Katowice

Poszła do sklepu, w zamkniętym samochodzie zostawiła dwuletnią córkę

Katowice

Aktualizacja:
Policjant: wyszła do sklepu, zostawiła w aucie dziecko
TVN 24 KatowiceParking, na którym matka zostawiła dziecko

Małe dziecko w zaparkowanym aucie zauważył przechodzień. Wezwał policję, bo było samo. - Niespełna dwuletnia dziewczynka nie reagowała na próby kontaktu - mówi policjantka. Na szczęście szyba z przodu była lekko uchylona, udało się otworzyć drzwi i wyciągnąć dziecko. Za chwilę pojawiła się matka. Jak ustalili policjanci, nie było jej półtorej godziny.

Policjanci z Rybnika w niedzielne popołudnie podczas patrolu centrum miasta zostali poproszeni o pomoc przez mieszkańca. - Mężczyzna, przechodząc ulicą Chrobrego, zauważył w zaparkowanym samochodzie małe dziecko - relacjonuje Anna Karkoszka, rzeczniczka policji w Rybniku.

Auto stało naprzeciw centrum handlowego. Dziewczynka siedziała zapięta w foteliku i nie reagowała na żadne próby nawiązania kontaktu. Drzwi auta było zamknięte, na szczęście szyba z przodu była lekko uchylona.

Policjantom udało się otworzyć drzwi i wyciągnęli dziecko.

Na miejsce przyjechało pogotowie. Lekarz stwierdził, że dziecku nie zagraża niebezpieczeństwo. Po chwili na zjawiła się też matka dziecka. - Wyszła do centrum handlowego - mówi Tomasz Gogolin ze śląskiej policji.

Jak ustalili policjanci, dziewczynka przez półtorej godziny przebywała w zamkniętym samochodzie.

Karkoszka: - Pod nadzorem prokuratury prowadzimy czynności wyjaśniające w tej sprawie. Zabezpieczyliśmy nagranie z monitoringu. Powiadomimy również sąd rodzinny.

Matka dziecka nie została jeszcze przesłuchana.

W Rybniku zmarła w aucie 3-latka

Policja apeluje, by nigdy, nawet na chwilę nie zostawiać dzieci, a także osób starszych i niepełnosprawnych w zamkniętym samochodzie. Jak przestrzegają funkcjonariusze, takie sytuacje mogą doprowadzić do tragedii. W czerwcu 2014 roku, również w Rybniku po ośmiu godzinach spędzonych w aucie zmarła od upału 3-letnia dziewczynka.

Na przegrzanie najbardziej narażone są dzieci do lat 3, bo nie mają jeszcze wykształconego mechanizmu termoregulacji.

Równocześnie policjanci chwalą postawę przechodnia, który zareagował na Chrobrego w Rybniku.

Co może stać się z dzieckiem, jeśli zostawimy je w nagrzanym aucie?
Co może stać się z dzieckiem, jeśli zostawimy je w nagrzanym aucie? Redcastle Productions

Miejsce, w którym kobieta zostawiła dziecko w samochodzie:

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl

Autor: mag / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości