorki. Gdańszczanka jest trzecią Polką w historii marki, która ją reklamuje.

Międzynarodowa szajka fałszerzy markowych torebek domu mody Hermès została zatrzymana przez francuską policję. Aresztowano 12 osób, po rocznym śledztwie. Prokuratura szacuje, że wartość skonfiskowanych podróbek z logo luksusowej marki wynosi 18 mln euro.

Sarah Burton z domu mody Alexander McQueen, która zasłynęła jako projektantka ślubnej sukni księżnej Kate Middleton, zostanie odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego. Królowa Elżbieta II doceni ją za zasługi dla branży mody.

Od kiedy Japonia wyłączyła wszystkie swoje elektrownie jądrowe, cierpi na niedobór energii elektrycznej. W związku z tym rząd rozpoczął kampanię promującą nowy, mniej formalny dress code w japońskich instytucjach administracyjnych i prywatnych przedsiębiorstwach.

Louis Vuitton została uznana za najbardziej wartościową modową markę na świecie - znalazł się na szczycie zestawienia BrandZ Top 100, przygotowanego przez Millward Brown Optimor. Wartość paryskiego domu mody oszacowano na 25,9 miliardów dolarów. W pierwszej trójce znalazły się również Hermes i Rolex.

Już za chwilę, już za momencik lato! A jak lato to plaża i... bikini! W ramach inspiracji przed wakacyjnymi zakupami, prezentujemy kąpielowe hity sezonu 2012. Przedstawili je projektanci z całego świata w miejscu, w którym plaże i dziewczyny podobno są najpiękniejsze - Rio de Janeiro.

Jeden z najbardziej znanych stylistów w historii, człowiek, który zrewolucjonizował damskie fryzjerstwo nie żyje. W środę w wieku 84 lat zmarł słynny stylista Vidal Sassoon.

Zwykli śmiertelnicy mogli po raz pierwszy zobaczyć na żywo paradę gwiazd, które przybyły na nowojorską Costume Institute Gala. Dotychczas to najważniejsze wydarzenie w świecie mody było dostępne tylko dla zaproszonej elity, teraz transmitowano je w internecie.

Costume Institute Gala w Nowym Jorku, najbardziej pożądana impreza modowa na świecie, która co roku skupia setki sławnych kreatorów, modelek, aktorów, muzyków i sportowców, po raz pierwszy będzie dostępna nie tylko dla gwiazd. Przejście po czerwonym dywanie będzie transmitowane w internecie. Impreza, która tym razem poświęcona jest ikonom mody - Miuccii Pradzie i Elsie Schiaparelli - co roku kreacjami i liczbą zaproszonych sław przebija nawet Oscary. Start o 1:30 czasu polskiego.