Katowice

Katowice

Służby wojewódzkie zdążyły ogłosić dobrą wiadomość, że 78-latka wyzdrowiała z COVID-19. Podwójne, genetyczne, precyzyjne testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały wynik negatywny. Kobieta nie opuściła szpitala. Następnego dnia zmarła.

Spacer w grupie, jazda rowerem czy spotkanie nawet w małym gronie mogą być teraz bardzo kosztowne - nawet do 30 tysięcy złotych. Łączna kwota kar związanych ze zwalczaniem COVID-19 nałożonych przez sanepid zbliża się do pięciu milionów złotych. Te kary mają rygor natychmiastowej wykonalności, trzeba je zapłacić w ciągu siedmiu dni od odebrania decyzji. W ciągu 14 dni można się też odwołać. Co jednak bardzo ważne, nie wstrzymuje to obowiązku zapłaty.

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe renault, którym kierowała 56-latka. W organizmie miała prawie dwa promile alkoholu. Kilka godzin później tę samą kobietę zatrzymał dzielnicowy. Wynik badania alkomatem to już ponad dwa promile. Oprócz jazdy na "podwójnym gazie" 56-latka odpowie za złamanie przepisów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Wizyta u chorej teściowej to było najczęstsze tłumaczenie, jakie słyszeli śląscy policjanci, którzy łapali na gorącym uczynku osoby łamiące kwarantannę. Tylko w Wielkanocną Niedzielę zatrzymali sześć osób, które zamiast przebywać w domu, przechadzały się ulicami.