- Jest on obecnie w bardzo stabilnym miejscu - powiedziała Demi Moore, spytana w studiu CNN o stan zdrowia Bruce'a Willisa. W ubiegłym roku u aktora zdiagnozowano otępienie czołowo-skroniowe, jedną z form demencji. Od czasu postawienia diagnozy cieszy się on niezmiennym wsparciem Moore, swojej byłej żony.
Demi Moore w czwartek była gościnią emitowanego przez CNN programu "Amanpour". Rozmowa koncentrowała się wokół "Substancji", jej najnowszego filmu, kwestii mizoginii czy starzenia się. Gwiazda została jednak również zapytana o stan zdrowia swojego byłego męża, Bruce'a Willisa, u którego w ubiegłym roku lekarze zdiagnozowali otępienie czołowo-skroniowe, jedną z form demencji.
Demi Moore o chorobie Bruce'a Willisa
- Biorąc pod uwagę okoliczności, (Bruce) jest obecnie w bardzo stabilnym miejscu - odparła Moore. Aktorka dodała, że choć "mówiła to już wcześniej", chce jeszcze raz podkreślić, jak ważnym jest, by przyjmować chorych na demencję takimi, jakimi aktualnie są, a wtedy płynie z tego "miłość i radość". - Oczywiście to jest bardzo trudne i nikomu bym tego nie życzyła. Wiele się traci, ale jest też wielkie piękno i dary, które mogą z tego przychodzić - mówiła.
Demi Moore była żoną Willisa przez 13 lat, para doczekała się trzech córek. Choć od ich rozstania minęły już przeszło dwie dekady, para nadal pozostaje w dobrych relacjach. Aktorka dodała też, że choć z Willisem nie łączy jej już związek małżeński, to wciąż pozostaje on częścią jej rodziny. - Zawsze będziemy rodziną, tylko w innej formie. Ta forma ewoluuje i się zmienia - powiedziała gwiazda. Bruce Willis od 2009 roku pozostaje mężem modelki Emmy Heming. Ma z nią dwie córki: 12-letnią Mabel Ray i 10-letnią Evelyn Penn.
Choroba Bruce'a Willisa
Ze względu na problemy zdrowotne wiosną 2022 roku gwiazdor musiał porzucić dotychczasową karierę. W połowie lutego 2023 roku rodzina Willisa przekazała, że "jego stan się pogorszył", a choroba, z którą się zmaga, to otępienie czołowo-skroniowe.
Neurolożka dr Anna Filipek-Gliszczyńska wyjaśniała na antenie TVN24, że jest to "choroba neurodegeneracyjna, która dotyczy głównie obszarów mózgu odpowiedzialnych za emocje i zachowanie". Zazwyczaj pojawia się po 65. roku życia. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn przebiega podobnie. Objawia się głównie poprzez zmiany w zachowaniu społecznym i osobowości chorego. Odpowiada za około 8-10 procent wszystkich przypadków otępienia.
Źródło: CNN, tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Getty Images