Tak jest

Andrzej Dobek, dr Tomasz Karauda, prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, dr Sebastian Szymański, Michał Kolanko, Agata Kondzińska

Przedsiębiorcy zapowiadają bunt. Mimo obostrzeń otwierają swoje lokale. - Rozumiem osoby przyparte do muru, właściwie poświęcone na ołtarzu bzdurnych obostrzeń, które nigdzie indziej nie obowiązują. (…) Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej pomocy ze strony państwa. Te tarcze, które pojawiły się pod koniec roku, to nie są tarcze w żadnym wypadku dla przedsiębiorców. Państwo nam proponuje dwa tysiące postojowego. W żaden sposób nie rekompensuje to strat związanych z działalnością - mówił w "Tak jest" Andrzej Dobek, właściciel lokalu PRL we Wrocławiu, prezes stowarzyszenia Nasz Rynek. Doktor Tomasz Karauda ocenił, że "jako lekarz stoi po tej drugiej stronie, ale rozumie dylematy przedsiębiorców". - To jest duży apel do strony rządowej. Zróbmy wszystko, żeby przedsiębiorcom pomóc. Jak to zrobić? Jak najszybciej wyszczepić społeczeństwo – stwierdził dr Karauda, pracownik oddziału chorób płuc Uniwersyteckiego Szpital Uniwersyteckiego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

 

Następnie o tym, czy sztuczna inteligencja może być groźna i czy jesteśmy uzależnieni od inteligentnych urządzeń rozmawiali prof. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, filozof z Akademii Leona Koźmińskiego i dr Sebastian Szymański, filozof i ekspert z zakresu etyki nowych technologii na UW. Na koniec o zapowiedzianej masowej akcji szczepień i synach Jadwigi Emilewicz, którzy mimo lockdownu i bez aktywacji licencji sportowej jeździli na stokach narciarskich, Andrzej Morozowski dyskutował z Michałem Kolanko z Rzeczpospolitej i Agatą Kondzińską z Gazety Wyborczej.