Opinie i wydarzenia

Czesław Michniewicz selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski - poinformował prezes PZPN Cezary Kulesza. Zastąpił Portugalczyka Paulo Sousę, który zrezygnował z tej funkcji pod koniec grudnia. - Ostatnie dni i tygodnie były dla mnie bardzo pracowite. Poprzez analizy i głębsze przemyślenia dokonałem wyboru selekcjonera. Wiem, że to jest dobra decyzja. To jeden z najlepszych trenerów w Polsce - podkreślił Kulesza podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym. - Przekonało mnie to, że trener Michniewicz pokazał mi obszerny plan na pierwszy mecz barażowy. Wyjaśnił mi wszystko. Bardzo się cieszę, że był przygotowany do takiej rozmowy - dodał prezes PZPN. Podkreślił również, że "nic nikomu nie obiecywał", odnosząc się do pytania m.in. o Adama Nawałkę.

 

Czesław Michniewicz to były szkoleniowiec m.in. kadry młodzieżowej oraz Legii Warszawa. - Spełniają się moje marzenia. Jestem bardzo wzruszony, ale i pozytywnie nastawiony do moich obowiązków. Od dłuższego czasu byłem w kontakcie z prezesem Kuleszą - powiedział Michniewicz.

 

W roli selekcjonera Michniewicz zadebiutuje 24 marca w Moskwie w półfinałowym meczu barażowym z Rosją o awans do mistrzostw świata. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.